HC ChrudimHC Orli Lanškroun

4:3 (1:2,2:0,1:1)
Redakce | | A-tým

V posledním utkání roku 2023 si A-tým poradil s Lanškrounem

Domácí hokejisté se se svými fanoušky rozloučili s rokem 2023 vítězně proti bojovnému Lanškrounu. O vítězství Chrudimi se rozhodlo ve druhé třetině, kdy svěřenci trenéra Marka Dvořáka svého soupeře téměř k ničemu nepustili a otočili vývoj utkání z 1:2 na 3:2. Teď čeká hráče zasloužené volno a o další body do našlapané tabulky zabojujeme opět v novém roce a to přesně v úterý 9. ledna opět před svými fanoušky proti Poličce.

F. Ament (A. Pithart) — E. Pazdera, M. Felcman, D. Hrdlička, F. Hybeš, D. Pejzl, M. Urban, M. Dvořák, T. Linhart — M. Macas, J. Polák, N. Langr, J. Cimburek, M. Kostka, J. Kubíček, J. Turčáni, D. Cvrček, V. Novák, L. Hebek, Z. Formánek, Z. Pavlík

HC Orli Lanškroun:

M. Ďuriš (A. Holík) — T. Pražák, T. Bureš, F. Kužílek, Š. Mann, D. Šlezingr — M. Novotný, J. Pejcha, M. Šembera, J. Nastoupil, D. Gildain, R. Vogel, T. Dvořák, V. Švub, T. Markl, O. Pirkl, T. Krč

Góly a asistence: 5. Novák (Polák, Hybeš), 30. Linhart (Novák, Kostka), 33. Polák (Novák, Cvrček), 42. Pavlík (Urban, Hrdlička) – 9. Krč (Vogel, Šembera), 15. Šembera (Dvořák, Krč), 58. Šembera (Krč, Kužílek)

Vyloučení: 3:1

Využití: 1:1

Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Vojtěch Pilný — Milan Pitra, Michal Schaffer

Diváci: 100

Stadion: Zimní stadion Chrudim

První třetina utkání byla vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Chrudimští hokejisté však v určitých pasážích hry za svým soupeřem zaostávali a tak se šlo po úvodní dvacetiminutovce zaslouženě do šaten za stavu 1:2 pro Lanškroun. Ale hezky popořadě. Skóre utkání nejprve otevřel po krásné akci nově vzniklého prvního útoku ve složení Cvrček, Novák, Polák právě chrudimský kapitán Novák, který se přesně trefil nad rameno brankáře Ďuriše. Lanškroun vyrovnal v 9. minutě, kdy pálil příklepem z vrcholu kruhu Krč na jehož střelu Filip Ament v chrudimské brance nestihl zareagovat. Hosté udeřili během první třetiny ještě jednou, když střelu Dvořáka z 15. minuty dorazil za Amentova dojíždějící Šembera. Ve druhé třetiny změnili domácí zcela svoji hru. Přidali na rychlosti i na důrazu a několikrát zavřeli hosty v jejich vlastním obranném pásmu. Každá útočná formace si vytvořila gólové šance. Překonat lanškrounského brankáře se však povedlo až Tomášovi Linhartovi ve 30. minutě. Bylo to při přesilové hře, kterou měla Chrudim pouze jednou v utkání a hned se ji povedlo využít. Vedení pro svůj tým získal následně ve 33. minutě výborně hrající Jiří Polák. Ten po asistenci Václava Nováka zavěsil kotouč pod horní tyč. Další branka již ve druhé třetině nepadla a tak si Chrudim do té třetí přenesla jednobrankový náskok a zároveň také minutu v oslabení, jelikož ve 39. minutě usedl na trestnou lavici za nedovolené bránění domácí útočník Matyáš Macas. Oslabení se podařilo úspěšně ubránit a následně se domácí fanoušci mohli s hráči radovat již po čtvrté v utkání. Gólovou radost zařídil ve 42. minutě Zdeněk Pavlík. Chrudimští hokejisté si následně pečlivě střežili svůj dvou brakový náskok. Hosté tak stihli pouze korigovat končený stav na 4:3, když se v 58. minutě prosadil podruhé v utkání hostující útočník Šembera. Chrudim svůj náskok uhájila a po dvou porážkách v řadě získala další důležité body. Vánoční přestávku chrudimští hokejisté stráví na průběžném 4. místě krajské hokejové ligy Pardubického a Královehradeckého kraje s celkovým ziskem 43 bodů za 21 utkání.