HC ChrudimHC Hlinsko

6:4 (2:0,3:2,1:2)
Redakce | | A-tým

Chrudim porazila v derby Hlinsko a zůstává po třech kolech stále neporažena!

V nedělní podvečer se na zimním stadionu v Chrudimi odehrál pikantní souboj mezi HC Chrudim a HC Hlinsko. V sestavě soupeře figuruje hned několik hokejistů, kteří strávili řadu sezón v dresu s orlicí na hrudi, a navíc se jedná o okresní derby. Celé utkání doprovázela vynikající atmosféra, o kterou se starali především chrudimští fanoušci.

HC Chrudim:

D. Cvrček (L. Novotný) — T. Linhart, V. Pilař, L. Budínský, T. Hejduk, M. Urban, F. Hybeš, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Felcman, L. Hebek, D. Cvrček, M. Hykl, J. Votava, Z. Pavlík, M. Kostka, J. Plch, N. Langr

HC Hlinsko:

P. Sodomka (T. Vlk) — L. Poskočil, Š. Lenoch, P. Fink, M. Nepokoj, M. Machač, P. Beneš — J. Bouška, R. Chvojka, O. Karásek, T. Cejpek, D. Brožek, T. Hudec, M. Kišš, T. Bříza, M. Havel, P. Štěpánek

Góly a asistence: 11. Cvrček (Polák, Kostka), 14. Kostka (Cvrček, Polák), 30. Pilař (Dobiáš, Plch), 34. Urban (Hykl, Linhart), 39. Cvrček (Pilař, Polák), 60. Dobiáš – 23. Brožek (Machač, Štěpánek), 28. Chvojka (Havel, Poskočil), 43. Karásek (Kišš), 53. Brožek (Machač)

Komentář

První střídání patřila Hlinsku, které si vytvořilo hned několik slibných šancí. Veškeré snahy o gól však ztroskotali na domácím brankářovi Dominikovi Cvrčkovi. Chrudim se následně probrala k větší aktivitě a soupeře začala v jednotlivých pasážích hry přehrávat. Zaslouženou odměnou byl gól z hole Davida Cvrčka v 10. minutě. Velmi aktivní druhá útočná formace domácích o sobě dala znát opět ve 13. minutě. Skóre na 2:0 určil útočník Martin Kostka. Dvoubrankové vedení si chrudimští pohlídali až do konce první třetiny. Do druhé dvacetiminutovky nastoupili Horses ve snaze o vyrovnání to se jim po gólech Brožka a Chvojky povedlo už po sedmi minutách hry ve druhé třetině. Chrudim se ale nehodlala vzdát a ve 29. minutě si vzala vedení zpět. Útočnou akci podpořil obránce Václav Pilař a hostující brankář Sodomka musel již po třetí v utkání lovit kotouč ze své branky. Ještě veseleji bylo ve 33. minutě, kdy se od modré čáry prosadil Michael Urban a Chrudim měla své dvoubrankové vedení zpět. Od poloviny utkání se začaly kupit trestné minuty na obuch stranách. Ve 36. minutě došlo i na pěstní souboj, poté co hostující útočník Havel najel na gólmana Cvrčka. Tak mu mladík Dennis Hrdlička ukázal, že poblíž chrudimského brankáře nemá co pohledávat. Svým druhým gólem v utkání v závěru druhé třetiny rozhodl David Cvrček, že Chrudim půjde do závěrečné periody s tříbrankovým vedení. Hosté dostali v úvodu poslední dvacetiminutovky možnost přesilové hry. Po sporné ofsajdové situaci se před Cvrčekem ocitl Karásek, který přesně zakončil a bylo to opět o dvě branky. Domácí si komplikovali cestu za vítězstvím častými vyloučeními. V 52. minutě dostali hosté možnost téměř dvě minuty trvající přesilové hry 5 na 3. Hlinecký trenér Pavel Rohlík se rozhodl odvolat brankáře a zkusit hru v šesti. Risk se mu vyplatil a po střele Machače od modré čáry skóre bylo 5:4. Nervozita přibývala na obou stranách stejně jako vyloučení. Chrudim svá oslabení však zvládla ubránit. Hlinečtí v závěru utkání zkusili risk bez brankáře. To se jim však nevyplatilo, protože v čase 59:59 uzavřel gólový účet utkání chrudimský kapitán Ugo Dobiáš. A-tým tak v souboji s posíleným Hlinskem bere plný počet bodů za výhru 6:4 a je stále neporažený. Ve středu zajíždíme na led posledních mistrů z České Třebové. Kohouti stejně jako Chrudim ještě v letošní sezóně nepocítili chuť porážky. Bude se tedy jednat o přímý souboj o první místo. Další domácí utkání poté odehrajeme opět v neděli na domácím zimním stadionu, kde od 18,00 vyzveme loňského finalistu HC Spartak Choceň. Moc děkujeme za podporu v utkání s Hlinskem a těšíme se na vás opět v neděli.