Nadstavba, středa 20.12.2017, 18:30

HC ChotěbořHC Chrudim

4:3 (1:0 0:2 3:1)

Chrudim poslední letošní zápas nezvládla

Sedmnáct zápasů za sebou Chrudim bodovala, ale tato šňůra se ve středu v Chotěboři přetrhla. Chrudimští sice ještě osm a půl minuty před koncem vedli 3:1, jenže domácí hokejisté do začátku 57. minuty skóre dokonale otočili a mohli se radovat ze zisku všech bodů. Na hře chrudimských hráčů je potřeba vánoční přestávky čím dál tím výraznější.

HC Chotěboř:

Hamarič - Mendl, Bušek, Musílek, Mašek Patrik, Ludvík, Krejčí - Dvořák, Svoboda, Eis, Vlček, Mašek Petr, Nguyen, Činčila B., Hospodka, Kraučuk

Chalupa – Pilař, Burkoň, Machač, Budinský, Seidler, Brožek, Kalous, Polák Jiří, Polák Jan, Dobiaš, Haltuch, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Plch, Polák Ondřej

Branky a asistence: 5. Dvořák (Eis), 52. Kraučuk (Mašek Patrik, Hospodka), 54. Dvořák (Bušek, Eis), 57. Eis (Dvořák) - 29. Kišš (Novák), 30. Pilař (Dobiaš), 43. Polák Jan (Brožek)

Vyloučení: 8:10
Využití: 2:2
V oslabení: 0:0
Střely: 23:32

Rozhodčí: Doležal - Kukeně, Honza

Diváci: 150

Po minutě hry se před Chalupou zjevil zcela osamocený Dvořák, ale jeho zakončení šlo vysoko nad. V páté minutě si ten samý hráč stejnou situaci zopakoval a tentokrát už byl úspěšný. Chrudimští toho směrem dopředu příliš nevymysleli, a když už se před Hamariče dostali, byl pozorný.

Ten držel nulu na svém kontě až do poloviny zápasu, ale pak inkasoval hned dvakrát během necelé minuty. Chrudim hrála přesilovku pěti proti třem, ve které nejprve Kišš zužitkoval přesnou Novákovu přihrávku a pak si domácí brankář vybral slabší chvilku, když mu za záda propadlo Pilařovo nahození téměř z poloviny hřiště.

Když na začátku třetí třetiny potrestal domácí hrubku v rozehrávce Jan Polák a přidal třetí chrudimský gól, zdálo se být o utkání rozhodnuto. Omyl. Přišla totiž pro hosty hrůzostrašná pětiminutovka, ve které Chotěboř vstřelila tři branky, a i když to Chrudim ještě zkusila minutu před koncem v šesti, domácí se ubránili a zaslouženě oslavovali zisk tří bodů.