HC ChrudimStadion Nový Bydžov

1:3 (0:0,0:1,1:2)
Zdenda Formánek | | A-tým

A-tým na Nový Bydžov opět nestačil a končí v soutěži na 4. místě

Odvetné utkání o 3. místo navštívilo na chrudimském zimním stadionu 418 platících diváků, kteří svým vstupem a dobrovolnými příspěvky vybrali celkem 19 500 Kč pro válkou postiženou Ukrajinu. Vyrovnaná bitva mezi mantinely tentokrát nepřinesla tolik branek jako ve středečním utkání na ledě Nového Bydžova. Chrudimští hokejisté potřebovali zvítězit v základní hrací době, aby udrželi naděje na bronzové medaile. To se bohužel nepovedlo a po prohře 1:3 se z vítězství radovali hosté.

F. Matoušek (D. Cvrček) — E. Pazdera, M. Odehnal, V. Pilař, D. Pejzl, M. Machač, T. Novotný, M. Kalous — P. Štěpánek, J. Polák, U. Dobiáš, J. Polák, M. Haltuch, V. Novák, O. Karásek, D. Cvrček, M. Kostka, P. Koreček, L. Hebek, Z. Formánek

Stadion Nový Bydžov:

F. Veselý (M. Schovánek) — T. Hudec, D. Březák, O. Spal, P. Malý, K. Nedbal, L. Bezděk — J. Kubišta, M. Němec, M. Postolka, J. Chára, S. Eis, D. Jebavý, M. Černý, J. Šuvara, T. Divíšek, M. Hlaváček, J. Pilný

Góly a asistence: 48. Karásek (Kalous) – 31. Eis (Chára), 51. Němec (Postolka, Bezděk), 60. Eis

Stadion: Zimní stadion Chrudim

První třetina byla jasně v režii chrudimských hokejistů, kteří byli od úvodního vhazování aktivnějším týmem a soupeře přehrávali. Na hostujícího brankáře Františka Veselého domácí vyslali během úvodní dvacetiminutovky hned 23 střel. Žádná z nich se však neujala. Aktivní pohyb domácích hráčů navíc přinesl dvě přesilové hry, které skončily bez využití. Jednou Bydžovu pomohla branková konstrukce, ale především to byla špatná střelecká efektivita v zakončení na hokejkách chrudimských hokejistů. Ta zapříčinila to, že se do kabin šlo za bezbrankového stavu. Druhá třetina přinesla již více práce pro Filipa Matouška v chrudimské brance a také první gól v utkání. Za faul vysokou holí si domácí Haltuch vysloužil hned 4 minuty na trestné lavici a Nový Bydžov v nabídnuté přesilové hře trestal. Kapitán hostů Stanislav Eis dostal hodně prostoru před Matouškem a nikým neatakován poslal kotouč za brankovou čáru. Chrudimští se poté mocně snažili o vyrovnání. Utkání ve 29. minutě okořenil pěstní souboj mezi Jiřím Polákem a hostujícím Lukášem Bezděkem. Velká šance přišla v samotném závěru prostřední periody, kdy na trestu lavici zamířili hned dva bydžovští hokejisté. Domácí však trestuhodně početní výhodu 5 na 3 trvající 69 sekund nevyužili. A jak se tak v hokejové branži říká: ,,kdo nedá přesilovou hru 5 na 3 nemůže vyhrát," tak to se bohužel potvrdilo. Ve 3. třetině po krásné přihrávce obránce Kalouse z obranného pásma ujel Karásek do brejkové situace a srovnal stav utkání na 1:1. Bylo to však bohužel naposledy v této sezóně, kdy si mohla početná skupinka chrudimských fanoušků zakřičet ,,gól". Nový Bydžov nás v závěrečné třetině jasně přehrával a jen díky brankáři Filipovi Matouškovi, jenž si v utkání připsal úspěšnost zásahů nad 94 %, nedostali více branek. Gól na 1:2 vstřelil v 50. minutě Marek Němec, ačkoliv byl tísněný domácím obráncem. Chrudimským hokejistům ve snaze o srovnání zabránily zbytečné fauly následované hrou v oslabení. V poslední minutě utkání se nechal za zdržování hry vyloučit hostující obránce Malý. Chrudimští hokejisté se odhodlali ke hře bez gólmana, což se bohužel nevyplatilo. Jan Polák svou střelou z první trefil pouze hostujícího hráče do holenního chrániče, čímž ho vyslal do samostatného úniku na prázdnou branku. Prohra 1:3 tak pro chrudimský A-tým znamená celkové 4. místo ve Východočeské lize.