Redakce |

Ohlédnutí za osmifinálem s mladým útočníkem A-týmu Martinem Kostkou

Mladý útočník Martin Kostka se během sezóny vypracoval na elitního centra soutěže, když po odchodu mnoha výborných chrudimských hokejistů do konkurenčních klubů v kraji dostal na ledě více prostoru. Svou šanci využil naplno a nyní to vrací týmu. V základní části s 30ti kanadskými body vévodil individuálním statistikám týmu společně s Tomášem Linhartem. V rozhodujícím osmifinálovém souboji svým gólem v závěru první třetiny zavel k vyrovnání a následnému obratu, který znamenal postup mezi osm nejlepších týmů soutěže. Nyní vám přinášíme krátký rozhovor ve kterém se Martin ohlíží za uplynulou sérií a také mluví o našem dalším soupeři, kterým je TJ Spartak Nové Město nad Metují.

Martine, jak bys zpětně zhodnotil osmifinálovou sérii proti Třebechovicím pod Orebem?

Série byla těžká a vyrovnaná, ale myslím, že jsme byli herně lepší a zaslouženě postoupili do čtvrtfinále play off.

Co vám dělalo v právě skončené sérii největší problémy a za co bys naopak tým pochválil?

Největší problém bych viděl v propadání hráčů v útočném pásmu z čehož pramenili přečíslení a brejky Třebechovic. A tým bych pochválil za přístup a disciplínu ve všech zápasech.

Za A-tým poprvé v sezóně nastoupil trenér Petr Čáslava, který svým premiérovým gólem v pátém utkání rozhodl o postupu HC Chrudim mezi nejlepších 8 týmů. Jak vnímáš jeho přínos pro tým?

Přínos to je určitě velký. Tolik zkušeností, které za kariéru posbíral se nám v téhle fázi budou určitě hodně hodit. Přidal více klidu jak do hry tak i do kabiny. Hrál velké zápasy, tak ví jak se v nich teď chovat a motivovat nás všechny mladé hráče.

Série byla dlouhá a za nedlouho začíná čtvrtfinále. Stihli jste s týmem postup oslavit?

Tak na velké oslavy čas nebyl, ale nějaké to pivko jsme si po zápase s klukama dali.

Ve čtvrtfinále narazíte na silné TJ Spartak Nové Město nad Metují. Máte šanci uspět?

Šance je vždycky. V druhé části sezóny jsme s nima hráli 2 zápasy a tuším, že vždy se rozhodovalo až po 60ti minutách. Takže očekávám dlouhou a vyrovnanou sérii. Musíme jít do každého zápasu naplno a s pokorou a uvidíme jaký výsledek z toho bude.

Za Spartak nastupují tvoji bývalí spoluhráči z Pardubic. Jak moc se na ně těšíš a probíhá nějaké hecování?

Těším se moc a chci kluky porazit a postoupit. Nějaký hovory a hecování už proběhlo, ale v zápase není na nějaké kamarádství čas.

Chtěl bys něco vzkázat chrudimským fanouškům?

Aby chodili ve velkém počtu jako do teď. Budeme je určitě hodně potřebovat, zatím jsou fantastický. Jsou takovým našim šestým hráčem a za to jím patří velké dík!

Díky za rozhovor a hodně štěstí ve čtvrtfinálových utkáních.