HC ChrudimHC Slovan Moravská Třebová

2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Redkace | | A-tým

Matoušek vynuloval Moravskou Třebovou a Chrudim je již na 6. místě!

Na středu 8. listopadu byla naplánována dohrávka 2. kola Krajské hokejové ligy mezi týmy HC Chrudim a HC Slovan Moravská Třebová. Domácí hokejisty s orlicí na dresu čekal nelehký úkol. Slovan má totiž formu jako hrom a do středečního utkání měli hosté bilanci 8 výher oproti jediné porážce.

F. Matoušek (L. Novotný) — M. Felcman, D. Hrdlička, P. Čáslava, M. Urban, M. Dvořák, E. Pazdera — L. Hebek, Z. Pavlík, N. Langr, J. Plch, J. Cimburek, M. Kostka, D. Matýs, D. Brožek, D. Cvrček, M. Macas, U. Dobiáš

HC Slovan Moravská Třebová:

M. Peksa (P. Řoutil) — D. Dubovčí, J. Schejbal, O. Holub, M. Netolický, L. Janků, J. Brandýs, O. Veselský, D. Kuchař, M. Blaháček — D. Marek, L. Šíp, T. Faltus, T. Kavan, D. Cach, F. Palička, J. Fibrich, M. Maška

Góly a asistence: 4. Dobiáš (Pavlík, Plch), 13. Kostka (Čáslava, Pavlík)

Vyloučení: 8:5

Využití: 1:0

Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Jan Čížek — Petr Pošvář, Jaromír Říha

Diváci: 135

Stadion: Zimní stadion Chrudim

Chrudim do utkání nastoupila bez svých velkých opor a to kapitána Václava Nováka a obránce Tomáše Linharta. Kdo však přišel ve středu na chrudimský zimní stadion, tak rozhodně neprohloupil. Poprvé v sezóně se v dresu domácího týmu objevil bývalý reprezentační obránce Petr Čáslava. Od úvodní minuty se hrál rychlý a velice bruslivý hokej. Chrudim byla v útoku nebezpečná a moravskotřebovský brankář Peksa měl plné ruce práce. Skóre se poprvé změnilo ve 4. minutě, když se do střeleckých statistik zapsal chrudimský Ugo Dobiáš. Na další gól si museli přítomní fanoušci počkat až do 13. minuty, kdy vyžil Martin Kostka přesilovou hru 5 na 4. Druhou dvacetiminutovku začínali hosté ve čtyřech. Domácí však na gólový úspěch z úvodu utkání nedokázali navázat. Chrudim dobře bránila a nepouštěla soupeře do větších šancí. Za zmínku také stojí parádní gesto fair-play, kdy hostující hráč odvolal signalizovaný trest pro Petra Čáslavu. Poslední třetina byla ve znamení marného dobývání Matouškovi svatyně. Hosté se snažil s výsledkem něco udělat. Přidali na důrazu, začali se více tlačit do brány, ale vždy narazili na pevnou chrudimskou obranu v čele s bezchybným brankářem Filipem Matouškem v zádech. Vítězství 2:0 posunulo chrudimské hokejisty na celkové 6. místo společné tabulky. Na povedené výkony z domácího ledu budou chtít chrudimští hokejisté navázat v neděli na ledě nováčka z Dvora Králové nad Labem, kde utkání začíná v 17,00 hodin.