HC ChrudimHC Kohouti Česká Třebová

7:6 sn (3:2,2:2,1:2-1:0)
Redakce | | A-tým

A-tým po nájezdech poráží Kohouty a připisuje si první výhru v nadstavbě

V úvodu zápasu se hrál opatrný hokej, ze kterého vybočila pouze nebezpečná střela Augustina ve 4. minutě. Následně se začali více prosazovat hosté, ale s jejich střelami si domácí brankář Novotný dokázal poradit.

V 8. minutě se hosté přesto dočkali, kdy se po několika dorážkách prosadil kapitán Fúzik. Na vyrovnání se dlouho nečekalo a po krásné kombinaci po ose Hebek, Pavlík, zakončoval do prázdné branky Cimburek. Z vyrovnání se Chrudim dlouho neradovala a v samostatném úniku dokázal střelou švihem překonat domácího gólmana Augustin. Chrudimští poté na výbornou sehráli svoji první přesilovou hru, kterou zakončil provedenou tečí střely Kostky Jiří Plch. Ten se zasadil i o závěrečnou branku prvního dějství, když po důrazném zakončení překonal hostujícího brankáře Amenta.

L. Novotný (M. Kadlc) — T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, M. Urban, F. Hybeš, D. Hrdlička, M. Felcman — U. Dobiáš, V. Felcman, L. Hebek, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, J. Turčáni, M. Hykl, Z. Pavlík, M. Kostka, J. Cimburek, J. Plch, N. Langr

HC Kohouti Česká Třebová:

F. Ament (M. Kraus) — V. Pražák, V. Daněk, J. Schejbal, Z. Hradil, T. Sedlák, K. Pažourek, D. Král, P. Jemelka — M. Ostřanský, J. Vaňo, M. Pavlovský, V. Augustin, J. Fúzik, J. Stolín, J. Semorád, K. Plášek, V. Veverka

Góly a asistence: 11. Cimburek (Pavlík, Hebek), 16. Plch (Kostka, Novák), 17. Plch (Linhart, Felcman), 29. Cimburek (Hebek, Pavlík), 31. Dobiáš (Plch), 48. Dobiáš (Pavlík), rozh. náj. Dobiáš (TS) – 8. Fúzik (Ostřanský, Semorád), 15. Augustin (Veverka), 22. Sedlák (Pavlovský, Augustin), 28. Augustin (Sedlák, Semorád), 42. Vaňo (Semorád, Fúzik), 46. Schejbal (Daněk, Semorád)

Střely: 32:39

Tresty: 6:5 + v čase 37:45 současně vyloučeni na 5 + OK za BTK H hráč č. 6 (Milan Ostřanský) a D hráč č. 88 (Martin Kostka) za vzájemnou bitku

Využití: 1:3

Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Miroslav Kis — Martin Kalus, Pavel Kopecký

Diváci: 109

Stadion: Zimní stadion Chrudim

Druhá třetina přinesla rozkouskovanou hru a mnoho vyloučení. Hned v úvodu šel na trestnou lavici domácí kapitán Dobiáš a domácím se nepodařilo po dlouhou dobu dostat ven z obranného pásma, a tak se střelou od modré prosadil Sedlák, který vyrovnal skóre zápasu. Hned nato ve 100% šanci po nahrávce Vojtěcha Felcmana neuspěl domácí Roubal, který byl zanedlouho poté vyloučen za útočný faul a hosté opět svoji přesilovku využili, když úspěšným střelcem byl Augustin. Domácí však nesložili zbraně a ve 29. minutě po důrazném napadání Hebka skóroval podruhé v zápase Cimburek. Následně poté hosté zazmatkovali ve své obraně a tvrdou střelou překonal brankáře Krause Dobiáš. Tvrdá hra na obou stranách pokračovala a po vzájemné bitce byli vyloučeni do konce zápasu domácí Kostka a hostující Ostřanský. A když brankář Novotný zneškodnil v posledních vteřinách šanci České Třebové, šel domácí tým do kabin s jednobrankovým vedením.
Na začátku třetího dějství se rychle měnilo skóre, kdy se po nahrávce Semoráda trefil střelou zápěstím Vaňo. Hra plná nervozity pokračovala a po zbytečném faulu Cvrčka v útočném pásmu dostali Kohouti šanci otočit skóre, a to se jim povedlo. Po vítězné buly se prudkou střelou mezi kruhy nemýlil Schejbal. Domácí však nesložili zbraně a po vybojovaném puku ve středním pásmu se trefil podruhé Dobiáš. Konec třetiny byl již ve znamení opatrné hry obou dvou týmů, které se soustředili na pozornou obranu a snahu přivézt utkání do prodloužení, čemuž tak i bylo.
V pětiminutovém prodloužení měli šance především Kohouti, ale vítězný gól se jim vstřelit nepodařilo, a tak utkání rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich se prosadili pouze domácí střelci, konkrétně Dobiáš a Plch, a protože domácí brankář Novotný všechny nájezdy hostů vychytal, zůstaly dva body po velmi napínavém utkání v Chrudimi.

Další domácí zápas se uskuteční na chrudimském zimním stadionu v neděli 4. prosince, kdy přivítáme od 18. hodin Jaroměř. Srdečně zveme všechny diváky a děkujeme za podporu našemu celku.