HC ChoceňHC Chrudim

3:1 (2:0,1:1,0:0)
Zdenda Formánek | | A-tým

První výhru v semifinálové sérii slaví Choceň

Chrudimští hokejisté mají za sebou první semifinálovou bitu, ve které těsně padli na ledě choceňského Spartaku. Rozhodujícím faktorem naší prohry se stala efektivita zakončení a také nepřeměňování přesilových her. Celé utkání doprovázela výborná atmosféra o kterou se starali příznivci obou týmů. První bod v sérii tedy získala Choceň, ale již ve středu se v odvetném utkání pokusíme na domácím ledě srovnat stav série.

HC Choceň:

M. Mahdal (J. Valenta) — A. Pazdera, S. Rudy, J. Škvor, M. Novák, J. Knytl, M. Šeda — M. Pulpán, M. Lichtág, L. Procházka, T. Půlpán, P. Vlček, M. Pilař, P. Prachař, L. Pilař, J. Krejza, D. Farkas, M. Hemský, M. Adámek

D. Cvrček (F. Matoušek) — E. Pazdera, M. Odehnal, V. Pilař, L. Budínský, D. Pejzl, M. Machač, T. Novotný, M. Kalous — P. Štěpánek, J. Polák, Z. Formánek, U. Dobiáš, V. Novák, O. Karásek, D. Cvrček, O. Polák, M. Kišš, P. Koreček, L. Hebek, Z. Pavlík

Góly a asistence: 13. Krejza (Vlček, Šeda), 19. Hemský (Krejza), 25. Hemský (Vlček, Krejza) – 25. Novák (Karásek)

Stadion: Zimní stadion Choceň

Chrudimští byli celé utkání aktivnějším týmem. V cestě jim však stál od první minuty výborný choceňský brankář Mahdal. První branky se necelých šest stovek diváků dočkalo až ve 13. minutě, kdy se k odraženému kotouči dostal Krejza a zkušenou kličkou do forhendu poprvé v utkání překonal Cvrčka. Šanci na vyrovnání měl zanedlouho Koreček, který však v samostatném úniku se svou střelou neuspěl. Chrudim dostala také možnost dvou přesilových her, ale ani jedna neskončila brankou. Za to domácím stačilo k využití pouze sedm sekund v početní výhodě. Po vyhraném vhazování napřáhl od modré čáry Hemský a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Do kabin se šlo za stavu 2:0 pro domácí. Chrudimští pokračovali ve druhé třetině v aktivní hře a přineslo to své ovoce. Lišáckou přihrávkou zpoza branky našel u levé tyčky Ondřej Karásek osamoceného Václava Nováka, který se nemýlil. Stav 2:1 moc dlouho nevydržel. Byl to opět Marek Hemský, který 32 sekund po chrudimském snížení získal dvoubrankový náskok zpět pro Choceň. Druhá polovina utkání už branku nepřinesla. Nelze však upřít hostujícímu celku snahu. Hned několik slibných šancí však končilo buď mimo tři tyče nebo v náruči domácího brankáře. V závěru třetí třetiny dostala Chrudim možnost dvou přesilových her. Avšak ani hra v šesti proti čtyřem snížení nepřinesla, a tak si hokejisté s orlicí na dresu vezou z Chocně porážku 3:1. Jedná se o první zaváhání v play-off. Semifinálová série se hraje na tři vítězná utkání, není tedy nic ztraceno a ve středu od 18,30 hodin zabojujeme o její srovnání. Děkujeme desítkám skvělých chrudimských fanoušků, který po celou dobu utkání tým podporovali. Pohled na plný sektor hostů nám dodával hodně sil a věříme, že na domácím ledě vás již potěšíme výhrou.