Pavel Sedlák a Zdeněk Pavlík |

Osmičky vyhrály Turnaj v Rožnově

V sobotu 25. 2. 2017 odehrály osmičky II. ročník turnaje ROBE CUP v Rožnově pod Radhoštěm a dařilo se jim na výbornou. Cesta k zlatému poháru vedla přes Rožnov, Prostějov, Vsetín A a Vsetín B.

Osmičky už v pátek odjely na turnaj do Rožnova pod Radhoštěm, aby měly dostatek času na aklimatizaci. V sobotu jsme začali lehkou snídaní na hotelu a pak už následoval přesun na nedaleký zimní stadion. Po rozcvičce a udělení taktických pokynů jsme k prvnímu klání nastoupili proti domácím. Ze zápasů, které předcházely našemu utkání, jsme očekávali tuhého protivníka a potvrdilo se to. HC Černí vlci Rožnov z počátku odolávali našemu tlaku a hra byla vyrovnaná, ale po první třetině udělal trenér drobnou změnu v sestavě a góly začaly padat do sítě soupeře. Druhým soupeřem na turnaji nám byl Prostějov. S tímto soupeřem jsme už loni úspěšně hráli a pozitivní bilanci jsme si udrželi i tentokrát. Soupeře jsme bez větších problému přehráli. Po dvou vítězstvích a dosavadním vývoji turnaje jsme již měli jisté nejhůře třetí místo. Třetí zápas byl klíčový, protože jsme nastoupili proti doposud také neporaženému Vsetínu A. Vsetín měl na turnaji dva týmy a oba předváděly pěkný hokej. Vsetín se do nás zakousl dosti citelně, po pěti minutách jsme prohrávali 0:2. Kluci ale nesložili zbraně, snížili na rozdíl jedné branky a o dvě minuty později z trestného nájezdu vyrovnali. Změna v sestavě a kvalitní kombinační hra pak Vsetín A naprosto položila duševně i fyzicky a i tento klíčový zápas jsme vyhráli vysokým rozdílem. V závěrečném zápase kluci nenechali nikoho na pochybách, že si pohár pro vítěze zasloužíme a soustředěnou hrou jsme přehráli i Vsetín B a mohli slavit. Svými výkony tým velice podrželi i oba gólmani, kteří se poctivě střídali v průběhu všech zápasů.

Sestava: Pavlík, Řivnáč - Řehořek, Urválek, Postupa, Vaško, Hron, Sedlák, Dvořák J., Dvořák Š., Pavliš