HC LitomyšlHC Chrudim

1:5 (0:2,0:1,1:2)
Redakce | | A-tým

Chrudim uspěla na ledě mistra a má další tři body do tabulky!

Chrudimští hokejisté odjížděli do Litomyšle bez několika hráčských opor a pouze s 16ti hráči do pole, což na tým který hraje pravidelně na čtyři formace je celkem nezvyk. Šanci dostali opět junioři Pazdera s Dvořákem a znovu oba podali spolehlivý výkon. Díky koncentrovanému výkonu všech hokejistů po celých 60 minut utkání, bezchybnému Dominikovi Cvrčkovi v brance a čtyřbodovému večernímu představení Zdeňka Pavlíka chrudimští hokejisté vybojovali v Litomyšli další cenné 3 body do tabulky KLM.

HC Litomyšl:

M. Horáček (F. Klička) — J. Škvor, A. Jonáš, J. Zahradník, Š. Voříšek, O. Bláha, M. Bažant — T. Jakubec, Š. Švec, F. Vomočil, J. Dostál, L. Pilař, A. Půlpán, F. Stoklasa, J. Voříšek, M. Edl

HC Chrudim:

D. Cvrček (A. Pithart) — E. Pazdera, D. Hrdlička, F. Hybeš, M. Dvořák, T. Linhart, M. Urban — V. Felcman, Z. Pavlík, J. Cimburek, M. Kostka, J. Turčáni, D. Brožek, D. Cvrček, V. Novák, U. Dobiáš, Z. Formánek

Góly a asistence: 60. Půlpán (Edl, Švec) – 2. Turčáni (Pavlík), 18. Pavlík (Formánek), 32. Cvrček (Formánek, Pavlík), 49. Linhart (Felcman, Brožek), 59. Pavlík (Linhart)

Komentář

Jeden ze zlomových okamžiků celého utkání přišel hned v prvním střídání. Domácí útočník Jakubec se dostal do samostatného úniku a hrdina utkání v brance Chrudimi měl hned plné ruce práce. Dominik Cvrček ale zvládl zneškodnit jak kličku, tak následnou dorážku. Poté se potvrdilo staré dobré pravidlo: "Nedáš, dostaneš." Zdeněk Pavlík ve 2. minutě vybojoval puk pro Jana Turčániho, který z vrcholu kruhu vymetl domácímu brankáři pavučiny v brance. Hosté povzbuzeni prvním gólem utkání začali hýřit pohybem a dostávali soupeře pod tlak. Skóre utkání se však měnilo až v 18. minutě při přesilové hře Chrudimi. Zdeněk Formánek za brankou obral o kotouč domácího Štěpána Švece a předložil ho zcela volnému Zdeňkovi Pavlíkovi. Ten se se svou střelou nemýlil. Do kabin se šlo za stavu 0:2 z pohledu domácích. Chrudim pokračovala ve svém soustředěném výkonu, kde si každý hráč plnil svou práci i ve druhé třetině. Soupeř se k ničemu nedostal a když už, tak ztroskotal na výborném Cvrčkovi. Na rozdíl tří branek zvyšoval ve 32. minutě Dominik Cvrček opět v přesilové hře, kterou chrudimským hokejistům nabídl zbytečným faulem po odpískání domácí obránce Matěj Bažant. Litomyšl poté přidala a začala si vypracovávat, čím dál tím více střel. Vyložených šancí však tolik nebylo. Domácí hokejisté navíc vždy narazili na bezchybného Dominika Cvrčka. Do 3. třetiny Chrudim vstupovala s jasným cílem. Hrát jednoduše a dotáhnout dobře rozehrané utkání do vítězného konce. Tento úkol se povedlo skvěle naplnit. Po gólu Linharta a Pavlíka navíc Chrudim vedla minutu před koncem již 5:0. Domácím se však podařilo z poslední akce alespoň mírnit výslednou porážku gólem na 1:5. To však již nezměnilo nic na tom, že si chrudimští odvezou z ledu silné Litomyšle další 3 body do tabulky KLM a užijí si další děkovačku se skvělými fanoušky, kteří dorazili na venkovní utkání tým podpořit. Děkujeme, byli jste pro nás šestým hráčem. Znovu se na vás těšíme v domácím utkání příští neděli od 18,00 hodin v repríze loňského čtvrtfinále proti týmu TJ Spartak Nové Město nad Metují, tedy dalšímu z TOP týmů celé soutěže.