HC PoličkaHC Chrudim

3:4 (0:2,1:2,2:0)
Redakce | | A-tým

A-tým zvítězil v Poličce 4:3 a připsal si pátou výhru v sezóně

9. kolo krajské hokejové ligy zavedlo chrudimské hokejisty na zimní stadion do Poličky. Proti domácímu týmu si Chrudim vytvořila do poloviny utkání čtyřgólový náskok. Domácí však nesložili zbraně a dokázali utkání zdramatizovat. Na vytoužené vyrovnání Spartak naštěstí nedosáhl a Chrudim zvítězila 4:3, díky čemuž se svěřenci trenéra Marka Dvořáka posunuli v tabulce na 8. místo zaručující postup do play-off.

HC Polička:

J. Sláma (J. Ehrenberger) — J. Máša, L. Havlík, O. Beran, M. Kutlvašr, P. Elis, R. Prokopec — F. Boštík, Z. Šerejch, O. Poul, L. Kunstmüller, L. Krajíček, O. Slezák, Š. Malenovský, T. Střecha, J. Vondra

F. Matoušek (L. Novotný) — E. Pazdera, M. Felcman, D. Hrdlička, F. Hybeš, T. Linhart, M. Urban — V. Novák, U. Dobiáš, N. Langr, J. Cimburek, M. Kostka, D. Matýs, J. Turčáni, D. Brožek, D. Cvrček, L. Hebek, M. Macas

Branky a nahrávky40. Krajíček (Havlík), 43. Havlík (Krajíček), 57. Střecha (Kunstmüller, Havlík) – 13. Linhart (Brožek, Novák), 15. Novák (Matýs), 27. Kostka (Langr, Cvrček), 30. Kostka (Cvrček, Langr)

Vyloučení:1:1 + navíc Urban (CHR) 5+OK za vražení na hrazení

Využití: 0:1

RozhodčíJiří Veselý — Adam Najman, Martin Kalus

Diváci: 108

Stadion: Zimní stadion Polička

V úvodu středečního duelu ani jeden z týmů nic moc nepředvedl. Utkání bylo opatrné a šance příliš mnoho diváci neviděli. Skóre se poprvé měnilo ve 13. minutě, kdy Tomáš Linhart využil přesilovou hru díky skvělé cloně od svých spoluhráčů před domácím brankářem Slámou. Chrudim v první třetině stihla ještě své vedení navýšit. Po dobré práci střílejícího juniora Daniela Matýse usměrnit kotouč do branky Spartaku kapitán týmu Václav Novák. Ve druhé třetině Chrudim svého soupeře zprvu k ničemu nepustila a odměnou byly další góly. Ve 27. minutě a ve 30. minutě se prosadila druhá útočná formace v čele s dvougólovým střelcem Martinem Kostkou a Chrudim vedla již o 4 branky. Domácí reagovali na nepříznivý vývoj utkání oddechovým časem a změnili svou hru. Většímu tlaku do branky a zvýšené střelecké aktivitě odolávala chrudimská defenzíva v čele s do té doby bezchybným brankářem Filipem Matouškem do 40. minuty, kdy domácí snížili na rozdíl 3 branek zásluhou Krajíčka. Ve třetí třetině byla Polička lepším týmem a zaslouženě tak dokázala korigovat vývoj utkání na 3:4. Chrudimi se však povedlo svůj náskok uhájit a po výhře 3:4 vezou hostující hokejisté 3 body do tabulky, které nás posouvají na celkové 8. místo zaručující účast v play-off. V neděli nás čeká jedna z nejtěžších prověrek dosavadní sezóny v podobě týmu BK Nová Paka. Utkání na domácím zimním stadionu začíná již tradičně v 18,00 hodin, tak si ho nenechte ujít. Těšíme se na vás a spoléháme na vaši podporu!