HC Trutnov z.s.HC Chrudim

1:3 (0:0,0:2,1:1)
Redakce | | A-tým

Chrudim se naladila na derby vítězně, když zvládla důležité utkání v Trutnově!

Po středeční prohře ve vzdálené Moravské Třebové se chrudimští hokejisté vydali v neděli vstříc další dlouhé cestě. Od 17,00 na ně čekal soupeř z Podkrkonoší v podobě HC Trutnov. Svěřenci trenéra Marka Dvořáka měli svému soupeři co vracet, vždyť právě Draci obrali Chrudim o všechny body v prvním kole krajské hokejové ligy.

HC Trutnov z.s.:

O. Holubec (P. Bílek) — Z. Křížek, J. Mostecký, P. Chaloupka, O. Štembera, L. Vácha, L. Junek, T. Křížek — M. Stojkovič, A. Jirků, R. Janoušek, R. Šlaicher, M. Rada, D. Smékal, J. Luštinec, R. Vondráček, J. Šimoníček, R. Mach, Š. Švadlák, P. Chytráček

D. Cvrček (F. Ament) — M. Felcman, D. Hrdlička, D. Pejzl, M. Urban, T. Linhart — M. Kostka, D. Brožek, D. Cvrček, V. Novák, L. Hebek, V. Felcman, U. Dobiáš, Z. Formánek, J. Polák

Góly a asistence: 57. Šlaicher (Chaloupka, Vácha) – 32. Kostka (Linhart, Dobiáš), 40. Brožek (Linhart), 44. Cvrček (Urban, Polák)

Vyloučení: 5:3

Využití: 1:1

Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Petr Maštalíř — Štěpán Boček, Petr Karlík

Diváci: 171

Stadion: Zimní stadion Trutnov

Do utkání nastoupili hosté bez několika hráčů základní sestavy, chyběli například produktivní Pavlík s Langrem. Nutno podotknout, že domácí hokejisté rovněž postrádali několik svých útočných es v podobě Šimoníčka, Vondráčka a Luštince. Od první minuty byla Chrudim aktivnějším týmem a dostávala se mnohem častěji do šancí. Úvodní dvacetiminutovka však gól nepřinesla a kralovali jí brankáři. Oba týmy měli možnost jedné přesilové hry, obě zůstaly nevyužity. Ve druhé dvacetiminutovce hráči s orlicí na dresu opět přebírali otěže utkání a domácí byli často pod tlakem. Po sérii spálených šancí z holí Dobiáše, Formánka a Davida Cvrčka přišel ve 32. minutě konečně potřebný gól. Postaral se o něj Martin Kostka, který zužitkoval přesnou přesilovkovou kombinaci po asistenci Tomáše Linharta a Uga Dobiáše. V závěru druhé třetiny Chrudim navýšila své vedení na 2:0 a měl v tom prsty opět chrudimský borec Tomáš Linhart, který našel přesnou přihrávkou zpoza branky Dariuse Brožka, který svou prudkou střelou nad rameno nedal výborně chytajícímu Holubcovi v brance Trutnova žádnou šanci. Ve třetí třetině hosté opět trochu ustoupili od své hry a domácí hokejisté se tak začali dostávat mnohem častěji do šancí. Gól ve 44. minutě však padl opět za Holubcova záda, když David Cvrček krásně tečoval Urbanovu střelu od modré čáry. Trutnovští však utkání nevzdali a Dominik Cvrček musel řešit několik nebezpečných situací. V 55. minutě zatáhl za záchranou brzdu Zdeněk Formánek, když fauloval domácího útočníka ve vyložené šanci a šel si odpykat 2 minuty za hákování. Ačkoliv se Trutnov dlouho nemohl usadit v útočném pásmu, tak přeci jen 7 vteřin do konce Formánkova trestu domácí s trochou štěstí udeřili. Do konce utkání zbývaly necelé 4 minuty a vše bylo ještě otevřené. Chrudimští si však závěr utkání zkušeně hlídali. Cestu za ziskem 3 bodů trochu zkomplikoval Michaela Urban, který dostal v 59. minutě trest na dvě minuty za hrubost. Trutnovští v přesilové hře chrudismkou branku téměř neohrozili, a navíc v čase 59:20 museli skousnout také jedno vyloučení. Počet hráčů na ledě se tedy vyrovnal a všem již bylo jasné, že si Chrudim z Trutnova odveze důležité 3 body. Hráči se tak vítězně naladili na středeční návrat před své skvělé fanoušky, kteří mimo jiné za námi dorazili také dnes do Trutnova, děkujeme.

Ve středu od 19,00 vyzveme v okresním derby hlinecké Horses. Budeme vás potřebovat, tak přijďte fandit!