HC Baroni OpočnoHC Chrudim

2:7 (0:2,2:4,0:1)
Redakce | | A-tým

Hattrick Martina Kostky a další tříbodová výhra pro Chrudim!

Po týdenní pauze se vydali chrudimští hokejisté opět na led soupeře do Královehradeckého kraje. Od 17,00 hodin čekali na chrudimské hokejisty Baroni z Opočna, kteří v dosavadním průběhu soutěže ani jednou nebodovali a patří jim tak poslední místo. Chrudim v utkání potvrdila roli favorita a díky tříbodové výhře 7:2 se posouvá již na krásné 4. místo tabulky.

HC Baroni Opočno:

T. Kulich (V. Mičian) — T. Franc, M. Podzimek, M. Sodomka, O. Čtvrtečka, L. Daňo, Š. Tomášek — J. Kopecký, A. Křeček, J. Čapek, J. Mervart, V. Kapucián, R. Fuks, D. Mlateček, J. Winkler, M. Srpek, A. Steklík, Š. Zelený

HC Chrudim:

L. Novotný (D. Cvrček) — M. Felcman, D. Hrdlička, F. Hybeš, D. Pejzl, T. Linhart, M. Urban — U. Dobiáš, J. Polák, N. Langr, M. Kostka, D. Brožek, D. Cvrček, V. Novák, L. Hebek, V. Felcman, Z. Formánek, Z. Pavlík

Góly a asistence: : 21. Steklík (Mervart), 23. Winkler (Steklík, Podzimek) – 5. Kostka (Cvrček, Urban), 16. Langr (Hybeš), 25. Brožek (Pejzl, Felcman), 33. Kostka (Hebek, Hybeš), 37. Kostka (Pavlík, Linhart), 40. Dobiáš (Novák), 59. Pavlík (Kostka, Langr)

Komentář

Vstup do utkání na promrzlém zimním stadionu v Opočně patřil hostujícímu týmu. První chrudimská formace hned soupeři ukázala, kdo v utkání bude diktovat tempo hry. V aktivní hře pokračovali i další útočné pětky a tak netrvalo dlouho, než gólový účet utkání otevřel Martin Kostka, který dorazil za Kulichova záda střelu Davida Cvrčka. Chrudim po první vstřelené brance polevila a tak se k několika šancím dostal také soupeře, který hrozil především díky přečíslením. Lukáš Novotný v chrudimské brance však zůstal v první třetině stoprocentní. Chrudimi se povedlo navýšit své vedení v 16. minutě, kdy se po krásné individuální akci prosadil útočník Nicolas Langr. Vstup do druhé třetiny se bohužel Chrudim hrubě nepovedl. Baroni dokázali srovnat vývoj utkání během pouhých dvou minut zásluhou Steklíka a Winklera! Vedení pro hosty získal zpět ve 25. minutě šikovnou tečí Felcmanovi střely Darius Brožek. Ve 33. minutě si vytvořila tlak v útočném pásmu čtvrtá chrudimská formace a série šancí nakonec skončila druhou brankou Martina Kostky v utkání. Na 5:2 následně zvýšil v přesilové hře opět Martin Kostka, který tak zkompletoval hattrick. Když už to poté vypadalo, že se půjde do kabin za stavu 5:2, tak vyhrál v útočném pásmu vhazování kapitán týmu Václav Novák a z vrcholu kruhu přesně pálil Ugo Dobiáš. Ve 3. třetiny se spíše vylučovalo a přerušovalo, než se hrál hokej. Jediný gól viděli diváci v 59. minutě, kdy přesilovou hru využil Zdeněk Pavlík a určil tak konečný stav utkání na 2:7 z pohledu domácích. Chrudim v utkání splnila roli favorita a přivezla další tři body do tabulky. Již ve středu nás však čeká zcela jiný level. Na domácím ledě vyzveme od 19,00 hodin loňského finalistu z Nového Bydžova. Věříme, že nás přijdete podpořit v co největším počtu. Těšíme se na vás!