neděle 01.10.2017, 18:00

HC ChrudimBK Havlíčkův Brod "B"

5:3 (2:1 2:1 1:1)

Vítězná premiéra chrudimských hokejistů!

Hokejisté Chrudimi vstoupili do nové sezóny vítězstvím 5:3 nad rezervou Havlíčkova Brodu. Byl to ale pořádně vydřený tříbodový zisk. Po úvodním oťukávání a neproměněné velké šanci hostí se ke slovu dostali Chrudimští a v rozmezí 14. a 15. minuty dvakrát udeřili. A i když soupeř téměř okamžitě korigoval, měli domácí více ze hry. Ta se začala vyrovnávat na konci první části, když měli havlíčkobrodští hokejisté první a v zápasu rozhodně ne poslední početní výhodu pěti proti třem. Chrudim ji ubránila a na začátku třetiny druhé opět dvakrát v krátkém sledu skórovala. Vedla 4:1 a vše vypadalo, že tříbrankový náskok přinese domácím herní pohodu a zároveň utlumí nápor soupeře. Bohužel. Trestná lavice na straně Chrudimi najednou nestačila chladnout a soupeř hrál až do konce druhé třetiny téměř v permanentní početní výhodě a to hned několikrát o dva hráče. Je jen malý zázrak, že dokázal využít jen jedinou přesilovou hru, kterou snížil ve 34. minutě na dvoubrankový rozdíl. Poslední dějství nabídlo už jen řadu dalších vyloučení a po jedné brance na každé straně. Na 5:2 nejdříve zvýšil Ondřej Polák, když zpoza branky překvapil hostujícího gólmana a sedm minut před koncem uzavřel skóre dorážející Hynek. Rozhodčí Kareš rozdal v utkání 99 trestných minut, z toho 93 na straně domácích. Ament v chrudimské brance kryl 33 střel.

Ament - Pilař, Burkoň, Budínský, Seidler, Brožek, Urban, Mlejnek, Klement, Kalous - Polák Jan, Polák Jiří, Polák O., Dobiáš, Haltuch, Novák, Krásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch

BK Havlíčkův Brod "B":

Folvarský - Lacina, Rubner, Semrád, Suchý, Lachman, Motl, Pecen - Piskač, Hynek, Szilva, Křížek, Přibyl M., Přibyl J., Cejpek, Abbrent, Polák, Fixa, Homola

Branky: 14. Dobiáš (Novák), 15. Karásek (Burkoň), 23. Kišš (Urban, Kalous), 25. Dobiáš (Plch, Novák), 45. Ondřej Polák (Klement) - 15. Přibyl J. (Lacina), 34.  Homola (Cejpek, Lacina), 53. Hynek (Szilva, Přibyl J.)

Vyloučení: 9:3 + Koreček 10 min OT, Burkoň 5 min + OK, Dobiáš 10 min OT, Brožek 10 min OT + OK