HC ChrudimHC Orli Lanškroun

6:1 (4:0,1:0,1:1)
Redakce | | A-tým

A-tým vstoupil do soutěže vítězstvím. Lanškroun porazil rozdílem pěti branek.

Krajskou ligu mužů začal chrudimský A-tým výhrou nad houževnatým soupeřem z Lanškrouna. O osudu utkání rozhodla prakticky první třetina, kterou svěřenci trenéra Tomáše Topola zvládli s velkým přehledem a vypracovali si čtyřbrankové vedení. Ačkoliv se hra od druhé třetiny vyrovnala, tak se soupeř nezmohl na více než jednu branku, naopak chrudimští se z gólu radovali ještě dvakrát. Náš A-tým tak bere plný počet tří bodů za výhru 6:1.

L. Novotný (D. Cvrček) — M. Felcman, D. Hrdlička, F. Hybeš, D. Pejzl, M. Urban, V. Mlejnek, V. Pilař — Z. Formánek, P. Štěpánek, M. Kostka, T. Novotný, D. Brožek, D. Cvrček, V. Novák, L. Hebek, V. Felcman, U. Dobiáš, Z. Pavlík, J. Polák

HC Orli Lanškroun:

K. Nimmerrichter (M. Kaplan) — O. Paclík, T. Bureš, A. Zedníček, F. Kužílek, Š. Mann — V. Švub, J. Pejcha, M. Šembera, D. Kačerovský, J. Nastoupil, M. Jáneš, R. Vogel, T. Dvořák, T. Markl, O. Pirkl, T. Krč

Branky a nahrávky: 4. Novák (Novotný, Dobiáš), 9. Kostka (Štěpánek), 14. Polák Jiří (Cvrček David, Brožek), 16. Formánek (Hebek), 35. Felcman Vojtěch (Formánek), 52. Štěpánek (Pilař) – 46. Pirkl (Nastoupil)

Vyloučení: 3:3

Využití: 0:1

Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Martin Vepřovský — Jaromír Říha, Oliver Obr

Diváci: 170

Stadion: Zimní stadion Chrudim

Chrudim byla v první třetině jasně lepším týmem a svou hrou nedala soupeři moc příležitostí ke vstřelení branky. Gólový účet utkání a vlastně i sezóny otevřel ten nejpovolanější hráč. Krásnou souhru první útočné formace zakončoval za bezmocného Nimmerrichtera ve 4. minutě Václav Novák. Na chrudimského kapitána navázal v 9. minutě Martin Kostka, který využil velkého tlaku naší druhé útočné formace a zvýšil na rozdíl dvou branek. Chrudim ve své aktivitě stále pokračovala a odměnou byla branka Jiřího Poláka. Tříbrankový náskok vydržel necelé dvě minuty. Z rychlého protiútoku našel Lukáš Hebek přesnou přihrávkou Zdeňka Formánka, který šikovnou tečí usměrnil kotouč za hostujícího brankáře. Chrudim měla následně možnost první přesilové hry. Ta však zůstala nevyužita. V závěru první třetiny si vynutili chrudimští hokejisté svým dobrým pohybem další vyloučení. Do prostředního dějství jsme tedy vstupovali s výhodou přesilové hry. Tentokrát se našim hokejistům vůbec nepovedlo vytvořit si nějaké šance a tak i druhá přesilová hra zůstala nevyužita. Celkový obraz hry se ve druhé třetině vyrovnal. Své šance si vypracovali také Orli z Lanškrouna díky nepozornosti chrudimské defenzívy. Soupeřovi šance však skvěle pochytal brankář Lukáš Novotný v brance domácích. Vytoužené branky se však Orli nedočkali. Jediným střelcem ve druhé třetině byl chrudimský útočník Vojtěch Felcman, který předvedl parádní individuální akci. Po vhazování v obraném pásmu projel obranou soupeře, natlačil se před brankáře Nimmerrichtera a zakončil své sólo gólem. Do třetí třetiny vstupovali domácí hokejisté s pohodlným pětibrankovým náskokem. Lanškrounu se povedlo snížit na 5:1 díky využité přesilové hře ve 46. minutě. Gólový účet utkání poté uzavřel svým prvním soutěžním gólem po svém návratu z hostováni Petr Štěpánek. Chrudimští hokejisté si tak se svými fanoušky mohli po utkání naplno užít první vítěznou děkovačku. Další utkání odehrajeme proti tradičnímu soupeři z Chocně ve středu od 19,00 hodin. Na ledě soupeře nás nečeká nic jednoduchého. Spartak totiž v 1. kole porazil silné Hlinsko a na výhru proti favoritovi bude chtít navázat určitě také ve středu proti nám. Proto budeme rádi za jakoukoliv podporu chrudimských fanoušků

Ohlasy

Tomáš TOPOL (hlavní trenér A-týmu): "Pro mě, jako nového trenéra to tady bylo první mistrovské utkání na střídačce HC Chrudim. Chtěl jsem, abychom vyhráli, což si myslím, že jsem zvládli velice dobře. Perfektní první třetina, kluci plnili herní systém, fungovalo nám střední pásmo a dali jsme mimo to také nějaké pěkné góly. Druhá třetina byla naopak od nás velice špatná. Neodehráli jsme ji vůbec dobře, byli jsme takový rozlítaný. Místo abychom dodržovali, co si říkáme, tak jsem byli takový rozlítaní, ale dobrý bylo, že jsme to přestáli. Třetí třetina se už spíš jen tak dohrávala. Dobré také bylo, že jsem soupeře nepustili za celé utkání do hry. Ačkoliv tam byly nějaké nepřesnosti, tak jsme pořád měli bezpečné vedení. Myslím si, že chyby byly dány tím, že to bylo první utkání. Měli jsme jasně stanovené od začátku, že toto utkání chceme vyhrát a mít 3 body. Což bylo důležité jak pro mě, jako nového trenéra, tak i pro ty kluky je vstup do té souže hodně důležitý. Děkujeme fanouškům, že přišli a doufáme, že jich přijde příští utkání daleko víc a bude pěkná atmosféra. Myslím, že si to ty kluci zaslouží. My teď budeme pracovat dál a já už myslím na úterní trénink a středeční utkání v Chocni, které nebude vůbec jednoduché. Ale já myslím si, že máme na to odsud nějaké bodíky přivést. Jsme rádi, že soutěž už začala a jedeme dál!