HC LitomyšlHC Chrudim

5:2 (1:1,0:0,4:1)
Redakce | | A-tým

Vyrovnané utkání v Litomyšli rozhodli domácí v poslední třetině

Ve středu 12. 10. zajížděli chrudimští hokejisté na led silné Litomyšle. Vyrovnané utkání zlomili domácí až ve třetí třetině, kterou vyhráli 4:1 a díky tomu si připisují 3 body do tabulky. Chrudimské hokejisty může mrzet především nevyužitá pětiminutová početní výhodna na konci 3. třetiny, kdy byl stav utkání 3:1 z pohledu domácích.

HC Litomyšl:

M. Dostál (V. Háněl) — Š. Švec, J. Myška, M. Bažant, A. Jonáš, J. Škvor, Š. Voříšek — F. Stoklasa, A. Půlpán, T. Půlpán, D. Barkóci, F. Vomočil, M. Gyomber, J. Dostál, M. Jankovský, J. Renza

HC Chrudim:

D. Cvrček (L. Novotný) — D. Pejzl, T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, T. Hejduk, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, L. Hebek, F. Roubal, D. Cvrček, J. Turčáni, J. Votava, Z. Pavlík, M. Kostka, J. Cimburek, J. Plch, N. Lang

Góly a asistence: 19. Půlpán (Půlpán, Jonáš), 44. Dostál (Gyomber, Švec), 48. Stoklasa (Půlpán, Půlpán), 58. Barkóci (Půlpán), 59. Jankovský – 3. Pavlík (Cimburek, Hebek), 60. Kostka (Cvrček, Budínský

Tresty: 2:2 + navíc 5+OK Matěj Bažant (LIT) a 5+OK Dennis Hrdlička (CHR) za bitku a 5+OK Jakub Myška (LIT) za pozdní dohrání

Využití: 0:0

Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Jan Čížek — Michal Schaffer, Daniel Teplý

Diváci: 144

Stadion: Zimní stadion Litomyšl

Komentář

Utkání začala lépe Chrudim, když už ve 3. minutě využil závaru před brankou domácích navrátilec do sestavy Zdeněk Pavlík, který otevřel gólový účet večera. Domácí se snažili o vyrovnání skóre, ale jejich útočná snažení většinou končila na pevné chrudimské obraně, nebo výborném brankáři Dominiku Cvrčkovi. Chrudim dokonce přečkala dvě přesilové hry soupeře. Ve druhé početní výhodě Litomyšl neměla prakticky žádnou větší šanci. Několik sekund po uplynutí trestu však nabral rychlost v obranném pásmu domácích Aleš Půlpán a sólem přes celé hřiště rozhodl, že se do kabin půjde za vyrovnaného stavu 1:1. Druhá perioda žádnou změnu ve skóre nepřinesla. Svých přesilových her se dočkali i chrudimští hokejisté, když svůj "vytříbený vkus" ukázal domácí obránce Matěj Bažant, který nejprve atakoval po odpískání zbytečně Martina Kostku a po návratu z trestné lavice zásahem do oblasti hlavy a krku poslal k ledu Zdeňka Pavlíka, pro kterého tak utkání předčasně skončilo. Skóre se měnilo až ve 44. minutě, kdy se prosadil skutečský odchovanec ve službách Litomyšle Jan Dostál. O 4. minuty později se prosadil z úhlu domácí kapitán Stoklasa a Litomyšl získala pohodlný dvougólový náskok. Ve 49. mohli diváci vidět pěstní souboj mezi chrudimským mladíkem Dennisem Hrdličkou a kým jiným než domácím obráncem Bažantem. Oba vyfasovali od hlavního rozhodčího trest do konce utkání. Když byl v 53. minutě vyloučený na 5 + OK domácí Myška, tak Chrudimi svitla naděje na vyrovnání. Dlouhá početní výhoda však nepřinesla žádný gól v brance Matěje Dostála. Naopak se radovali domácí, když Barkóci zamířil přesně z obraného pásma do odkryté chrudimské branky. V závěru 3. třetiny se prosadil ještě domácí Jankovský a utkání svým gólem na 2:5 uzavřel Martin Kostka.

Chrudim tak má po šesti odehraných kolech na kontě 9 bodů z 18 možných. V neděli nás čekají od 18,00 na domácím ledě Orli z Lanškrouna. A my věříme, že v polovině základní části budeme mít více výher než proher. O tom jestli to tak bude se uvidí v neděli. Tak neseďte doma a dotažte na hokej. Budeme se na vás těšit!