TJ Spartak Nové Město nad MetujíHC Chrudim

4:0 (2:0,1:0,1:0)
Redakce | | A-tým

Z Nového Města odjíždíme bez vstřelené branky a bez bodů

Na led Spartaku jsme odjeli jen se třinácti hráči do pole s cílem překvapit silného soupeře a bodovat. Nicméně do první třetiny vstoupil aktivněji domácí tým, který hned v úvodu hned několikrát ohrozil brankáře Cvrčka v dresu Chrudimi. První vážnější ohrožení ze strany hostů přineslo vybruslení Dobiáše z rohu kluziště, se kterým si ovšem brankář Čáp poradil.

TJ Spartak Nové Město nad Metují:

J. Čáp (V. Vik) — R. Velinský, M. Pohl, J. Mert, J. Boukal, M. Lhotský — J. Řezníček, V. Koudelka, L. Prouza, D. Vanát, O. Šťastný, J. Řehák, J. Bucek, J. Černý, D. Reichmann, Š. Matějček

D. Cvrček (L. Novotný) — M. Felcman, D. Hrdlička, F. Hybeš, D. Pejzl, T. Linhart — N. Langr, J. Cimburek, M. Kostka, V. Novák, L. Hebek, V. Felcman, U. Dobiáš, Z. Pavlík

Branky a nahrávky: 4. Matějček (Mert, Pohl), 17. Černý (Prouza, Velinský), 30. Prouza (Šťastný, Matějček), 42. Černý (Bucek, Řehák)

Diváci: 260

Stadion: Zimní stadion Nové Město nad Metují

Vzápětí se na druhé straně ujalo objetí hostující branky Matějíčkem, který tak poslal Spartak do vedení. Tlak domácích narůstal i díky třem přesilovým hrám, jednu z nich využil střelou z mezikruží Černý po přihrávce Prouzy a domácí vedli 2:0. Velkou šanci měl však i kapitán hostů Václav Novák, kterého ovšem v samostatném nájezdu domácí gólman vychytal.

Na začátku následující třetiny se dostali k ohrožení brankáře Čápa i hosté a zejména příležitost Linharta mohla znamenat první gól hostů, nicméně domácí brankář svým zákrokem Spartak podržel. Od té doby se střelecká převaha novoměstských stupňovala a brankář Cvrček několikrát Chrudim svými zákroky také podržel. Paradoxně ke třetímu gólu pomohl domácím šťastný odraz od brusle rozhodčího a z následující výhodné pozice se Prouza nemýlil, takže Nové Město nad Metují šlo do šaten již s tříbrankovým vedením.

Vstup do poslední třetiny neměli hosté špatný, ve velké šanci se ocitnul Langr, ale ani on na domácího brankáře nevyzrál. Když už se zdálo, že Chrudim dostane Spartak pod tlak, tak přišlo nedůsledné bránění domácího útoku a z toho vzešel čtvrtý gól v síti Dominika Cvrčka, střelcem byl opět Černý. Hra se poté přelévala ze strany na stranu bez výraznějších šancí, naději na vstřelení čestného gólu Chrudimi měl těsně před koncem obránce Pejzl, ale jeho tvrdou střelu zastavilo břevno.

Hosté podali v okleštěné sestavě zodpovědný výkon, který ale na získání bodů nestačil. O další body tak budeme bojovat již ve středu 31. ledna, kdy zajíždíme do Nového Bydžova.

Ohlasy

Náš tým odcestoval k utkání proti aktuálně druhému nejlepšímu týmu soutěže do Nového Města nad Metují v hodně oslabené sestavě a to pouze s 13ti hráči do pole. Ne všichni, kteří hráli nebyli zdravotně v pořádku. Velký respekt a díky všem, jak tento těžký zápas odehráli. Náš klub se dlouhodobě staví k bezdůvodnému překládání zápasů negativně, což náš přístup k včerejšímu zápasu jen potvrdil.