BK Nová PakaHC Chrudim

6:3 (3:1,1:2, 2:0)
Redakce | | A-tým

Chrudimi zůstává po prohře na ledě Nové Paky brána do semifinále uzavřena

Odvetné čtvrtfinálové utkání odehráli chrudimští hokejisté na zimním stadionu v Nové Pace ve středu 28.2. od 18,00 hodin. Po prvním vzájemném střetnutí se na listinu zraněných hráčů k Nicolasovi Langrovi, Vojtěchovi Felcmanovi a Michaelu Urbanovi připojil nejlepší střelec týmu po základní části Zdeněk Pavlík a také zkušený útočník Dárius Brožek. Trenér Marek Dvořák tak povolal do akce hned pětici juniorů. Úkol byl jasný. Pokud si chce Chrudim udržet naději na postup, tak musí na ledě soupeře zvítězit.

BK Nová Paka:

R. Krinwald (G. Vizner) — J. Najman, J. Kotyza, A. Suvorov, L. Šípek, D. Vrba, P. Had, M. Klust — V. Strnad, F. Hnik, M. Nevyhoštěný, D. Malík, J. Dvořák, T. Hric, J. Trejbal, T. Brokeš, L. Nezbeda, P. Foerster

D. Cvrček (od 23. minuty F. Matoušek) — M. Felcman, D. Hrdlička, F. Hybeš, D. Pejzl, V. Pilař, E. Pazdera, M. Dvořák, T. Linhart — M. Macas, J. Polák, J. Plch, M. Kostka, D. Matýs, D. Brožek, D. Cvrček, J. Kubíček, V. Novák, L. Hebek, U. Dobiáš, Z. Formánek

Góly a asistence: 4. Foerster (Nezbeda), 7. Malík (Hnik, Nevyhoštěný), 12. Nezbeda (Hric, Had), 23. Foerster (Hric, Kotyza), 45. Nevyhoštěný (Suvorov, Hnik), 60. Hnik (Malík, Suvorov) – 12. Macas (Pazdera), 24. Novák (Dobiáš), 27. Linhart (Kostka, Dobiáš)

Vyloučení: 10:8

Využití: 1:2

Oslabení: 1:1

Rozhodčí: Jan Petr, Libor Veinfurter — Mikuláš Pluháček, Jan Řezníček

Diváci: 283

Stadion: Zimní stadion Nová Paka

Vstup do utkání se však nepovedl podle představ. Již ve 4. minutě si obrana hostů nepohlídala v předbrankovém prostoru Petra Foestera, který otevřel svou střelou gólový účet utkání. Pro Chrudim bylo o pár minut později ještě hůře. Současně totiž usedli na trestnou lavici Lukáš Hebek a Zdeněk Formánek. Domácí tak dostali dvouminutovou přesilovou hru pět na tři. Chrudimská trojice bránila statečně útočné snažení domácích více než minutu. V 7. minutě však bohužel zvýšil vedení svého týmu kapitán Malík. Chrudim se následně začala více prosazovat v útočném pásmu. Odměnou byla přesilová hra, kterou se podařilo ve 12. minutě využít. Od modré čáry pálil Erik Pazdera a jeho střelu šikovně tečoval Matyáš Macas. Jenže místo vyrovnání přišla téměř okamžitá odpověď domácích, kteří na kontaktní chrudimskou branku odpověděli ještě v téže minutě a vzali si své vedení zpět zásluhou Nezbedy. Druhá třetina rovněž nezačala pro Chrudim zrovna ideálně. Domácí rychlík Petr Foester totiž nabral rychlost po pravém křídle a obkroužil Cvrčkovu branku tak rychle, že se chrudimský brankář nestihl přesunout. Chrudim ve 22. minutě prohrávala 4:1 a vystřídala brankáře. Do branky se postavil poprvé v play-off Filip Matoušek. A hosté rozhodně nic nevzali. Ve 23. minutě vyslal do samostatného úniku Ugo Dobiáš našeho kapitána Václava Nováka, který překonal domácího brankáře mezi nohy. A když ve 27. minutě snížil na 4:3 v přesilové hře Tomáš Linhart, tak bylo vyrovnaní velice blízko. Chrudimští hokejisté přidali na rychlosti a na důrazu, což činilo Nové Pace problémy. Další branka však ve druhé třetině nepadla. Do závěrečné periody si hosté přenášeli přesilovou hru. A hned na jejím začátku byl blízko k vyrovnání Václav Novák. Ten střelou z vrcholku kruhu orazítkoval pouze tyč Krinwaldovy branky. Velká škoda, mohlo být vyrovnáno. Z gólu se místo toho radoval ve 44. minutě soupeř. Domácí skvěle sehráli naučený signál po vhazování, po kterém Michal Nevyhoštěný dodal gólem na 5:3 klid na hokejky svého týmu. Chrudimi se snaha o vyrovnání nedala vytknout, ale novopačtí hokejisté si svůj postup do semifinále již zkušeně pohlídali. A když v naší powerplay na konci třetiny kosmeticky upravil skóre střelou z dálky Hnik, tak bylo definitivně rozhodnuto. Chrudim se se sezónou 2023/2024 loučí ve čtvrtfinále, když nestačila na Novou Paku v sérii hrané na dvě vítězná utkání. Konečný výsledek nás velice mrzí také kvůli fanouškům, kteří v pracovní den vážili dalekou cestu a do posledního místa naplnili sektor hostí na zimním stadionu v Nové Pace. Následně ještě vyčkali na hokejisty u autobusu, aby jim poděkovali za celou sezónu. Za jejich obrovskou podporu jim patří velké díky!