Redakce |

Trenérský tým mládeže pro sezónu 2024/2025 je nyní kompletní

Hokejový klub HC Chrudim s potěšením oznamuje příchod dvou mladých trenérů pro naši mládež. Kormidla těch nejmenších chrudimských hokejistů se chopí Matěj Odehnal a žákovské kategorie zase povede Aleš Steklík. Obě nové posily našeho trenérského týmu mládeže se na novou výzvu v podobě HC Chrudim těší a věří, že posunou mladé chrudimské naděje opět na vyšší úroveň. O změnách u nejstarších mládežnických kategorií jsme informovali v článku zde

Aleš Steklík, 27 let, je absolventem Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, kde získal magisterský titul v oboru Učitelství pro stření školy se sportovní specializací (Lední hokej – „A“ licence). Svou trenérskou kariéru zahájil v roce 2017 u pražského týmu HC Smíchov 1913, kde vedl tým 3. třídy. Následovaly další trenérské pozice v hlavním městě, a to v týmu HC Hvězda Praha a poté dokonce na téměř druhé straně zeměkoule v exotické Číně, kde trénoval starší žáky a působil jako skills trenér. V sezóně 2021/2022 vedl dorost TJ Spartak Nové Město nad Metují a v posledních dvou sezónách působil jako trenér 3. a 4. třídy v extraligového týmu Mountfield Hradec Králové. Kromě trenérských zkušeností má Steklík za sebou i aktivní hokejovou kariéru. Zahrál si například Česko univerzitní hokejovou ligu za Karlovu univerzitu Praha a má za sebou i úspěchy v atletice (vicemistr ČR na 400 m v roce 2014) a v požárním sportu. Steklík je známý svým vysokým pracovním nasazením, důsledností, svědomitostí a flexibilitou. Věříme, že jeho zkušenosti, ambice a osobní vlastnosti z něj dělají ideálního kandidáta na post trenéra žákovských kategorií HC Chrudim.

Mladý odchovanec se vrací jako trenér!

Druhou posilou trenérského týmu mládeže pro nadcházející hokejovou sezónu 2024/2025 se stává Matěj Odehnal. Odchovanec chrudimského hokeje v mládežnických kategoriích zamířil za rozvojem svého talentu do nedalekého pardubického Dynama, kde působil až do juniorky. Právě v tomto věku Matěj využil spolupráci mezi Dynamem a HC Chrudim a odehrál 40 utkání v juniorské lize v dresu svého mateřského klubu. Před nástupem na vysokou školu v Praze stihl Matěj naskočit i do šesti utkání krajské ligy za chrudimský A-tým. Pokračování v aktivní kariéře mu ale překazila sérii zranění, a tak se Matěj Odehnal vydal na dráhu trenéra mládeže. Svou trenérskou kariéru zahájil v pražské Spartě, kde se svými svěřenci radoval z vítězství na prestižním turnaji v minihokeji Harfa Cup. Matějovy trenérské kvality zaujaly i Skills4Hockey, díky nimž mohl nový trenér chrudimských minihokejistů získat cenné zkušenosti s vedením tréninků dovedností ve švýcarském Davosu. Na návrat do Chrudimi se Matěj Odehnal velmi těší a věří, že opět obohatí své trenérské dovednosti a že se mu společně s kolegy podaří koncepčně rozvíjet mládežnický hokej v Chrudimi.

Příchod Aleše Steklíka a Matěje Odehnala je pro HC Chrudim skvělou zprávou a těšíme se na spolupráci s nimi. Věříme, že pod jejich vedením se náš klub posune zase o krok dál!