HC ChrudimHC Trutnov z.s.

2:3 (0:0,0:2,2:1)
Redakce | | A-tým

Vyrovnané a bojovné utkání skončilo těsnou prohrou A-týmu

Chrudimští hokejisté vstoupili do nového ročníku Východočeské ligy domácím utkání proti Trutnovu, tedy týmu s kterým jsme se v minulé sezóně ani jednou nepotkali. Nicméně kvality soupeře potvrzovalo loňské umístění, kdy celek z Podkrkonoší vyřadil v osmifinále silnou Novou Paku, či kádr plný zkušených hokejistů a to i z nejvyšší české hokejové soutěže.

L. Novotný (D. Cvrček) — T. Linhart, L. Budínský, M. Urban, D. Pejzl, D. Hrdlička, M. Felcman, E. Pazdera — J. Polák, Z. Pavlík, Z. Formánek, V. Felcman, L. Hebek, V. Novák, D. Cvrček, D. Brožek, J. Turčáni, M. Kostka, J. Cimburek, N. Langr

HC Trutnov z.s.:

O. Holubec (P. Bílek) — L. Junek, T. Křížek, L. Vácha, O. Štembera, P. Chaloupka, J. Mostecký, Z. Křížek — P. Chytráček, Š. Švadlák, J. Tatar, R. Mach, J. Šimoníček, R. Vondráček, J. Luštinec, F. Krsek, M. Rada, D. Smékal, R. Janoušek

Góly a asistence: 44. Langr (Linhart, Novák), 51. Felcman (Urban, Turčáni) – 35. Chytráček (Luštinec), 37. Smékal (Chytráček, Luštinec), 47. Vondráček (Šimoníček, Vácha)

Vyloučení: 5:4

Využití: 1:1

Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Vojtěch Pilný — Matěj Mikula, Michal Schaffer

Diváci: 130

Stadion: Zimní stadion Chrudim

Úvod utkání patřil Trutnovu. Chrudimi chyběl pohyb a soupeř se dostával jednoduše do velkých šancí. Naštěstí si svou formu skvěle načasoval domácí brankář Lukáš Novotný, který zmařil několik vyložených šancí hostů. Od 10. minuty se do hry začali pomalu dostávat také chrudimští hokejisté a hra se vyrovnala. Nicméně diváci v úvodní dvacetiminutovce gól neviděli. Bezbrankový stav trval až do 35. minuty, kdy se prosadil hostující Petr Chytráček, který po skvělé kombinaci v přečíslení dva na jednoho zakončoval svůj únik s Jakubem Luštincem. Ještě předtím se objevil ve velké šanci domácí Zděněk Pavlík, který svou střelou orazítkoval pouze horní tyč. Hostující tým povzbuzený prvním gólem navýšil svůj náskok ve 37. minutě, kdy obrana nepokryla volného Davida Smékala před brankou, který zakončoval opět za bezmocného Novotného. Gólové radosti se početná skupinka domácích fanoušků dočkala až ve 44. minutě. Chrudim hrála přesilovou hru a kouzlo trutnovského brankáře Holubce překonal Nicolas Langr, který svou střelou do šibenice snížil na 1:2. O 3 minuty později však hráli svou přesilovou hru také hosté. Milimetrový prostor nad ramenem Lukáše Novotného trefil zkušený útočník Vondráček, který vrátil svému týmu zpět dvoubrankové vedení. Chrudim bojovala o vyrovnání a byla odměněna. Výborně hrající čtvrtá útočná formace se prosadila díky skvělé teči Vojtěcha Felcmana, který za záda Holubce usměrnil střelu od modré čáry. Vyrovnávací branky se bohužel domácí tým už nedočkal, ani přes několik šancí a závěrečný risk bez brankáře. Z prvního mistrovského utkání sezóny tak bere všechny body soupeř. Před námi je ale ještě řada dalších utkáních, ve kterých budeme chtít zvítězit. To nejbližší nás čeká opět na domácím zimním stadionu a to s tradičním rivalem z Chocně v jehož týmu působí také několik chrudimských odchovanců. Spartak na chrudimský zimní stadion přijede příští neděli a úvodní bule je naplánovaný opět na 18,00 hodin. Děkujeme chrudimskému fanklubu za parádní podporu během celého utkání a věříme, že nás přijdete podpořit také v dalším utkání proti Chocni.