HC ChrudimHC Polička

5:1 (0:1,1:0,4:0)
Redakce | | A-tým

Utkání hrané ve Skutči A-tým zvládl. Poličku porazil díky 3. třetině 5:1.

K utkání 9. kola krajské ligy nastoupil chrudimský A-tým proti Spartaku Polička netradičně na zimním stadionu ve Skutči. Kapitánské céčko dostal vyjímečně pro toto utkání odchovanec klubu HC Skuteč Jakub Cimburek, který mohl po utkání odcházet domů spojený. Chrudim tento souboj ve kterém měla po většinu utkání herní převahu zvládla, a tak bere plný počet bodů.

HC Chrudim:

L. Novotný (F. Matoušek) — T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, M. Urban, D. Pejzl, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, L. Hebek, D. Cvrček, J. Turčáni, M. Hykl, J. Votava, M. Kostka, J. Cimburek, J. Plch, N. Langr

HC Polička:

M. Borovička — P. Elis, J. Čermák, M. Lidmila, F. Boštík, M. Hamerník, J. Máša, O. Nunvář — Z. Šerejch, M. Zobač, O. Tobiáš, J. Vondra, S. Pelikán, L. Krajíček, L. Kunstmüller, A. Bělský

Góly a asistence: 21. Kostka (Polák, Cvrček), 41. Dobiáš (Plch), 45. Hebek (Votava, Urban), 49. Linhart (Dobiáš, Plch), 60. Hebek (Linhart) – 11. Tobiáš (Elis)

Komentář

Od úvodního vhazování se snažili svěřenci trenéra Čáslavi aktivně napadat svého soupeře již v jeho obranném pásmu, což vyneslo své šance. Nejblíže ke vstřelení branky byl navrátilec do sestavy Michael Urban, který jen svou střelou příklepem orazítkoval tyč Borovičkovi branky. V přesilové hře zase pálil od modré čáry Tomáš Linhart, ale hostující brankář šťastně zasáhl držadlem brankářské hole. Skóre se měnilo po gólu na druhé straně. V 8. minutě se do přečíslení 2 na 1 dostal Elis s Tobiášem a druhý jmenovaný se po přesné přihrávce od svého spoluhráče nemýlil. Vyrovnání nepřinesla ani obrovská šance druhé chrudimské útočné formace, která zavřela hosty v obraném pásmu. Kotouč poskakoval po brankové čáře, ale skončil opět pouze na brankové konstrukci. Vyrovnání se Chrudim dočkala až na začátku druhé dvacetiminutovky. Po krásné akci na jeden dotek, po ose Cvrček, Polák a zakončující Martin Kostka, musel brankář Michal Borovička poprvé v utkání lovit kotouč zpoza brankové čáry své svatyně. Chrudim pokračovala v náporu, ale žádnou branku již ve druhé třetině nepřidala, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1. Chrudim vstoupila do poslední třetiny s cílem co nejrychleji získat vedení v utkání. Plán hlavního trenéra Čáslavi začal vycházet již od prvního střídání, kdy procedil kotouč mezi Borovičkovými betony Ugo Dobiáš. Do dvoubrankového vedení poslal Chrudim ve 45. minutě svou přesnou střelou pod horní tyč Lukáš Hebek. Ještě veseleji bylo ve 49. minutě, kdy obránce Tomáš Linhart podpořil útok a ocitl se zcela osamocený před hostujícím brankářem. Svůj blafák mazácky nezakončil a místo toho objel Borovičkovu branku a odrazem o hostujícího obránce dostal kouč do odkryté branky. Skóre se naposledy měnilo v 60. minutě, když se po druhé v utkání prosadil Lukáš Hebek. Pochvalu zajisté zaslouží také chrudimský brankář Lukáš Novotný, který z 22 střel soupeře pustil za svá záda pouze jedinou. Výbornou práci předvedli chrudimští hokejisté také v oslabení, když zvládli ubránit celkem 6 přesilových her Spartaku. Děkujeme všem fanouškům, kteří vážili cestu do Skutče, aby nás podpořili. V neděli nás čeká okresní derby proti rivalovi z Hlinska, kterého jsme v domácím utkání porazili i díky skvělé podpoře našich fanoušků z tribun 6:4. Věříme, že řadu chrudimských příznivců uvidíme i v neděli na hlineckém zimním stadionu. Jedná se o důležité utkání, protože Chrudim okupuje 4. příčku průběžné tabulky, tj. poslední postupová příčka. Hlinsku náleží zatím 5. místo, což se neshoduje s předsezóními cíli našeho soupeře, který tak bude chtít na domácím ledě zajisté naplno bodovat.