HC Orli LanškrounHC Chrudim

5:2 (2:1,1:0,2:1)
Redakce | | A-tým

Omlazená sestava v posledním kole základní části padla v Lanškrouně

Chrudimští hokejisté měli před posledním utkáním na ledě Lanškrouna už jistý postup, a tak si hlavní trenér Petr Čáslava mohl dovolit dát volno několika zkušeným hráčům. Do utkání nenastoupili například útočníci Plch, Dobiáš, Novák a další. Větší prostor na ledě naopak dostali mladší hráči. Na domácí Lanškroun však výkon našeho týmu nestačil. Od začátku se hrál velmi důrazný hokej a domácí si díky chybám Chrudimi vytvořili vedení, které dotáhli až do vítězného konce. Orli utkání ovládli 5:2 a oplatili tak Chrudimi stejnou měrou prohru z prvního vzájemného střetnutí.

HC Orli Lanškroun:

K. Nimmerrichter (P. Řoutil) — F. Kužílek, Š. Mann, D. Šlezingr, O. Marek, T. Pražák, M. Křivohlávek, J. Nastoupil — J. Řehák, J. Pejcha, O. Pirkl, T. Markl, V. Švub, M. Janík, T. Dvořák, M. Drlík, D. Kačerovský, M. Šembera

L. Novotný (D. Cvrček) — T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, M. Urban, D. Pejzl, F. Hybeš, D. Hrdlička, M. Felcman — Z. Formánek, V. Felcman, L. Hebek, J. Turčáni, J. Votava, Z. Pavlík, M. Kostka, J. Cimburek, N. Langr

Góly a asistence: 4. Kačerovský (Švub), 19. Pejcha (Markl, Kužílek), 33. Kačerovský (Kužílek, Řehák), 43. Pirkl (Kačerovský, Marek), 49. Drlík – 14. Hebek (Linhart, Langr), 48. Felcman M. (Cimburek, Pavlík)

Stadion: Hala B.Modrého Lanškroun

Oba týmy nastupovali do utkání s vědomím, že zisk tří bodů ani v jednom případě nezmění nasazení týmů do nadstavbových skupin. Na ledě to však nebylo vůbec znát. Domácí Orli hned v úvodu aktivně napadali a svými tvrdými zákroky dělali Chrudimi velké problémy. O tom, že zásahy byly někdy až za hranou pravidel mluví poměr vyloučených v první třetině. Hosté měli k dispozici hned 3 přesilové hry, ale bohužel ani jedna z nich nebyla využita. Zřejmě se projevila absence některých hráčů, kteří přesilové hry hrají. Během první dvacetiminutovky viděli diváci na Hale B. Modrého celkem tři branky. O první se postarali domácí, když se v přečíslení 3 na 2 po nepřesné přihrávce Švuba odrazil kotouč od brusle chrudimského obránce příhodně pro Dominika Kačerovského, který se se svou rychlou střelou nemýlil. Chrudim srovnala skóre utkání ve 14. minutě, když obránce Tomáš Linhart hrající dnes v útoku vybojoval kotouč a svou přesnou přihrávkou našel osamoceného Lukáše Hebka v mezikruží. Do nedávna chrudimský junior se se svou přesnou střelou tahem nemýlil. Vyrovnaný stav do konce první třetiny bohužel nevydržel, když domácí v 18. minutě po velkém zmatku v našem brankovišti dotlačili kotouč za bezmocného Lukáše Novotného. Ve druhé třetině se Chrudim nechala strhnout hrou domácích a místo hokeje se spíše faulovalo. Utkání okořenil pěstní souboj mezi Linhartem a Křivohlávkem. O jedinou branku v prostřední části hry se postarali hokejisté Lanškrouna ve 33. minutě. Chrudim špatně střídala a navíc po ztrátě kotouče za modrou čarou jeli Orli v přečíslení 3 na 1. A nutno podotknout, že vzniklou situaci vyřešili parádně. Dvougólový střelec Kačerovský svou bekhendovou kličku totiž zakončoval do zcela odkryté branky. Vyrovnání nepřišlo ani ve třetí třetině. Lanškroun totiž hned ve 43. minutě navýšil své vedení na rozdíl tří gólů. Naději pro hosty vstřelil ve 48. minutě svým prvním gólem v dresu chrudimského A-týmu Marek Felcman. Chrudim však bohužel ihned v dalším střídání inkasovala. Skóre 5:2 poté zůstalo svítit na časomíře až do konce utkání. Chrudim na konec základní části podlehla na ledě Lanškrouna domácímu týmu v poměru 5:2.

Vůbec nám tenhle výsledek ale vadit nemusí. Po odehrání všech utkání v rámci 14. kola je totiž jasné, že HC Chrudim obsadila po základní části krásné třetí místo v nabité Pardubické skupině. Poslední postupovou příčku si vybojovali na dálku hokejisté Litomyšle. Naopak ve skupině hůře umístěných týmů bude nastupovat společně s Poličkou, Lanškrounem a Chocní náš okresní rival z Hlinska. O rozpise utkání v nadstavbové části vás budeme již brzy kontaktovat. Zatím je ale jasné, že se narazíme kromě Litomyšle, České Třebové a Moravské Třebové na Novou Paku, Jaroměř, Nové Město nad Metují a našeho loňského přemožitele v boji o bronz z Nového Bydžova.

19 Budínský Lukáš O 0 0 0 0 0 -2 2   1 0 0 0 0