HC Spartak ChoceňHC Chrudim

5:6 pp (1:1,2:3,2:1-0:1)
Redakce | | A-tým

Gólovou přestřelku v Chocni muselo rozhodnout až prodloužení

Na góly bohaté utkání muselo v rámci 2. kola Krajské hokejové ligy rozhodnout v Chocni až prodloužení. V něm se po přihrávce Petra Štěpánka dostal do úniku obránce Michael Urban a rozhodl o bonusovém bodu pro Chrudim. A-tým má na kontě po dvou odehraných kolech 5 bodů a vítěznou sérii bude chtít natáhnout i v nedělním domácím utkání proti Poličce.

HC Spartak Choceň:

M. Hanák (R. Bednář) — J. Vacek, V. Leder, P. Matějíček, D. Blažej, J. Knytl, M. Pecháček, M. Novák, D. Votava — M. Lichtág, L. Nedvídek, J. Krejza, J. Semorád, M. Adámek, P. Prachař, J. Martinec, M. Vítek, V. Michalec

L. Novotný (F. Ament) — M. Felcman, D. Hrdlička, F. Hybeš, D. Pejzl, M. Urban, V. Mlejnek, V. Pilař — Z. Formánek, P. Štěpánek, N. Langr, M. Kostka, T. Novotný, D. Brožek, V. Novák, L. Hebek, V. Felcman, U. Dobiáš, Z. Pavlík, J. Polák

Branky a nahrávky: 18. Novák (Martinec), 37. Prachař (Adámek), 40. Semorád (Vacek, Vítek), 45. Votava (Lichtág), 52. Krejza (Nedvídek, Votava) – 19. Pavlík, 24. Mlejnek (Langr, Štěpánek), 28. Novák (Dobiáš, Novotný T.), 34. Hebek (Langr, Felcman M.), 56. Štěpánek (Pavlík), 62. Urban (Štěpánek, Pavlík)

Vyloučení: 5:4

Využití: 0:2

V oslabení: 1:0

Rozhodčí: Josef Vrba — Martin Kalus, Adam Najman

Diváci: 238

Stadion: Zimní stadion Choceň

Od první minuty se hrál velice rychlý a zároveň opatrný hokej. Příliš mnoho vyložených šancí diváci na zimním stadionu v Chocni v úvodních minutách neviděli. Pomyslný pytel s góly se roztrhl až v 18. minutě. Chrudimští hokejisté nejprve vybojovali početní výhodu, ale nesehráli ji vůbec dobře. Naopak domácí po sérii nepřesností z naší strany skórovali zásluhou Nováka. Jednobrankové vedení však domácím moc dlouho nevydrželo. Krásnou individuální akcí srovnal stav utkání na 1:1 Zdeněk Pavlík. Zcela odlišný obraz hry měla druhá třetina. V ní hlavní rozhodčí Vrba rozdal celkem 7 dvouminutových trestů a hra nabrala zcela jiný spád, což minimálně v prvních minutách 2. třetiny vyhovovalo svěřencům Tomáše Topola. Hosté nejprve využili nabídnutou přesilovou hrou zásluhou přesné a tvrdé rány obránce Viktora Mlejnka. Poté přečkala důležité a dlouhé oslabení pěti proti třem, aby následně zvýšila svůj náskok na 4:1. Prosadil se nejprve s přesnou dorážkou kapitán týmu Václav Novák na něhož navázal přesnou střelou nad beton brankáře Hanáka mladý útočník Lukáš Hebek. Snově rozehraná druhá třetině se však nakonec začala ubírat jiným směrem. Domácí díky svému velkému důrazu v brankovišti stihli snížit do konce třetiny na 3:4. Jednobrankové vedení se Chrudimi nepovedlo ve třetí třetině uhájit a co hůř, domácí skóre utkání zásluhou Krejzy otočili v 52. minutě na svou stranu. Hosté však nesložili zbraně a v 56. minutě srovnal Petr Štěpánek po pěkné kombinaci se Zdeňkem Pavlíkem stav utkání na 5:5. Rozhodnout o bonusovém bodě tak muselo až prodloužení. V této disciplíně se Chrudimi dlouhodobě nedařilo. Za předešlé dvě sezóny hokejisté s chrudimskou orlicí na dresu nedokázali vyhrát jediné prodloužení a buď prohráli, nebo musely rozhodnout samostatné nájezdy. Nelichotivou bilanci ve středečním utkání na ledě choceňského Spartaku přerušil Michael Urban, kterého vyslal do samostatného úniku Petr Štěpánek.

Ohlasy

Tomáš TOPOL (hlavní trenér): "V první třetině jsme hráli přesně tak, jako jsme chtěli. Hráči plnili své úkoly. V dobré hře jsme pokračovali i na začátku druhé třetiny. Choceň poté chybovala a my z toho těžili a dovedli utkání až do stavu 1:4. Ale poté jsme ztratili koncentraci a dovolili jsme soupeři srovnat a dostat se do jednobrankového vedení ve 3. třetině. To se mi nelíbilo, ale nemohu být naštvaný, protože kluci to nevzdali a šli si za vyrovnáním, což se nám také povedlo. V prodloužení jsme ještě získali bonusový bod. Úplně skromně říkám, že dva body z hřiště soupeře jsou výborné. Takže na jednu stranu jsem spokojený a na druhou stranu si myslím, že tři body byly dnes k mání. Musíme se naučit, že tyto zápasy se musí dovést do vítězného konce. Je to jen o práci, aby si to kluci uvědomili. Ale jak říkám, dva body berem, máme za sebou dvě utkání a v obou jsme bodovali. Nyní nás čeká další utkání s Poličkou, na které se musíme znovu připravit. Jedeme dál!"