Redakce |

3v1: Rozhovor s kapitánem, trenérem a nejlepším střelcem A-týmu před play-off

Základní část krajské ligy je již minulostí a osmička nejlepších týmů se již plně koncertuje na play-off, které ani letos nebude bez účasti HC Chrudim. Bojovat o co nejlepší konečné umístění v rámci vyřazovacích bojů bude opět po roce i kapitán chrudimských hokejistů Václav Novák. Ten společně s nejlepším střelcem týmu Zdeňkem Pavlíkem a hlavním trenérem A-týmu Markem Dvořákem, zodpověděl pro naši redakci pár otázek před blížícím se play-off.

1) Jak hodnotíš působení týmu HC Chrudim v základní části a konečné 4. místo?
Václav NovákDo teď si říkám, jak se nám to vlastně povedlo, že jsme mezi takovou konkurencí skončili 4. ze 17, respektive 16 týmy. Určitě je to velký úspěch a jsem rád, že jsme splnili předsezónní cíl, tedy zahrát si Playoffs. V něm ale sezóna teprve začíná a my určitě nechceme po dvou zápasech na dovolenou.
Zdeněk Pavlík: Naše 4. místo hodnotím určitě kladně. Je to pro nás velký úspěch se v konkurenci tak silných týmů umístí mezi TOP 4.
Marek Dvořák4. místo je pro nás velký úspěch a velmi si vážím, že jsem u toho. Odehráli jsem spoustu dobrých zápasů. A ve fázi, kdy se nám herně tolik nedařilo, jsme naštěstí dokázali stále sbírat body. Obehráli jsme velké množství hráčů, v brance se vystřídali čtyři brankaři. Postupně jsme zkvalitnili práci v tréninku. Celkově musíme být se základní částí spokojeni.

2) Jaké jsou nyní cíle před play-off?
Václav NovákV Playoffs nikdy není jiný cíl než vyhrát co největší počet utkání. Zkusíme navázat na základní část a trápit favority i nadále.
Zdeněk Pavlík: Když už jsme se do play-off dostali, tak máme jen ty nejvyšší cíle. Uděláme vše pro to, abychom mohli s fanoušky slavit titul.
Marek DvořákCílem, s velkým respektem ke všem soupeřům, je samozřejmě dojít v play-off co nejdál.

3)  O soupeři pro play-off nebylo do předposledního kola rozhodnuto. Co říkáš na to, že se utkáme právě s Novou Pakou?

Václav NovákVybírat si mezi sedmičkou potenciálních soupeřů ani nejde. Každý jeden z nich je, dle mého názoru, schopen ovládnout celé Playoffs a to se týká určitě i Nové Paky. Tým se zkušenostmi z druhé ligy a nejedním top hráčem v sestavě určitě nezaručuje procházku růžovým sadem.
Zdeněk Pavlík: Nová Paka je soupeř jako každý jiný. Musíme hrát náš hokej a udělat vše proto, abychom postoupili do semifinále.

Marek DvořákJá osobně jsem soupeře vůbec nevybíral. V celé soutěži je spousta týmů, které hrají velmi kvalitní hokej a do play-off se nedá dopředu spekulovat. S Novou Pakou jsme odehráli dvě vyrovnaná utkání. Doma jsme prohráli 3:4 po samostatných nájezdech a v odvetě na jejich ledě jsme zvítězili 4:3. Jinak v kádru Nové Paky je spousta hráčů s druholigovou zkušeností. Jsou silní na kotouči a mají velmi kvalitní koncovku. Jejich taktická vyspělost je také na vysoké úrovni a umí si poradit v osobních soubojích. Rozhodně nás nečeká nic lehkého, ale my se nebojíme!

4)  V čem vidíš největší sílu HC Chrudim před blížícím se play-off a je něco na čem je potřeba ještě zapracovat, aby bylo první utkání úspěné?

Václav NovákNaše síla je určitě v kolektivu. Kabina funguje perfektně a věřím, že na led chodíme s pocitem pomoci jeden druhému. První utkání pro nás může být zrádné, jelikož jsme na rozdíl od soupeře dlouho nehráli a poslední tři utkání, se vší úctou k soupeřům, nás určitě neprověřily tak jako by nás prověřily soupeři z vyšších pater. Proto je potřeba co nejrychleji zařadit vyšší rychlost a chytit tempo Playoffs.

Zdeněk Pavlík: Naší největší přednost spatřuji v přesilových hrách a také v tom, že hrajeme rychlý a bruslivý hokej, který ne vždy soupeřům v kraji voní. Na druhou stranu vždy je na čem pracovat. Do play-off se musíme vyvarovat především zbytečným vyloučením, tak aby soupeř neměl výhodou přesilové hry.

Marek DvořákNaše síla je hlavně v širokém kádru. Během sezony jsme postupně zapracovali do týmu šest juniorů, kteří naši hru oživili. Po celou soutěž nás určitě zdobí dobrý pohyb na obou stranách hřiště. Příkladně nám pracují starší hráči Linhart, Novák, Dobiáš. Spoléháme samozřejmě i na mladší hráče Kostka, Pavlík a máme i kvalitní gólmany. Ale chtěl bych říct, že u nás to není o jednotlivcích, ale o týmu a skvělé partě. A na čem zapracovat? Já bych chtěl, abychom hráli s maximálním nasazením, se zodpovědností k týmu a abychom hráli chytře.

5) Co bys před startem čtvrtfinálové série vzkázal fanouškům?

Václav NovákPředevším jim chci poděkovat, protože s námi jezdí i na venkovní zápasy po celou sezónu a ze všech sil nás podporují, za což jim všem, v čele s Šíšou, patří velký dík a doufám, že jim nadělíme co nejvíce radosti ve zbytku sezóny.
Zdeněk Pavlík: Za celý tým bych chtěl všem fanouškům poděkovat, že chodili na hokej celou základní část tak v hojném počtu a podporovali tým i na všech venkovních utkáních. Doufám, že nás budou podporovat i nadále a budeme se spolu moci radovat z dalších úspěchů chrudimského hokeje.
Marek DvořákV první řadě bych chtěl všem fanouškům poděkovat za dosavadní návštěvy na našich domácích utkáních, kde vždy vytvářejí výbornou atmosféru. Musím smeknout před všemi členy našeho Fanklubu, kteří nikdy nevynechali ani žádné venkovní utkání a poctivě za námi jezdili po celém Pardubickém a Hradeckém kraji a vždy pro nás skvěle podporovali. Nyní je v play-off mohu jen pozvat na vrchol sezony a doufám, že spolu oslavíme co nejlepší výsledek.