TJ Spartak Nové Město nad MetujíHC Chrudim

6:4 (2:1,2:0,2:3)
Redakce | | A-tým

Spartak na domácím ledě opět vítězí. Chrudimi cesta v play-off bohužel končí.

Můj dům, můj hrad. Bohužel toto pravidlo platilo i v rozhodujícím pátém čtvrtfinálovém utkání. Spartaku patřili opět úvodní minuty utkání. Již ve druhé minutě se totiž prosadil obránce Franc. Chrudim se probrala až ve druhé třetině, ale místo vstřelení kontaktní branky z mnoha gólových příležitostí znovu dvakrát inkasovala. Tříbrankovou ztrátu jsme již ve třetí třetině nedohnali i přes veškerou snahu. Cesta letošním play-off pro nás tedy končí ve čtvrtfinále. Děkujeme desítkám chrudimských fanouškům, kteří dnes přijeli tým podpořit až do Dvora Králové nad Labem a povzbuzovali nás celé utkání. Na tribunách byli totiž jasnými vítězi, i když bylo Nové Město nad Metují domácím týmem.

TJ Spartak Nové Město nad Metují:

Z. Biegl (J. Patera) — M. Franc, J. Vitebský, V. Šrenk, D. Borovec, D. Dufek, J. Mert, M. Pohl, V. Dostál — V. Koudelka, O. Zámečník, D. Reichmann, J. Černý, J. Bucek, M. Hylena, J. Řehák, R. Velinský, O. Šťastný, D. Vanát, L. Prouza

L. Novotný (D. Cvrček) — E. Pazdera, T. Linhart, V. Pilař, T. Hejduk, D. Pejzl, F. Hybeš, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Felcman, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, J. Turčáni, Z. Pavlík, J. Plch, N. Langr

Góly a asistence: 2. Franc (Zámečník), 10. Šťastný (Franc), 37. Bucek (Šťastný, Zámečník), 40. Pohl, 57. Šťastný (Koudelka), 60. Vitebský – 18. Novák (Dobiáš), 47. Felcman (Linhart), 58. Linhart (Turčáni), 60. Cvrček (Hejduk)

Stadion: Zimní stadion Dvůr Králové nad Labem

Domácímu Spartaku patřily úvodní minuty utkání. Hráči v bílých dresech měli větší nasazení a chuť v rozhodujícím utkání. Proto nebylo divu, že hned ve 2. minutě, po vyhrané buly v útočném pásmu, dostal svůj tým do vedení obránce Franc, jenž pálil od modré čáry přesně za Novotného záda. V 8. minutě dostala Chrudim možnost první přesilové hry v utkání. Avšak místo srovnání skóre na 1:1 odskočili domácí na rozdíl dvou branek. Ve vlastním oslabení se dostal do samostatného úniku Ondřej Šťastný, který střelou nad beton zvyšoval na 2:0. Následně měl velkou šanci Vojtěch Felcman, který ujížděl sám na domácího brankáře Biegla. Maskovaný muž v dresu Spartaku, ale kličku chrudimského útočníka vystihl a držel si tak svou neprůstřelnost. Chrudim se ve zbytku první třetiny dostávala do šancí především díky faulům Nového Města nad Metují. Ze čtyř přesilových her se podařilo využít pouze jednu zásluhou kapitána Václava Nováka, který střelou z mezikruží snižoval v 18. minutě na 2:1. Ve druhé třetině se Chrudim herně zvedala, začala více bojovat a domácí se častěji dostávali pod tlak. K dispozici byly opět 3 přesilové hry, ale ani jednu se nepodařilo využít. Všechny šance skončili na výborně chytajícím Zdeňkovi Bieglovi. Zatímco hosté dobývali branku soupeře marně, tak Spartak své šance využil. V závěru druhé třetiny dvěma rychlými góly získali domácí pohodlné tříbrankové vedení. Situace nebyla vůbec dobrá, ale naděje stále žila. Na začátku třetí třetiny přibrzdilo šance Chrudim na snížení špatné střídání za což naše hráčská lavice vyfasoval dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Hned na úvod početní výhody se navíc nešťastně zranil chrudimský útočník Zdeněk Pavlík, který po srážce s domácím obráncem dopadl nešťastně hlavou na ledovou plochu. Z ledu ho museli hráči odvést na nosítkách a utkání pro něj skončilo. Po krátké pauze hra pokračovala. Při probíhající přesilové hře Spartaku poslal hostující obránce Dominik Pejzl domácího útočníka Jiřího Bucka tvrdě na mantinel, za což vyfasoval vyšší trest do konce utkání. Domácí mohli mít téměř minutovou přesilovou hru 5 na 3 a následnou dlouhou přesilovou hru 5 na 4. Naštěstí pro Chrudimi mají domácí v týmu několik individualit jako například Václava Dostála, který sice do utkání do té doby vůbec nezasáhl, protože byl sedmým bekem, ale o to více byl aktivní na střídačce. Kde v průběhu utkání několikrát verbálně napadl chrudimské hráče, bohužel i slovy, kdy přál naším hráčům zranění. Po vyloučení Dominika Pejzla vystartoval ze střídačky svého spoluhráče pomstít. Za což vyfasoval od hlavního rozhodčího 2 minuty. Spartak hrál tedy 4 na 3. Chrudim oslabení ubránila a při následné přesilové hře 5 na 4 se navíc povedlo vybojovat další faul. Na trestu lavici usedl domácí Šťastný a hrálo se 4 na 4. Více prostou na ledě využil Vojtěch Felcman, kterého vyslal do samostatného úniku Tomáš Linahrt. Chrudimský útočník podruhé v utkání tváří v tvář proti Bieglovi uspěl. Místo kličky tentokrát zvolil Vojtěch Felcman pohotovu střelu na kterou domácí brankář nestihl zareagovat. Ve 47. minutě to bylo tedy už jen o dva góly. Následně Chrudim zabrzdily opět vyloučení. Na trestnou lavici usedl v 50. minutě David Cvrček, kterého o 19 sekund později následoval spoluhráč Filip Hybeš. Spartak měl přesilovou hru 5 na 3. Hostům se díky obětavosti a skvělým zásahům Lukáše Novotného podařilo dlouhou přesilovou hru ubránit a udržet naděje na srovnání. Góla se bohužel nedařilo stále vstřelit. Domácí skvěle bránili a do větších šancí nás nepouštěli. Chrudim začala více riskovat z čehož pramenily čatá přečíslení. Jedno z nich skvěle domácí zužitkovali. Střelu útočníka Koudelky vyrazil Lukáš Novotný pouze na hůl Ondřeje Šťastného, který svým druhým gólem v utkání dostal Spartak do tříbrankového vedení 5:2 a zdálo se být rozhodnuto. Chrudim se ale nehodlala vzdát. V 58. minutě využil přesilovou hru Jan Turčáni, který tečoval střelu z hole Tomáše Linharta od modré čáry. Na rozdíl jediné branky se podařilo snížit zásluhou důrazného Davida Cvrčka 23 sekund před závěrečnou sirénou. Vyrovnání jsme se ale bohužel už nedočkali. Domácí naopak pět sekund před koncem utkání upravili skóre posledního čtvrtfinálového střetnutí na 6:4 gólem do prázdné brány.

Ohlasy

Tomáš Topol (trenér TJ Spartak Nové Město nad Metují): Jsme šťastní. Semifinále jsme si stanovili jako jasný cíl. Děkuju Chrudimi za neskutečnou sérii. To bylo pravé playoff. My jsme dnes do toho šli jako jeden tým. Kluci bojovali, hráli jsme tvrdě, hráli jsme přesně jak play-off se hrát má. Trochu mě mrzí konec zápasu. To se stávat nesmí. Ale prostě jsme postoupili dál. Je úplně jedno jestli hraješ krásný nebo ošklivý hokej, v play-off se počítá jen výhra. Pro hráče neskutečna zkušenost. Před Chrudimí smekám, nikdo jim před sezonou nevěřil a hrají opravdu dobře! Zdeněk Formánek, Tomáš Langr díky kamarádi, bylo to pro mě hodně osobní. Mám radost za Spartak, ale i trochu smutku, že jsme vyřadili právě Chrudim.

20 Cvrček David U 1 0 1 0 0 -1 2   1 0 0 0 0
10 Dobiáš Ugo U 0 1 1 0 0 -3 0   0 0 0 0 0
66 Felcman Marek O 0 0 0 0 0 -1 0   0 0 0 0 0