Redakce |

V Chrudimi se uskutečnila náborová akce Pojď hrát hokej

V sobotu 28. září 2024 se na zimním stadionu v Chrudimi uskutečnila náborová akce Pojď hrát hokej, která je pod záštitou Českého svazu ledního hokeje. Děti si vyzkoušely, jaké je to být hokejistou. Klub HC Chrudim spojil tuto akci s kurzem bruslení, kde mohli nováčci a jejich rodiče vidět v akci i již starší kolegy, kteří se do hokejového klubu přihlásili již dříve. Nově příchozích dětí se zájmem o lední hokej v Chrudimi bylo přes dvě desítky! Své zastoupení zde našli děti narozené od 2016 až po nejmladší ročník 2021.

Při registraci u vstupu na stadion děti obdržely dárky a upomínkové předměty, které byly věnovány od ČSLH i od klubu HC Chrudim. Během registrace se rodiče dozvěděli informace o průběhu celé akce Pojď hrát hokej. Po převléknutí v hokejové šatně do bruslí a další potřebné výstroje již následovala ukázka tréninku na ledě, kde probíhal modelový trénink základny, tedy hokejistů a hokejistek, kteří kurz bruslení začali navštěvovat. Děti si mohly také vyzkoušet s kvalifikovanými trenéry spoustu nových věcí, které byly vždy dělány formou zábavy a hry. Rodiče se během dne zúčastnili prezentace, kde jim manažer HC Chrudim Radek Prostřední a šéftrenér mládeže Petr Čáslava poskytli nejen veškeré potřebné informace o náborové akci, historii a vizi hokejového klubu HC Chrudim, ale zároveň se i rodiče dozvěděli informace o kurzu bruslení. Kromě tréninku na ledě měly děti také možnost absolvovat různá cvičení mimo led. V našem hokejovém klubu se totiž soustředíme také na to, aby děti byly všestranně pohybově nadané. Program se tedy odehrával na hokejové střelnici zimního stadionu a také ve velkém stanu, který slouží našemu klubu jako provizorní tělocvična při nepřízni počasí.

Kurzu bruslení se účastní jak kvalifikovaní profesionální trenéři, tak i nadšení rodiče, kteří chtějí pomoct svým dětem v začátcích. Kurz bruslení je určen dětem od čtyř do osmi let.

Informace

• Zápis: možnosti přihlášení vždy během kurzu v pondělí a sobotu během celé sezóny, nebo vyplněním online přihlášky na webu klubu HC Chrudim.
  • Kurz bruslení probíhá každé pondělí od 17:15 do 18:15 a v sobotu od 8:15 do 9:15 hodin. Trvání kurzu je od poloviny září do poloviny března
  • Kurzovné: pro sezónu 2024/2025 je kurzovné 3.000,- Kč
  • Veškeré informace ohledně platby, nebo zapůjčení hokejových setů Vám po registraci sdělí hlavní vedoucí kurzu bruslení Hana Michálková, nebo hlavní trenér kurzu bruslení
  • Povinné vybavení: přilba s košíkem, hokejka a rukavice; možnost zapůjčení hokejových setů
  • Přihlásit své dítě do kurzu můžete online zde.