17. kolo, neděle 03.12.2023, 17:00

HC JaroměřHC Chrudim

2:4 (0:2,0:0,2:2)
Redakce | | A-tým

Chrudim začala sérii venkovních utkání další výhrou, tentokrát to odnesla Jaroměř!

Poslední kolo první poloviny základní části odehráli chrudimští hokejisté na ledě v Jaroměři. Proti týmu, který v minulé sezóně obsadil celkové 5. místo jsme chtěli prodloužit vítěznou sérii na 7 výher v řadě. To se povedlo a díky výhře 4:2 si upevňujeme krásné 4. místo průběžné tabulky krajské hokejové ligy.

HC Jaroměř:

V. Kubeček (M. Prokš) — T. Bujňák, M. Mach, J. Kašpar, D. Sýkora, P. Kotrč — V. Záliš, M. Štohanzl, L. Souček, T. Kocián, J. Tomášek, Š. Rind, M. Hájek, T. Teuber, D. Kačerovský, A. Holub

D. Cvrček (L. Novotný) — M. Felcman, D. Hrdlička, D. Pejzl, M. Urban, T. Linhart — N. Langr, M. Kostka, D. Brožek, D. Cvrček, V. Novák, L. Hebek, V. Felcman, U. Dobiáš, Z. Formánek

Góly a asistence: 44. Kašpar, 46. Rind (Bujňák) – 3. Linhart (Novák, Kostka), 4. Langr (Novák), 48. Kostka (Linhart, Hrdlička), 56. Cvrček Vyloučení: 4:3 Využití: 0:1 Oslabení: 0:0 Rozhodčí: Jakub Pecha — Daniel Paštika, Zbyněk Volf

Diváci: 86

Stadion: Zimní stadion Jaroměř

Chrudim odcestovala do Jaroměře pouze se 14ti hráči do pole. Pro náš tým celkem nezvyk, ale zdravotní komplikace, osobní důvody nebo také v neposlední řadě nedělní utkání našich nadějných juniorů znamenalo, že si chrudimští hokejisté museli poradit. Vstup do utkání se hostujícím celku povedla na výbornou. Skóre otevřel po velkém tlaku první přesilovkové formace přesnou střelou od modré čáry Tomáš Linhart. Na zkušeného spoluhráče navázal o minutu později krásným gólem útočník Nicolas Langr, který po čistě vyhrané buly vymetl pavučinky v horním rohu domácího brankáře. Chrudim následně pokračovala ve hře, která naše hokejisty zdobí v posledních utkáních. Jaroměř se těžko probíjela do výraznějších šancí. Ve druhé třetině Chrudim navíc mohla navýšit své vedení, jenž střely obránců Felcmana a Pejzla skončily na tyči domácí branky, velkou šanci také spálil Zdeněk Formánek. A tak i po 40. minutách hry svítil na světelné tabuly stav 0:2 z pohledu domácích. Bohužel na začátku třetí třetiny vypadli chrudimští hokejisté z tempa a domácí toho dokázali využít. Nejprve jinak bezchybný Dominik Cvrček v brance Chrudimi, přišel o kotouč za brankou a domácí Jaroslav Kašpar měl už jednoduchou práci. Vyrovnání se Jaroměř dočkala ve 46. minutě, kdy kotouč za Cvrčkova záda dorazil Rind. Chrudimští hokejisté se však naštěstí stihli včas vzpamatovat a ve 48. minutě vrátil vedení svému týmu Martin Kostka a Jaroměř se opět těžko dostávala do větších šancí. V 56. minutě navíc využil chybné rozehrávky Jaroměře David Cvrček a přesnou střelou uzavřel gólový účet utkání. Chrudimští hokejisté se tak mohli opět se svými fanoušky radovat z vítězství. Nyní nás čekají ještě dvě venkovní utkání. Již ve středu odjíždíme zahájit druhou polovinu základní části na horký led v Moravské Třebové a následně budeme chtít oplatit Trutnovu těsnou porážku z úvodu sezóny. Na domácím ledě se představíme až ve středu 13. 12. v pikantním okresním derby proti hlineckým Horses.