HC ChrudimHC Dvůr Králové nad Labem

4:0 (0:0,1:0,3:0)
Redakce | | A-tým

Velká střelecká převaha stačila A-týmu na vítězství o 4 branky

Chrudimští hokejisté vstupovali do domácího utkání 31. kola Východočeské ligy proti nováčkovi soutěže ze Dvora Králové nad Labem v roli favorita. Od první minuty také domácí hokejisté diktovali tempo hry a většinu času se hrálo v obraném pásmu Dvora Králové nad Labem. Jenže skvělý výkon v utkání předvedl hostující brankář Mráček a tak platilo bezbrankové skóre až do 36. minuty, kdy se prosadil kapitán Chrudimi Václav Novák. Ve třetí třetině chrudimští hokejisté přidali ještě 3 branky a nakonec se mohli radovat ze zisku dalších tří bodů do tabulky.

D. Cvrček (F. Matoušek) — M. Felcman, D. Hrdlička, F. Hybeš, D. Pejzl, T. Linhart, M. Dvořák, E. Pazdera — V. Felcman, Z. Pavlík, N. Langr, J. Plch, M. Kostka, D. Matýs, J. Turčáni, D. Brožek, V. Novák, L. Hebek, U. Dobiáš, Z. Formánek

HC Dvůr Králové nad Labem:

A. Mráček (D. Kozák) — J. Heligr, Š. Tomášek, L. Bonaventura, S. Rubáček, J. Bulawa, J. Branda — T. Jung, T. Řezáč, E. Wajsar, J. Rutrle, J. Vognar, M. Voděrek, T. Hynek, J. Dudadík, D. Kačerovský

Góly a asistence: 36. Novák (Linhart, Pavlík), 45. Dobiáš (Plch), 52. Matýs (Linhart), 60. Plch (Dobiáš)

Vyloučení: 4:7

Využití: 2:0

Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Ondřej Škorpil — Jakub Jirků, Michal Dalecký

Diváci: 128

Stadion: Zimní stadion Chrudim

Od první minuty se domácí hokejisté tlačili častěji do koncovky. Jenže možná chybělo trochu zarputilosti a štěstí. Hosté skvěl bránili a do vyloženějších šancí se Chrudim dostala jen zřídka. Druhá část již přinesla přítomným fanouškům více akce. Chrudimští přidali na rychlosti a zasypali hostujícího brankáře Mráčka vysokým počtem střel. Blízko ke vstřelení branky měl Marek Felcman, jehož střela od modré čáry skončila na horní tyči a také Lukáš Hebek, kterému po pěkné akci předložil kotouč do výhodné pozice Dominik Pejzl. Hostující brankář však vytáhl hned několikrát vynikající zákroky. Rychlejší pohyb dělal ve druhé dvacetiminutovce Dvoru Králové nad Labem problémy a tak hlavní rozhodčí Ondřej Škropil rozdal první dvouminutové tresty. A právě v přesilové hře otevřel gólový učet utkání chrudimský kapitán Václav Novák, jenž propálil hostujícího brankáře z pravého kruhu po zemi. Do přestávky se stihli domácí hokejisté ještě jednou radovat, když kotouč za Mráčka dorazil důrazný Turčáni. Jenže hlavní rozhodčí branku neuznal za údajné postavení domácího hráče v brankovišti. Ačkoliv hosté neměli tolik ze hry, pár šancí také měli a nutno podotknout, že byly nebezpečné. Ve vlastním oslabení ujel do brejkové situace útočník Vognar a v závěru třetiny pálil nebezpečně Dudadík. Oba soupeřovi střelci však narazili na bezchybného Dominika Cvrčka v brance Chrudimi. Do závěrečné dvacetiminutovky tak chrudimští hokejisté vstupovali pouze s jednobrankovým vedením. To navýšil ve 45. minutě po spolupráci s nahrávajícím Jiřím Plchem asistent kapitána Ugo Dobiáš. V 50. minutě byl již po třetí v utkání vyloučen obránce Tomáš Linhart, který svůj prohřešek proti pravidlům napravil hned po svém návratu na led v 52. minutě. Zkušený obránce nejprve po své tvrdé střele vylákal soupeřova brankáře daleko z branky a následně zpoza Mráčkovi svatyně předložil kotouč pohotovému střelci Danielu Matýsovi, který měl lehký úkol. Když už to vypadalo, že Chrudim v utkání zvítězí 3:0, tak skóre ještě kosmeticky upravil svou dorážkou Jiří Plch. Po výhře 4:0 nad Dvorem Králové si Chrudim připisuje další důležité body do tabulky, které potřebujeme pro lepší postavení před blížícím se play-off. Nyní máme čtyřbodový náskok na Novou Paku, která se nachází na 5. místě. Jenže Chrudim má jako jediný tým odehráno již 31 utkání! Proto bude důležité bodovat i ve středu v posledním utkání základní části proti Náchodu a naladit se vítězně na play-off. Děkujeme všem fanouškům za podporu a těšíme se ve středu opět na značkách!