HC HlinskoHC Chrudim

1:2 (0:1,0:1,1:0)
Redakce | | A-tým

Chrudim vyzrála na rivala z Hlinska i podruhé v sezóně

V rámci 10. kola Východočeské ligy zavítali chrudimští hokejisté na led okresního rivala z Hlinska, kterého v prvním vypjatém vzájemném souboji porazili na domácím ledě 6:4. Na utkání plné branek však mohli fanoušci, kteří dnes dorazili na zimní stadion do Hlinska, zapomenout. Chrudim od začátku předváděla koncertovaný výkon se zodpovědnou hrou do obrany a zároveň svému soupeři zatápěla v jeho obranném pásmu. Z vyrovnaného utkání si po výhře 2:1 Chrudim připisuje další 3 body do tabulky.

HC Hlinsko:

V. Saifr (T. Vlk) — J. Bouška, T. Hudec, P. Fink, M. Nepokoj, M. Machač, P. Beneš — D. Králíček, R. Chvojka, T. Grygar, O. Karásek, D. Brožek, J. Hron, M. Kišš, T. Bříza, J. Jílek, P. Štěpánek

. Matoušek (L. Novotný) — T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, T. Hejduk, M. Urban, F. Hybeš, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Felcman, L. Hebek, D. Cvrček, M. Hykl, J. Votava, M. Kostka, J. Plch, N. Langr

Góly a asistence: 43. Jílek (Machač) – 12. Kostka (Plch, Dobiáš), 38. Kostka (Dobiáš, Urban)

Stadion: Zimní stadion Hlinsko

Úvod první dvacetiminutovky přinesl Chrudimi hned dvě přesilové hry, když na trestnou lavici usedl kapitán Beneš a následně v 6. minutě útočník Jílek. Hosté svého soupeře několikrát zavřeli v obranném pásmu, ale série gólových akcí v přesilové hře ke gólu nevedla. První branku diváci viděli až v 11. minutě. Krásnou akci předvedl první chrudimský útok, když po nahrávce Jiřího Plcha skóroval Martin Kostka. O minutu později dostali možnost přesilové hry také domácí Horses. Chrudim je ale prakticky k žádné brankové příležitosti nepustila. Do druhé třetiny nastupovali chrudimští hokejisté s cílem pokračovat ve stejném stylu hry jako v první třetině. Zodpovědný výkon do obrany Hlinsku vůbec nevyhovoval, a tak se domácí do mnoha šancí nedostali. A když už tak v brance Chrudimi střelecké pokusy domácích hráčů pokryl skvěle chytající Filip Matoušek. Ve 33. minutě zbytečně po odpískání atakoval před domácím brankářem Vojtěcha Felcmana hlinecký obránce Nepokoj, jenž za zákrok vyfasoval od hlavního rozhodčího Vojtěcha Pilného 2 minuty za hrubost. Chrudim k využití přesilové hry potřebovala pouze 9 sekund. Odražený kotouč získal Martin Kostka a svou kličkou do bekhendu překonal Seifra v brance Hlinska podruhé v utkání. Vedení 2:0 si Chrudim do konce druhé třetiny již pohlídala. V poslední dvacetiminutovce se Hlinsko snažilo srovnat stav utkání. Snížení přišlo ve 43. minutě, když obránce Machač našel najetého Jiřího Jílka, který se v brejkové situaci nemýlil a svou střelou nad levý beton korigoval stav utkání na 1:2 z pohledu domácích. Na ledě se poté začalo přiostřovat a sporných zákroků na hraně pravidel přibývalo na obou stranách. Ve 49. minutě dostali domácí již čtvrtou možnost přesilové hry v utkání, která však zůstala opět nevyužita. Závěr 3. třetiny si domácí pokazili svými vyloučeními, místo tlaku a případného power-play tak Horses museli bránit ve čtyřech. Chrudim v klidu držela kotouč na svých holích a soupeř se k němu vůbec nedostal. Utkání skončilo výhrou Chrudimi v poměru 2:1, což znamená druhou tříbodovou výhru v řadě. Další utkání odehrají chrudimští hokejisté na domácím zimním stadionu proti České Třebové. Utkání se kvůli kolizi s Chance ligou odehraje již v úterý a to od 19,00 hodin. Kohouti potvrzují roli favorita a v soutěži zatím dominují s bilancí devíti výher a žádné porážky, porazit tak silného soupeře můžeme jen s fanoušky v zádech. Proto si nenechte toto utkání ujít a doražte fandit.