HC ChrudimHC Polička

4:5 pp (0:2,1:2,3:0-0:1)
Redakce | | A-tým

A-tým si připisuje první porážku. S Poličkou padl v prodloužení.

Po středečním vítězném utkání na ledě Chocně nás čekalo utkání proti dalšímu Spartaku. Na chrudimský zimní stadion přijela Polička včele s nejnovější posilou Matějem Pavlovským jenž do týmu našeho nedělního soupeře přišel před sezónou z České Třebové. A právě tato letní posila zajistila svým hattrickem dva body za výhru v prodloužení.

D. Cvrček (od 28. minuty L. Novotný) — M. Felcman, D. Hrdlička, F. Hybeš, D. Pejzl, M. Urban, V. Mlejnek, V. Pilař — U. Dobiáš, P. Štěpánek, N. Langr, M. Kostka, T. Novotný, D. Brožek, V. Novák, L. Hebek, V. Felcman, Z. Formánek, J. Polák

HC Polička:

M. Nedvěd (J. Čerbák) — J. Máša, O. Nunvář, L. Havlík, O. Beran, Z. Hradil, R. Prokopec, P. Elis — M. Zobač, L. Kunstmüller, Z. Šerejch, J. Martinů, M. Pavlovský, S. Ruda, F. Boštík, J. Vondra

Branky a nahrávky: 36. Pilař, 44. Kostka (Štěpánek, Mlejnek), 48. Felcman M. (Formánek, Felcman V.), 56. Pejzl (Formánek) – 3. Pavlovský (Kunstmüller, Hradil), 4. Ruda (Šerejch, Boštík), 28. Zobač (Ruda), 37. Pavlovský, 61. Pavlovský (Kunstmüller)

Vyloučení: 5:4

Využití: 0:0

Rozhodčí: Ondřej Havlík — Daniel Teplý, Jan Topolský

Diváci: 115

Stadion: Zimní stadion Chrudim

Chrudim doplatila především na velice nepovedený vstup do utkání, kdy soupeř využil dvou hrubých chyb v obraně a rychle se ujal vedení. Domácí hokejisté, nabijeni bouřlivým fanděním zaplněného sektoru pro Fanclub HC Chrudim, se následně snažili dvoubrankový náskok soupeře smazat, ale chybělo trochu štěstí a především přesnost v zakončení. Po brance na 0:3 domácí trenér provedl brankářskou změnu. Tato změna týmu možná dodala nový impuls, a výsledkem bylo snížení stavu na 1:3 zásluhou přesné trefy Václava Pilaře. Tento stav však netrval příliš dlouho. Matěj Pavlovský vystihl přesně rozehrávku domácích a svým tvrdým zakončením nedal střídajícímu brankáři žádnou šanci. Chrudim tak při vstupu do 3. třetiny ztrácela na soupeře již tři góly. Stíhací jízdu započal ve 44. minutě svou tečí Martin Kostka. S koncem přesilové hry mu šikovně naservíroval kotouč do bezprostřední blízkosti branky útočník Petr Štěpánek. Svůj gólový účet v letošní sezóně poté otevřel Marek Felcman, jenž se dostal ke kotouči v mezikruží a střelou příklepem nedal Martinovi Nedvědovi v brance Poličky sebemenší šanci. Vyrovnání zajistil v 56. minutě Dominik Pejzl. Po vyhraném vhazování od Zdeňka Formánka propálil na milimetr přesnou střelou vše, co mu stálo v cestě. V závěru základní hrací doby měli ještě svěřenci trenéra Tomáše Topola možnost přesilové hry, kterou však nevyužili a po jejím skončení se musel ještě s několika zákroky svůj tým podržet brankář Lukáš Novotný. Skóre se však již neměnilo a tak přišlo na řadu opět prodloužení, ve kterém tentokrát chrudimští hokejisté neuspěli. Ztrátu puku v útočné třetině potrestal skvělou souhrou s Kunstmüllerem svým třetím gólem v utkání Matěj Pavlovský. Chrudimští hokejisté se tak musí spokojit pouze s jedním bodem.

Ve středu 16.10. bude mít parta kolem kapitána Václava Nováka šanci na reparát. Do Chrudimi přijede okresní rival z Hlinska, který v posledních letech patří k nejlepším týmům soutěže, alespoň co se týče papírových kvalit. Proto budeme potřebovat opět vaši pomoc z tribuny, abychom toto těžké utkání zvládli. Moc děkujeme za přízeň všech fanoušků.

22 Brožek Darius U 0 0 0 0 2 -2 0   0 0 0 0 0
10 Dobiáš Ugo U 0 0 0 0 2 -2 0   0 0 0 0 0