TJ Spartak Nové Město nad MetujíHC Chrudim

3:1 (2:0,0:1,1:0)
Redakce | | A-tým

Chrudimi chybělo trochu štěstí a klidu v zakončení. Spartak bere první bod.

Po těžké osmifinálové sérii proti Třebechovicím pod Orebem čekal chrudimský A-tým větší oříšek v podobě Spartaku Nové Město nad Metují. První utkání čtvrtfinálové série jsme odehráli na ledě soupeře ve Dvoře Králové nad Labem. Domácí nám v první třetině odskočili do dvoubrankového vedení na což jsme nezvládli zareagovat… Chybělo trochu štěstí a šikovnosti v zakončení. Utkání nám ale ukázalo, že se silným soupeřem můžeme hrát vyrovnaně. Děkujeme několika desítkám chrudimských fanoušků, kteří slušně zaplnili sektor pro hosty a tým z tribuny hlasitě podporovali.

TJ Spartak Nové Město nad Metují:

Z. Biegl (J. Čáp) — M. Franc, V. Šrenk, D. Borovec, D. Dufek, J. Mert, M. Pohl, V. Dostál — O. Zámečník, D. Reichmann, J. Černý, J. Bucek, M. Hylena, J. Řehák, T. Hynek, O. Šťastný, D. Vanát, R. Velinský, L. Prouza, V. Koudelka

HC Chrudim:

L. Novotný (F. Matoušek) — T. Linhart, V. Pilař, M. Urban, D. Pejzl, F. Hybeš, P. Čáslava, D. Hrdlička, M. Felcman — J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Felcman, V. Novák, F. Roubal, D. Cvrček, T. Hejduk, J. Turčáni, M. Kostka, J. Plch, N. Langr

Góly a asistence: 7. Pohl (Vanát, Hylena), 12. Reichmann (Velinský, Šťastný), 58. Velinský (Franc) – 25. Kostka (Linhart)

Střely: 36:38

Tresty: 4:6 + navíc 5+OK Roubal (CHR) za hrubost a 5+OK Borovec (NMM) za hrubost + 10 minut OT Borovec (NMM) za nesportovní chování

Využití: 1:1

Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Libor Machač — František Plodek, Ondřej Vodička

Diváci: 180

Stadion: Zimní stadion Dvůr Králové nad Labem

Komentář

Začátek utkání a prakticky i celou první třetinu ovládlo Nové Město nad Metují, které se nejprve zásluhou obránce Mikuláše Pohla dostalo v 7. minutě do vedení. Ve 12. minutě podpořil útočnou akci 3 na 2 kapitán domácích Reichmann a propálil Novotného mezi nohy. Chrudim měla v první třetině také své šance, ale veškeré útočné snažení končilo na brankáři Čápovi. Prvního vyloučení v utkání se dopustil autor poslední branky Reichmann, jenž odjel na trestnou lavici za nedovolené bránění ve 25. minutě. Chrudimi stačilo pouhých 7 sekund k využití přesilové hry. Po vyhrané buly od modré čáry pálil obránce Tomáš Linhart a za záda brankáře Čápa kotouč dorazil Martin Kostka. Po polovině utkání začalo na ledě přibývat zákroků na hraně pravidel z obou stran a tak byl hlavní rozhodčí nucen vylučovat. Chrudimi se podařilo ubránit více než půl minuty dlouhé oslabení 5 na 3. Své šance na vyrovnání nevyužil Plch, Kostak ani Langr. Domácí v útoku také nezaháleli. Ve druhé třetině stoprocentní Lukáš Novotný v brance Chrudimi, ale soupeři nedovolil třetí trefu v utkání. Závěrečná třetina byla ve znamení marného dobývání domácí branky. Chrudimi se několikrát podařilo dostat Spartak pod tlak, ale žádná branka nepadla. Když byl v 58. minutě vyloučený Ugo Dobiáš za podrážení, tak domácí využili přesilovou hru ještě rychleji než hosté ve druhé třetině. Po vyhrané buly pálil od modré čáry obránce Franc. Jeho přízemní střelu vyrazil Novotný betonem pouze před sebe, kde se nejrychleji zorientoval Radek Velinský, jenž poslal svůj tým do pohodlného dvoubrankového vedení, to vše za 5 sekund. Chrudim si vzápětí vybojovala přesilovou hru a odvolala brankáře. Hned ze začátku hry 4 proti 6 okořenil utkání pěstní souboj, do kterého se pustil hostující Filip Roubal a domácí obránce David Borovec. Odvaha chrudimského útočníka, který se nebál svého protivníka, jenž byl o několik kilo těžší a o hlavu vyšší motivovala jeho spoluhráče v útočném snažení. Jenže času už moc nezbývalo. Chrudimští hokejisté pálili ze všech stran, ale dobýt branku Spartaku po druhé v utkání se již nepodařilo.

Další utkání odehrajeme ve středu na zimním stadionu v Chrudimi od 19,00 hodin. Přijďte nás podpořit, budeme vás potřebovat.