HC ChrudimTJ Spartak Nové Město nad Metují

3:2 (1:0,1:0,1:2)
Redakce | | A-tým

A-tým oplatil Spartaku úvodní porážku a srovnal stav čtvrtfinálové série na 1:1

Druhé čtvrtfinálové utkání mezi týmy HC Chrudim a TJ Spartak Nové Město nad Metují se odehrálo ve středu od 19,00 hodin na zimním stadionu v Chrudimi. Početně zaplněné tribuny domácími fanoušky sledovali v prvních dvou třetinách herní převahu svého týmu. Do třetí třetiny vstupovala Chrudim s dvoubrankovým vedením. Spartak se však nehodlal vzdát a tak to bylo nakonec pořádné drama se šťastným koncem pro chrudimské hokejisty, kteří díky výhře 3:2 srovnali stav čtvrtfinálové série na 1:1.

L. Novotný (F. Matoušek) — T. Linhart, V. Pilař, M. Urban, D. Pejzl, F. Hybeš, P. Čáslava, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Felcman, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, T. Hejduk, Z. Pavlík, M. Kostka, J. Plch, N. Langr

TJ Spartak Nové Město nad Metují:

J. Čáp (Z. Biegl) — M. Franc, D. Dufek, J. Mert, M. Pohl, V. Dostál, Š. Junek, J. Vitebský — D. Reichmann, J. Černý, J. Bucek, M. Hylena, T. Hynek, V. Koudelka, O. Šťastný, D. Vanát, R. Velinský, L. Prouza, M. Lelka

Góly a asistence: 13. Novák (Plch, Dobiáš), 40. Plch, 53. Plch (Dobiáš, Hybeš) – 49. Pohl (Bucek), 57. Pohl (Vanát)

Stadion: Zimní stadion Chrudim

V první třetině Chrudim dominovala. Pomohli ji k tomu fauly hokejistů Nového Města nad Metují, kteří usedli během úvodních dvaceti minut na trestnou lavici hned pětkrát. Výsledkem byl jeden přesilovkový gól o který se postaral ve 13. minutě chrudimský kapitán Václav Novák. Zkušeně si počkal na vhodný okamžik a střelou švihem překonal do té doby bezchybného Josefa Čápa v brance soupeře. Právě maskovaný muž Spartaku byl hlavním hrdinou celé první třetiny. Pochytal všech 19 střeleckých pokusů a pouze jeden pustil za svá záda. Ačkoliv se v druhé třetině Spartak herně lehce zvedl, tak Chrudim pokračovala stále ve své hře se zajištěnou obranou se kterou si hráči Nového Města nad Metují lámali zuby. Když už se hostující hokejisté dostali do nějaké šance, tak ztroskotali na výborně chytajícím Lukáši Novotném v brance domácích. První větší komplikace nastala ve 37. minutě, kdy byl nejprve vyloučený Vojtěch Felcman a Chrudim se musela bránit ve čtyřech proti pěti. Jenže o 27 sekund později usedl po sporném zákroku na trestnou lavici také Jiří Plch a Spartaku se tak nabídla velká možnost na srovnání skóre v podobě dvojnásobné početní výhody, která trvala více než minutu a půl. Obětavá práce chrudimských bránících hráčů, skvělé zákroky brankáře Novotného a možná i trochu štěstí způsobily to, že Spartak neskóroval a tak se potvrdilo staré pravidlo: ,,nedáš, dostaneš." Ve 40. minutě bekhendem vyhodil Vojtěch Felcman kotouč do středního pásma. Volně padající kotouč hostující obránce ve výskoku nezachytil a tak se do samostatného úniku dostal Jiří Plch, jenž se svou šancí naložil výborně. Josef Čáp sice jeho první střelu po kličce zachytil betonem, jenže na následnou dorážku už zareagovat nestihl a Chrudim byla na koni. Do třetí třetiny vstupovala s dvoubrankovým náskokem. Navíc se dařilo dodržovat předem nastavený systém a soupeř se těžko dostával do chrudimského obraného pásma. Skulinu v defenzívě našel až ve 49. minutě obránce Mikuláš Pohl, který podpořil útočnou akci svého týmu a po přesné přihrávce od Bucka neměl problém zakončit do poloodkryté branky. Stav 2:1 na časomíře svítil pouze jednu minutu. Ve 40. minutě se totiž po druhé v utkání prosadil Jiří Plch a Chrudim vedla znovu o dvě branky. Spartak se nevzdal a přeci jenom ještě jednou v utkání skóroval. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se na modré čáře napřáhl v 57. minutě Pohl, který svým druhým gólem v utkání zadělal na drama. V čase 59:31 byl vyloučen Jiří Plch za podrážení na hostujícího útočníka Šťastného, který šel velice ochotně k zemi. Hlavní rozhodčí vyhodnotil situaci tak, že se jednalo o faul a tak ani následné protesty domácí střídačky nepomohly. Chrudim se musela bránit ve čtyřech proti šesti, protože Spartak odvolal brankáře. Obraná čtveřice a brankář v čele se zkušenými obránci Čáslavou a Linhartem dokázala jednobrankový náskok Chrudimi uhájit. Díky vítězství 3:2 se čtvrtfinálová série přesouvá na led do Dvora Králové nad Labem za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy. Další utkání je na programu v neděli od 17,00 hodin, kdo může přijeďte fandit, budeme vás potřebovat.

20 Cvrček David U 0 0 0 0 0 -1 0   0 0 0 0 0