HC ChrudimTJ Spartak Nové Město nad Metují

5:7 (0:3, 3:1, 2:3)
Redakce | | A-tým

Chrudim ztratila utkání s Novým Městem gólem v poslední minutě

V rámci 9. kola Krajské hokejové ligy přivítal tým HC Chrudim na domácím zimním stadionu TJ Spartak Nové Město nad Metují, tedy svého přemožitele z loňského play-off. Po nevydařeném vstupu do utkání se podařilo svěřencům trenéra Marka Dvořáka smazat třígólový náskok soupeře. Gól v poslední minutě však znamená, že soupeř bere plný počet bodů a chrudimští odcházejí s prázdnou.

HC Chrudim:

L. Novotný (F. Ament) — M. Felcman, D. Hrdlička, F. Hybeš, D. Pejzl, T. Linhart, M. Urban — V. Felcman, Z. Pavlík, J. Plch, M. Kostka, J. Turčáni, D. Brožek, D. Cvrček, V. Novák, L. Hebek, U. Dobiáš, Z. Formánek

TJ Spartak Nové Město nad Metují:

J. Čáp (Z. Biegl) — R. Velinský, M. Pohl, J. Mert, D. Borovec, V. Šrenk, M. Franc, L. Burdych — J. Černý, Š. Matějček, L. Prouza, D. Vanát, O. Šťastný, A. Novotný, D. Bureš, J. Bucek, J. Řezníček

Góly a asistence: 25. Dobiáš (Novák, Plch), 29. Novák (Dobiáš), 32. Pavlík (Hebek), 45. Kostka (Cvrček), 56. Linhart (Dobiáš, Plch) – 4. Černý (Bucek), 6. Bucek (Černý), 9. Černý (Řezníček, Velinský), 25. Šťastný (Novotný), 54. Novotný, 59. Vanát (Mert), 60. Matějček (Šťastný, Novotný)

Komentář

Úvodní minuty utkání patřily hostujícímu Spartaku. Domácí vůbec nestíhali tempo hry, a zachraňovat je musel brankář Novotný, který vytáhl hned v úvodu dva parádní zákroky. Nicméně již ve 4. minutě musel lovit kotouč poprvé ze své branky, když si ho tam nešťastně srazil obránce Dennis Hrdlička. Soupeř pokračoval dál v aktivní hře. V 6. minutě propadli chrudimští ve středním pásmu, a Černý ujížděl společně se zakončujícím Buckem sám na bránu. V 9. minutě bylo ještě hůř, když se prosadil po druhé v utkání Černý, a na tabuli svítilo děsivé skóre 0:3 z pohledu domácích, a chrudimští trenéři vyměnili brankáře. Poprvé po svém návratu se dostal mezi tři tyče Filip Ament. A Chrudim od té chvíle ožila, a šancí začalo přibývat i na druhé straně. Nejdříve Hebek nastřelil tyčku Čápovi branky, poté musel ještě hostující brankář vytáhnout řadu povedených zásahů. Chrudim dostala do hry vyloučení na straně hostí. Domácí tým měl k dispozici dokonce minutovou výhodu 5 na 3, kterou se však bohužel nepodařilo využít.

Do druhé třetiny chrudimští hokejisté nastupovali s jasným cílem. Pokračovat v aktivní hře a srovnat stav utkání. Ve 25. minutě se však znovu radoval Spartak, který navýšil vedení již na 4:0. Chrudim se však nevzdala, a již ve 25. minutě nastartoval obrat Ugo Dobiáš, který pláchl po levém křídle a ukázkovým blafákem našel skulinku mezi nohami brankáře Čápa. Snížení na 2:4 přišlo ve 29. minutě, když ve vlastním oslabení ujel do brejkové situace kapitán Václav Novák, jenž zvolil na rozdíl od Dobiáše kličku do bakhendu. Kontaktní branku pro Chrudim zařídil ve 32. minutě Zdeněk Pavlík, který se po Hebkově přihrávce ocitl zcela osamocený před hostujícím brankářem, a Chrudim byla náhle zpět ve hře. Ve třetí třetině se dokonce povedlo obrovskou stáru z kraje utkání dorovnat zásluhou Martina Kostky. V 54. minutě dostali domácí možnost přesilové hry, a velký obrat byl na dosah ruky. Místo vedení však přišel další gól Spartaku, když Adam Novotný chytře obral zkušeného Tomáše Linahrta a ve vlastním oslabení poslal hosty zpět do vedení. Chrudimský tahoun však své zaváhání napravil nejlepším možným způsobem. V 56. minutě Linhartovi nabil na střelu příklepem Ugo Dobiáš, a urostlý obránce propálil vše, co mu stálo v cestě. Oba týmy by si jistě zasloužili minimálně jeden bod, ale bohužel se ukázalo, jak sport může být krutý a hezký zároveň, když si 79 vteřin před koncem vzalo Nové Město nad Metují své vedení zpět. Chrudim poté ještě odvolala brankáře, ale vyrovnání se již domácí příznivci nedočkali. Na místo toho střelou do prázdné brány pečetila vítězství Spartku nejnovější posila z Chance ligy v podobě Matějíčka. Chrudim se pokusí získat ztracené body na ledě Poličky již tuto středu. Nečká nás vůbec lehký úkol, důkazem je výsledek z posledního kola, kdy Polička dlouho trápila favorizované Hlinsko a nakonec podlehla "pouze" 3:1. Děkujeme fanouškům za podporu.