14. kolo, neděle 19.11.2023, 17:00

HC NáchodHC Chrudim

3:6 (1:0,0:3,2:3)
Redakce | | A-tým

Napínavé utkání proti Náchodu rozhodl v závěru Hrdlička a A-tým stoupá dál tabulkou!

Chrudimi se v rámci 14. kola Krajské hokejové ligy postavil do cesty Náchod. Napínavé utkání rozhodl až v 59. minutě první gólem v sezóně rázný obránce Dennis Hrdlička. Chrudim si díky výhře v základní hrací době odváží z Náchoda další důležité tři body do tabulky a patří ji už krásné průběžné 5. místo.

HC Náchod:

Š. Kouba (J. Novotný) — D. Novák, F. Ondruš, J. Lelek, J. Štěpán, V. Vytlačil, O. Malina — P. Škoda, E. Wajsar, P. Zeman, A. Kubeček, D. Matouš, M. Polej, J. Kocián, V. Vondřejc, M. Červíček, J. Jirásek

HC Chrudim:

F. Matoušek (L. Novotný) — M. Felcman, D. Hrdlička, F. Hybeš, D. Pejzl, T. Linhart, M. Urban — U. Dobiáš, J. Polák, N. Langr, M. Kostka, D. Brožek, D. Cvrček, V. Novák, L. Hebek, V. Felcman, Z. Formánek, Z. Pavlík

Góly a asistence: 14. Zeman, 46. Vondřejc, 48. Matouš (Škoda) – 26. Kostka (Pavlík, Urban), 36. Pavlík, 36. Felcman (Polák), 59. Hrdlička (Formánek), 59. Langr, 60. Urban (Pejzl, Kostka)

Komentář

Úvod utkání byl velice vyrovnaný a žádný z týmu se do vyložených šancí moc nedostával. První nebezpečnější akci byla přesilová hra domácího týmu. Obránce Lelek však v 8. minutě pouze orazítkoval tyč Matouškovi branky. Skóre se poprvé měnilo ve 14. minutě. Náchodský kapitán Zeman svým aktivním napadáním obral soupeře o kotouč a ujížděl sám na Matouška, kterého následně překonal bekhendovou kličkou. Hra Chrudimi nebyla v první třetině ideální, avšak v jejím závěru nutno vyzdvihnout přesiolvkouvou kombinaci, po které David Cvrček pouze nastřelil horní tyč domácí branky. Náchodský brankář inkasoval až ve 26. minutě. Třetí útočná formace zamkla svého soupeře v útočném pásmu a po sérii dobrých šancí využil šikovně odrazu od soupeře Martin Kostka a bylo vyrovnáno. Chrudim ve druhé třetině úplně změnila přístup a byla lepším týmem. Přineslo to také své ovoce. Nejprve ve vlastním oslabení nevyužil svůj samostatný únik Ugo Dobiáš. Ve 36. minutě dostal tu samou příležitost Zdeněk Pavlík, který pláchl soupeřově obraně. Mladý útočník se na rozdíl od svého zkušenějšího spoluhráče nemýlil a Chrudim vedla. Náskok se podařilo zvýšit za pouhých 16 sekund. Výborným a napadáním se prezentoval tentokráte čtvrtý útok hostů. Domácí při své rozehrávce chybovali a osamocený Vojtěch Felcman v mezikruží měl dostatek času najít skulinku mezi Koubovými betony. Chrudim zaslouženě ve 2. třetině otočila vývoj utkání z 1:0 na 1:3. Náchodští hokejisté však nesložili zbraně a závěrečná dvacetiminutovka patřila opět jim. Ve 46. minutě chybovali při své rozehrávce naopak chrudimští hráči a tak nabídnutou šanci ve 46. minutě využil zkušený Vondřejc. Vyrovnání na 3:3 se domácí dočkali již ve 48. minutě a to dokonce ve vlastním oslabení, kdy závaru před Matouškem využil Matouš. Náchod byl při chuti a několik nebezpečných pokusů musel hasit pozorný Filip Matoušek. Když už to vypadalo, že utkání dospěje do prodloužení, tak dostal kotouč na modré čáře Dennis Hrdlička, jenž propálil vše co mu stálo v cestě a rozradostnil hostující střídačku a také chrudimské příznivce na tribuně. Skvělou práci odvedl Vojtěch Felcman, který clonil brankáři ve výhledu. Domácí místo tlaku a možného odvolání brankáře nabídli Chrudimi další šanci. Před Koubou se objevil zcela osamocený Nicolas Langr, který se svou kličkou nikam nepospíchal, položil si brankáře a zakončil do téměř prázdné brány. Vítězství Chrudimi poté pečetil střelou do prázdné branky Michael Urban. Parta kolem kapitána Václava Nováka si tak připisuje další 3 body do tabulky a posouvá se již na 5. příčku. Na závěr nesmíme zapomenout poděkovat našim skvělým fanouškům, kteří vážili dlouhou cestu a přijeli tým podpořit.