Přípravné utkání, středa 13.09.2023, 18:30

Stadion Nový BydžovHC Chrudim

5:2 (1:2,0:0,4:0)
Redakce | | A-tým

A-tým v prvním přípravném utkání prohrál. Bydžov rozhodl až ve třetí třetině!

Dlouhé čekání na hokejové utkání HC Chrudim bylo ve středu 13. září ukončeno. Chrudimští hokejisté se vydali k prvnímu přípravnému utkání na led do Nového Bydžova. Zatímco vicemistr z minulé sezóny nasadil do utkání své nejlepší hráče, tak na straně hostů se dnes neobjevila celá řada zkušených a produktivních hráčů z minulé sezóny a tak prostor dostali jiní, včetně dvou chrudimských juniorů. Premiéru mezi dospělými si odbyli útočníci Ondřej Jirout a Matyáš Macas. 

Stadion Nový Bydžov:

Lequin (Paleček) - Matějíček, Malý, Bezděk, Muška, Heligr, Špinka - Pilný R., Hlaváček, Procházka, Eis, Postolka, Chára, Jebavý, Pilný J., Němec

HC Chrudim:

Novotný - Urban, Pejzl, Hrdlička, Felcman M., Budínský, Hybeš - Dobiáš, Novák, Cvrček, Jirout (C), Macas, Formánek, Felcman V., Kostka, Turčáni, Cimburek, Hebek

Góly a asistence: 13. Procházka (Pilný R.), 41. Pilný R. (Procházka), 52. Hlaváček (Procházka), 58. Malý (Němec, Jebavý), 59. Chára (Muška, Postolka) – 2. Macas (Hebek), 3. Formánek (Turčáni)

Diváci: 94

Stadion: Zimní stadion Nový Bydžov

Komentář

Zatímco první jmenovaný dostal při své premiéře na dres hned kapitánské C, tak jeho kamarád Matyáš Macas prožil snové první střídání. Po přihrávce od Lukáše Hebka se mladý útočník ocitl v mezikruží a střelou zápěstím orazítkoval tyč od které se následně kotouč dostal za záda domácího brankáře. Domácím zatrnulo ještě více ve 3. minutě, kdy zvyšoval na 2:0 z pohledu Chrudimi Zdeněk Formánek. Nový Bydžov se po nevydařeném začátku začínal postupně dostávat do hry, k čemuž pomohly také vyloučení na straně hostí. Po vyloučeních Hybeše a Budínského si zahráli domácí dokonce přesilovou hru 5 na 3. Chrudim se však dokázala ubránit. Počet šancí na domácí straně se zvyšoval a Lukášovi Novotnému v chrudimské brance začali krušné časy. Chrudimský gólman pochytal řadu šancí soupeře. V první třetině inkasoval pouze ve 13. minutě z hole Procházky, který zcela nahlídaný v předbrankovém prostoru využil přihrávku od Radka Pilného. Ve druhé třetině se hra opět vyrovnala a začaly rovněž přibývat trestné minuty a vyhrocené situace na obou stranách. Rozhodčí rozdávali za nedovolené zákroky po dvou trestných minutách, bohužel došlo také k jednomu vyššímu trestu do konce utkání, který vyfasoval domácí obránce Lukáš Bezděk. Chrudim po jeho zbytečném faulu měla přesilovou hru 5 na 4 pouze tři minuty, protože souběžně s Bezděkem byl vyloučen na 2 minuty také hostující hráč. Přesilové hry se však nedařily vůbec využít. Absence některých hráčů, kteří hrají přesilové hry byla zřejmě znát. Ve druhé třetině přes řadu přesilových her diváci žádný gól neviděli a Chrudim si stále držela jednobrankový náskok. Ten smazal hned na začátku třetí třetiny bydžovský útočník Radek Pilný. Nerozhodný stav 2:2 trval do 52. minuty, kdy se opět prosadili domácí a poprvé v utkání se tak dostali do vedení. Chrudimi se srovnat již nepodařilo. Místo toho Nový Bydžov upravil skóre utkání na konečných 5:2. 

Z prvního utkání tak odcházíme poraženi s novými poznatky, ohledně toho na čem před ostrým startem soutěže zapracovat. Pozitivem je, že nekompletní chrudimská sestava dokázala s plnou sestavou silného Nového Bydžova dlouho držet krok. Ve skvělém světle se také ukázali naši junioři, kteří se na ledě vůbec neztratili. V neposlední řadě musíme také vyzdvihnout výkon brankáře Lukáše Novotného, který několikrát podržel svůj tým. 

Druhé a zároveň poslední přípravné utkání sehrajeme opět proti Novému Bydžovu. Tentokrát již na domácím zimním stadionu a to ve středu od 19,00 hodin. Ostrý start soutěže pak chrudimské hokejisty čeká v neděli 24. 9. proti Trutnovu. 

PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNER

Město Chrudim

Děkujeme městu Chrudim za podporu zejména mládežnického sportu

PARTNEŘI

Auto Hybeš

Hejduk Sport

VS Chrudim


Frischbeton


Hejduk Sport


sportovistechrudim.cz


zrust.cz


tis-cr.eu


onlajny.com 

primator.cz 
nabor.rivnac.eu 

www.czechicehockey.tv 


www.czechicehockey.tv