TJ Spartak Nové Město nad MetujíHC Chrudim

2:3 sn (0:1,1:0,1:1-0:1)
Redakce | | A-tým

A-tým vítězí proti Novému Městu nad Metují po samostatných nájezdech

Cestu na promrzlý zimní stadion ve Dvoře Králové nad Labem, kde hraje svá domácí utkání TJ Spartak Nové Město nad Metují, si našlo v nedělní podvečer pouhých 60 diváků. Návštěva hodná žákovské ligy viděla vyrovnaný souboj, ve kterém kralovali maskovaní muži obou týmů. Utkání stejně jako při prvním měření sil dospělo do prodloužení. V něm však tentokrát branka nepadla, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl o druhém bodu pro Chrudim obránce Václav Pilař.

TJ Spartak Nové Město nad Metují:

Z. Biegl (V. Vik) — M. Franc, V. Šrenk, D. Borovec, D. Dufek, J. Mert, M. Pohl — O. Březina, D. Reichmann, J. Řehák, T. Hynek, T. Veselý, M. Lelka, O. Šťastný, D. Vanát, L. Prouza

L. Novotný (F. Matoušek) — T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, M. Urban, D. Pejzl, D. Hrdlička, M. Felcman — Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Felcman, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, J. Turčáni, M. Hykl, Z. Pavlík, M. Kostka, J. Plch, N. Langr

Góly a asistence: 29. Hynek (Veselý, Lelka), 55. Šťastný (Franc, Řehák) – 11. Kostka, 49. Kostka (Linhart), rozh. náj. Pilař

Stadion: Zimní stadion Dvůr Králové nad Labem

První velké šance utkání měli hokejisté na hokejkách již během druhé minuty. Nejprve se domácí Prouza prokličkoval chrudimskou obranou a tváří v tvář Novotného nepřekonal. Vzápětí se do brejkové situace na druhé straně dostal Filip Roubal, avšak domácí brankář byl rovněž pozorný. Celkově měl v první třetině více práce chrudimský brankář Lukáš Novotný, který musel čelit hned 14ti střeleckým pokusům Spartaku. Nutno podotknout, že několik z nich bylo obzvlášť nebezpečných a kdyby Novotný nezasáhl, tak mohlo být skóre po první třetině úplně jiné. V čase 10:09 padla první branka utkání. Postaral se o ní hostující útočník Martin Kostka, který nejprve dojel odražený kotouč a následně z velkého úhlu překonal domácího brankáře Biegla střelou k tyči. Zdeněk Biegl svou slabší chvilku z první dvacetiminutovky vynahradil spoluhráčům během druhé třetiny. Šlo na něj celkem 20 střel, ale ani jedna neskončila gólem. Velkou šanci měl nejprve Marek Felcman s Filipem Roubalem, kteří se ocitli zcela sami před domácím brankářem. O několik minut později v samostatném úniku rovněž neuspěl Milan Hykl. Chrudim měla také šanci dvou přesilových her, ale ani v nich domácí brankář neinkasoval. Gól padl naopak na druhé straně, když se prosadil po tlaku druhé útočné formace domácích útočník Hynek ve 29. minutě. Chrudim svůj jednobrankový náskok vzala zpět až ve 49. minutě, kdy přesilovou hru po pěti sekundách využil Martin Kostka, pro kterého to byla už druhá trefa v utkání. Domácí se nevzdali a v 54. minutě zásluhou, ještě do nedávna hráč chrudimské juniorky, Ondřeje Šťastného srovnali na 2:2. V závěru třetí třetiny se do velké šance dostal ještě po kombinaci první útočné formace Nicolas Langr, ale kotouč zachytil Biegl těsně před brankovou čarou. Ke gólu nevedla ani přesilová hra, kterou měla Chrudim po faulu Pohla v 59. minutě. Prodloužení tentokrát branku nepřineslo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V první sérii proměnil domácí Šťastný i hostující Pavlík. Poté opět excelovali brankáři obou týmů. Rozhodla až sedmá série, kdy nejprve hostující obránce Václav Pilař proměnil a následně domácí kapitán Reichmann nepřekonal Lukáše Novotného. Chrudim tak bere po výhře 3:2 po samostatných nájezdech důležité dva body do tabulky.

Poslední utkání v kalendářním roce 2022 odehrajeme na domácím zimním stadionu ve středu a to již v klasickém čase 18,00 hodin proti Nové Pace. Proto vyzíváme všechny chrudimské fanoušky, aby dorazili v co největším počtu nás podpořit a vytvořili co nejlepší atmosféru. Bude se na co dívat. BK Nová Paka ještě v minulé sezóně hrála druhou ligu a velkou část kádru se podařilo jejich vedení udržet. Navíc zde působí řada šikovných hokejistů z Ruska, a tak uspět proti takovému silnému týmu můžeme jen s vámi v zádech. Budeme se na váš těšit.