BK Nová PakaHC Chrudim

5:4 sn (1:3,1:1,2:0-1:0)
Redakce | | A-tým

Chrudim v Nové Pace sahala po třech bodech, nakonec je z toho pouze jeden

Chrudimští hokejisté se v neděli představili na ledě, ještě do nedávna druholigového týmu z Nové Paky. Náš soupeř si podmanil se šestibodovým náskokem základní část Královehradecké skupiny a tak bylo jasné, že nás nečeká lehký úkol. Díky skvělému vstupu do utkání však Chrudim ještě minutu před koncem držela nadějný jednobrankový náskok. Domácí při hře bez brankáře dokázali bohužel vyrovnat a v samostatných nájezdech získat bonusový bod.

BK Nová Paka:

M. Bouška (Š. Kundrík) — V. Leder, R. Pour, Š. Junek, D. Vrba, A. Suvorov, J. Kotyza — J. Trejbal, P. Fedulov, S. Bondar, R. Kindyshev, M. Horyna, T. Hric, L. Fišar, M. Nevyhoštěný, L. Šípek

L. Novotný (D. Dosoudil) — T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, M. Urban, F. Hybeš, D. Hrdlička, M. Felcman — Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Felcman, L. Hebek, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, J. Turčáni, M. Kostka, J. Cimburek, J. Plch, N. Langr

Góly a asistence: 5. Leder (Hric, Kotyza), 22. Bondar (Kindyshev), 51. Suvorov (Kindyshev, Trejbal), 60. Hric (Kotyza), 65. 5. Leder (Hric, Kotyza), 65. Kindyshev – 1. Linhart (Hrdlička), 2. Cvrček (Pilař, Langr), 20. Plch (Kostka, Linhart), 24. Dobiáš (Plch)

Stadion: Zimní stadion Nová Paka

Chrudim prožila snový vstup do utkání. Již v první minutě si vybral slabší chvilku domácí brankář Bouška, který poprvé inkasoval střelu Tomáše Linharta z poloviny hřiště. Hned další střídání se do tlaku dostala druhá formace hostů a domácí museli lovit kotouč ze své sítě podruhé během 45 sekund, když se prosadil Václava Pilaře. Nová Paka na nepříznivý start utkání reagovala oddechovým časem. Hra se poté vyrovnala a k vidění byly šance na obou stranách. Snížení se domácí fanoušci dočkali již v 5. minutě, kdy na trestnou lavici usedl Plch a následně Dobiáš. Dlouhou přesilovou hru 5 na 3 zužitkoval svou střelou švihem obránce Václav Leden. Skóre se poté v první třetině měnilo ještě jednou, rovněž v přesilové hře. Tentokrát měli početní výhodu hosté, kterým stačilo pouhých 13 sekund. Prosadil se v 19. minutě po závaru v brankovišti Jiří Plch. Druhá dvacetiminutovka přinesla opět vyrovnaný hokej. Lepší vstup však měla Nová Paka, když se ve 22. minutě dostal do samostatného úniku útočník Bondar, bylo sníženo na 2:3. Chrudim si své dvoubrankové vedení vzala po chvíli zpět. Ve 24. minutě to vzal na sebe Ugo Dobiáš, který střelou přes obránce k tyči vyhnal domácího brankáře na střídačku. Do branky se postavil domácí junior Kundrík, který ve zbytku utkání již neinkasoval žádný gól. Ve druhé třetině dostala Chrudim možnost dvou přesilových her, ale ani jedna z nich nebyla využita a tak se šlo do kabin za stavu 2:4. Poslední třetina přinesla plno trestných minut a utkání se pomalu vleklo. Chrudim skvěle bránila a stále si držela svůj dvoubrankový náskok. Ve 47. minutě navíc přišel faul od domácího Fedulova a Chrudim měla výhodu přesilové hry. První přesilovková formace se chopila této šance výborně. Obrovskou šanci měl Martin Kostka, jehož mladý domácí gólman vychytal zákrokem večera, což byl nakonec jeden z klíčových momentů celého utkání. Chrudim se poté dopustila obrovské chyby, když hráči špatně vystřídali a vyfasovali od hlavního rozhodčího dvouminutový trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. Ve hře 4 na 4 gól sice nepadl, ale v navazující přesilové hře se Nová Paka dostala do tlaku a v 51. minutě přišlo snížení. Tou dobou právě z trestné lavice odcházel Nicolas Langr, gólu obránce Suvorova od modré čáry však nezabránil. Novotný měl zcela zakrytý výhled a domácí obránce prostřelil vše co mu stálo v cestě. Chrudimští měli stále jednobrankový náskok a do útoku už se moc nehnali. V poslední minutě se odhodlal domácí trenér ke hře bez brankáře a tento risk se mu vyplatil. Odraženou střelu od plexiskla doklepl za bezmocného Novotného v chrudimské brance Tibor Hric a utkání šlo do prodloužení. V něm fanoušci na novopackém zimním stadionu gól neviděli. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy v nichž byli úspěšnější domácí, kteří proměnili 2 ze 4. Autorem rozhodující branky byl Roman Kindyshev, naopak Chrudimi se nepodařilo domácího brankáře překonat ze čtyř pokusů ani jednou a tak z Nové Paky odjíždíme pouze s jedním bodem. Krajská liga pokračuje v úterý na zimním stadionu v Chrudimi, kdy od 19,00 hodin přivítáme Kohouty z České Třebové, kteří se překvapivě v nadstavbové části trápí. Zatím totiž získaly pouze jeden bod a všechna utkání prohráli, což se rozhodně neshoduje s cíly tohoto klubu. Chrudimský o poznání mladší a méně zkušený A-tým na tom není o moc lépe, když ze tří nadstavbových utkání získal pouhé dva body. Kohouty jsme však jednou na domácím ledě v této sezóně zaskočili a věříme, že se nám to povede znovu v úterý. Přijďte fandit a pomozte týmu k první nadstavbové výhře.