Redakce |

Změna na střídačce A-týmu! Muže převezme od nové sezóny Tomáš Topol.

Po dvou letech, co trenér A-týmu HC Chrudim trénoval i jinou kategorii angažovalo vedení nyní již bývalého trenéra finalisty z Nového Města nad Metují, Tomáše Topola. Po konci působení dlouholetého trenéra Jiří Poláka a jeho odchodu k rivalovi do Chocně, bylo do poslední chvíle vždy otázkou, kdo bude týmu ze střídačky velet. V sezóně 2022/2023 se role ujal Petr Čáslava a o rok později zase Marek Dvořák. Oba si přitom nevedli vůbec špatně a ve velké ligové konkurenci dovedli tým vždy do play-off a celkově z toho bylo v obou případech pěkné 6. místo. 

Pro nadcházející sezónu je situace jiná a A-tým má na pevno svého hlavního trenéra. Stane se jím zkušený Tomáš Topol. Je vám toto jméno povědomé? Není se čemu divit. Tomáš Topol stál v roli hlavního trenéra na lavičce našeho soupeře z Nového Města nad Metují. Ve Spartaku strávil hned 3 sezóny a v té poslední dokráčel se svým týmem až do samotného finále Východočeské ligy, ve kterém Nové Město nad Metují podlehlo Kohoutům z České Třebové. Nyní se čtyřiačtyřicetiletý trenér vrací zpět tam kde začínal. A to jak s hokejem, jakožto aktivní hráč, tak i se svou trenérskou kariérou během níž stihl trénovat ještě například HC Čáslav, Kohouty z České Třebové nebo bývalé druholigové týmy HC Rhodos Dvůr Králové nad Labem a Sršně z Kutné Hory. Odchod do Chrudimi komentoval Tomáš Topol v rozhovoru pro web hokejového klubu od řeky Metuje již před několika dny se slovy: „Chrudim byla moje prioritní volba, vracím se domů, kam to mám nejblíže. Dnes je čas pro všechny důležitá veličina, a to hrálo při mém rozhodování velkou roli, ať už se jedná o cesty na trénink, přípravu a ostatní věci s hokejem spojené. V Chrudimi mám spoustu kamarádů, bývalých spoluhráčů, je to zkrátka můj domovský klub. Zvažovaní dalších nabídek bylo, ale Chrudim pro mě byla priorita.“ Mezi aktivní hráče klubu sice již žádný z bývalých spoluhráčů nového trenéra nepatří, avšak na úzkou spolupráci se může Tomáš Topol těšit především s bývalým parťákem z kabiny Tomášem Langrem. Ten bude opět zastávat roli managera A-týmu a zároveň asistenta hlavního trenéra. 

 

Hned na úvod jsme položili novému lodivodovi naší střídačky pár otázek:


Tomáši, řekl byste na úvod něco o sobě? A jak vzpomínáte na svou hráčskou kariéru v dresu HC Chrudim?

-  Něco o sobě (smích)? No, jmenuji se Tomáš Topol a jsem velice rád, že se vracím do Chrudimi. Jak jsem řekl, vracím se domů, hrál jsem tady spoustu let, vzpomínky mám na chrudimský hokej jen ty nejlepší. Především vzpomínky na tu partu kluků, díky které se člověk na ten hokej vždy těšil. Tady jsem poznal do budoucna, že tým a parta je nejvíc, co můžete v kolektivním sportu mít a i teď, jako pro trenéra je to pro mě priorita.


Díky spojení krajských soutěží Pardubického a Královehradeckého kraje jste během posledních let narazil na náš tým na lavičce soupeře hned několikrát včetně play-off. Jak hodnotíte chrudimský A-tým z dosavadních zkušeností?

- Pamatuji si to moc dobře, i když to nevíte, tak jsem Chrudimi na dálku fandil a výsledky jsem sledoval. Naše vzájemné zápasy byly naprosto vyrovnané. A to play-off co jsme se potkali, mohl postoupit úplně kdokoliv. Byla to super série, ve které rozhodlo až páté rozhodující utkání, ve kterém jsme byli s Novým Městem nad Metují šťastnějším týmem. Osobně jsem se vždy do Chrudimi, jako na soupeře moc netěšil. Tým bych charakterizoval jako nepříjemného, bruslivého a velice houževnatého soupeře.


Jak se těšíte na Vaši novou trenérskou štaci a také spolupráci s Vaším bývalým spoluhráčem Tomášem Langrem, který bude zastávat roli asistenta trenéra? 

- Osobně jdu do toho s velkou pokorou. Na Chrudimi mi záleží. Je to sport a může se to nepovést, ale věřím, že s hráči najdeme společnou řeč a půjdeme do toho, abychom fanouškům dělali radost. Jsem rád, že na střídačce budu stát s Tomášem Langrem, znám ho, je to zkušený člověk a velký srdcař. Opravdu se těším, ale jak říkám, hlavně POKORA!

 

Co od svého nového angažmá v HC Chrudim očekáváte?

Všichni kdo mě znají, tak vědí, že chci vyhrávat! Chci play-off, ale to věřím, že tým co tady je, chce taky. Očekávání mám velké. Už jenom jaká ta soutěž je těžká a vyrovnaná. Půjdeme zápas od zápasu a postupně si půjdeme za prvním velkým sezónním cílem, kterým bude již zmiňované play-off. 


PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNER

Město Chrudim

Děkujeme městu Chrudim za podporu zejména mládežnického sportu

PARTNEŘI

Auto Hybeš

Hejduk Sport

VS Chrudim


Frischbeton

https://nsa.gov.cz/ Hejduk Sport


sportovistechrudim.cz


zrust.cz


tis-cr.eu


onlajny.com 

primator.cz 
nabor.rivnac.eu 

www.czechicehockey.tv 


www.czechicehockey.tv