HC ChrudimHC Kohouti Česká Třebová

5:4 (2:0,0:2,3:2)
Redakce | | A-tým

Chrudimi se reparát povedl. V domácím utkání skolila favorita soutěže.

Po nepovedeném středečním utkání na ledě v Hlinsku museli chrudimští hokejisté vrhnout svou soustředěnost na neděli. Doma je totiž čekal papírově ještě silnější tým. Kohouti patří každoročně k největším favoritům soutěže a letos ještě navíc mocně posílili. Chrudim se však soupeře nezalekla a v bojovném utkání, které bylo plné zvratů zvítězila za plný počet bodů. Největší zásluhy na výhře si připsal kapitán Václav Novák, který do branky soupeře nasázel hned čtyři góly. Rozhodujícím faktorem se staly rovněž přesilové hry, které chrudimským hokejistům v sezóně zatím příliš nešly. V nedělním utkání proti České Třebové bylo však vše jinak a Chrudim využila hned 4 početní výhody. Děkujeme fanouškům, že při nás drží jak v dobrých tak špatných chvílích a těšíme se na další utkání.

D. Cvrček (L. Novotný) — D. Hrdlička, F. Hybeš, D. Pejzl, M. Urban, E. Pazdera, T. Linhart — V. Felcman, J. Polák, N. Langr, J. Plch, J. Cimburek, M. Kostka, D. Cvrček, V. Novák, L. Hebek, U. Dobiáš, Z. Formánek, Z. Pavlík

HC Kohouti Česká Třebová:

M. Kadlc (T. Vlk) — T. Jelínek, M. Drtina, P. Jemelka, D. Král, D. Blažej, J. Vašíček, Z. Hradil, V. Leder, T. Havránek — M. Ostřanský, M. Pavlovský, K. Plášek, V. Veverka, J. Semorád, V. Rozlílek, J. Martinec, J. Fúzik, T. Prachař

Góly a asistence: 5. Novák (Dobiáš, Plch), 16. Novák (Linhart, Plch), 43. Novák (Plch, Kostka), 44. Novák (Linhart, Kostka), 53. Kostka (Linhart, Dobiáš) – 26. Ostřanský (Fúzik, Prachař), 31. Prachař (Veverka, Drtina), 42. Plášek (Pavlovský, Fúzik), 55. Ostřanský (Jelínek, Hradil)

Vyloučení: 9:9 + navíc Jiří Vašíček (CTR) 10 minut OT za NESP a následně 20 minut OK  za NESP

Využití: 4:1

Oslabení: 0:1

Rozhodčí: Vojtěch Pilný — Michal Schaffer, Matěj Mikula

Diváci: 195

Stadion: Zimní stadion Chrudim

Vstup do utkání se svěřencům Marka Dvořáka povedl. Chrudimští byli aktivní, hráli jednoduše a přímočaře, což přinášelo své ovoce. Skóre otevřel v 5. minutě kapitán týmu Václav Novák, který dokázal zužitkovat spolupráci se svými dlouholetými spoluhráči Ugem Dobiášem a navrátilcem do sestavy Jirkou Plchem. Jak hra plynula, tak si své šance začali vytvářet také hostující Kohouti. Branku Chrudimi však v první třetině uzamkl další navrátilec do sestavy Dominik Cvrček. Ve 12. minutě dostali hosté možnost přesilové hry, kterou však vůbec nesehráli dobře. Po jejím skončení dostali stejnou výhodu také domácí, kteří se svou šancí již naložili skvěle. Z mezikruží přesně mířil opět Novák. Stav po první třetině ukazoval skóre 2:0 pro domácí a Chrudim si najednou začala uvědomovat, že se silným soupeřem se dá v klidu hrát vyrovnaná partie. Kohouti však nesložili zbraně a ve druhé třetině přidali na důrazu a zjednodušili svou hru. Odměnou jim bylo vyrovnání skóre po střelách Ostřanského a Prachaře. Pomohli jim k tomu také tři přesilové hry, které si hosté vybojovali v prostřední části. Z kraje třetí třetiny se dokonce České Třebové povedlo zásluhou zkušeného Karla Pláška získat vedení poprvé a naposledy v utkání na svou stranu. Jenže poté neudržel nervy na uzdě zkušený útočník Jan Semorád, který na vhazování zbytečně podrazil chrudimského Vojtěcha Felcmana. Tímto faulem byla odstartována série dalších faulů na straně hostů a Chrudim trestala. Nejprve ve 43. minutě zkompletoval hattrick Václav Novák, aby o minutu později přidal svou čtvrtou branku v utkání opět v přesilové hře. V 53. minutě putoval pod sprchu jeden z několika bývalých extraligových hokejistů v týmu soupeře Jiří Vašíček, který počastoval hlavního rozhodčího nadávkami poté co byl vyloučený za sekání. Chrudim svou početní výhodu opět využila a vedla již 5:3. Kohouti se zmohli už pouze na snížení zásluhou Ostřanského. Ke srovnání jim nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.

Chrudimští si díky překvapivé výhře nad Českou Třebovou připisují důležité 3 body do tabulky. Nyní A-tým čekají dvě venkovní utkání, nejprve ve středu v Lanškrouně a poté v neděli na ledě mistrů ligy z Litomyšle. Doma se poté Chrudim představí v neděli 29. 10. od 18,00 hodin v repríze loňského čtvrtfinále proti Spartaku Nové Město nad Metují.