HC Kohouti Česká TřebováHC Chrudim

7:1 (0:0,3:1,4:0)
Redakce | | A-tým

A-tým se vrací z České Třebové bez bodů

Nedělní utkání na zimním stadionu v České Třebové nabídlo divákům vyrovnanější bitvu než by se dle finálního výsledku mohlo zdát. Chrudimští hokejisté favoritovi vzdorovali a byli více než vyrovnaným soupeřem. Bohužel svěřenci trenéra Marka Dvořáka doplatili na několik výpadků koncentrace, nedůraz v zakončení a možná chybělo také trochu toho pověstného štěstíčka. Z ledu prvního týmu tabulky tak odjíždíme bodově na prázdno a s možná až příliš krutou porážkou 7:1.

HC Kohouti Česká Třebová:

M. Kadlc (T. Vlk) — T. Jelínek, M. Drtina, P. Jemelka, D. Král, D. Blažej, J. Vašíček, V. Leder, Z. Hradil — T. Prachař, M. Ostřanský, V. Veverka, K. Plášek, J. Semorád, V. Rozlílek, J. Martinec, J. Čada, J. Fúzik, J. Stolín

D. Cvrček (od 46. minuty L. Novotný) — M. Felcman, D. Hrdlička, D. Pejzl, T. Linhart, M. Urban — V. Felcman, N. Langr, M. Kostka, D. Brožek, D. Cvrček, V. Novák, L. Hebek, U. Dobiáš, Z. Formánek, Z. Pavlík

Góly a asistence: 34. Semorád (Rozlílek, Jelínek), 38. Rozlílek (Semorád, Vašíček), 38. Stolín (Semorád, Vašíček), 44. Semorád (Jelínek), 45. Prachař (Drtina), 46. Hradil (Fúzik, Prachař), 50. Jelínek (Semorád, Martinec) – 36. Pavlík (Novák, Langr)

Vyloučení: 6:5 + navíc 5+OK Král, Vašíček (oba CTR) a Hebek (CHR)

Využití: 0:0

Oslabení: 0:0

Rozhodčí: David Kolář — Petr Pošvář, Michal Schaffer

Diváci: 402

Stadion: Zimní stadion Česká Třebová

Chrudimští hokejisté odehráli první třetinu přesně dle plánu. S organizovanou hrou a rychlým bruslením přestáli hosté rychlý nástup domácích a sami si připravili také několik slibných příležitostí. Úvodní dvacetiminutovce však kralovali brankáři na obou stranách. A tak se první branky dočkali diváci až ve 34. minutě utkání. Nejprve nevyužili chrudimští přečíslení dva na jednoho a následně z protiútoku Kohouti otevřeli brankový účet utkání, když Semorád dostal bruslí kotouč za do té doby bezchybného Cvrčka. Rozhodčí po poradě vyhodnotili, že se nejednalo o úmyslné kopnutí a tak branka platila. Chrudimští se první brankou nenechali rozhodit a po krásné akci dokázali ve 36. minutě srovnat stav utkání. Kapitán mužstva Václav Novák našel křižnou přihrávkou zcela volného Zdeňka Pavlíka, který propálil střelou z první domácího brankáře Kadlce. Česká Třebová si vzala své jednobrankové vedení zpět o dvě minuty později. Semorád obkroužil Cvrčkovu svatyni a zakončil do brankářových betonů. Kotouč se však příhodně odrazil na čepel Vítka Rozlílka, který rozradostnil domácí publikum po druhé v utkání. Následovalo několik nepřesných a sporných rozhodnutí rozhodčích, což bohužel vyvedlo chrudimské hokejisty z koncentrace. Místo soustředění na hokej se většina hostujících hokejistů soustředila na jiné věci, čehož Kohouti náležitě využili. Ve 38. minutě zvyšoval na 3:1 domácí Stolín. Chrudim se snažila na začátku třetí třetiny dvougólový náskok soupeře dohnat. Proti však byl chrudimský odchovanec v brance soupeře. Max Kadlc uzavřel svou branku a pochytal všechny příležitosti hostujících hokejistů. Góly tedy padaly jen do chrudimské branky. Kohouti překonali Dominika Cvrčka během krátké chvíle do 46. minuty ještě třikrát a bylo v podstatě vymalováno. Hostujícího brankáře, kterému nepřálo například při náhodné brance po odraze od zadního mantinelu štěstí, vystřídal Lukáš Novotný. Ten inkasoval pouze jednu branku, když v 50. minutě uzavřel gólový účet utkání domácí obránce Tomáš Jelínek. V závěru se utkání vyostřilo poté co domácí Král zbytečně poslal chrudimského Hebka hlavou na mantinel. Po tomto ostrém zákroku se strhala hromadná mela u které samozřejmě nemohl chybět domácí bijec Vašíček. Po této šarvátce utkání skončilo pro českotřebovského Krále s Vašíčkem a rovněž také pro chrudimského Lukáše Hebka na straně druhé. Chrudim dostala možnost pětiminutové přesilové hry 5 na 4. Ale přesilové hry byly právě dnes jedním z důvodů našeho neúspěchu. Chrudim si příliš mnoho brankových příležitostí při svých početních výhodách nevytvořila a žádnou z nich nedokázala využít. Kohouti ve čtyřech skvěle bránili. Na prohrané utkání budeme chtít brzy zapomenout, protože již ve středu nás čeká další venkovní boj. Tentokrát se od 19,00 hodin představíme na zimním stadionu v Třebechovicích pod Orebem.

Ohlasy

Vyhráli jsme 7:1, ale bylo to dlouho vyrovnané utkání. Odpor soupeře jsme zlomili ve druhé třetině. Podstatné bylo, že jsme dokázali proměňovat vypracované šance a že jsme dokázali velmi dobře bránit chrudimské přesilové hry. - Pavel Marek (trenér Kohouti Česká Třebová)

22 Brožek Darius U 0 0 0 0 2 -2 2   1 0 0 0 0