Přípravné utkání, středa 20.09.2023, 19:00

HC ChrudimStadion Nový Bydžov

4:5 (1:2,2:0,1:3)
Redakce | | A-tým

Odvetné přípravné utkání zvládl opět lépe soupeř

Ve středu na chrudimském zimním stadionu sehráli muži své první utkání sezóny. V rámci přípravy na sezónu přijeli hokejisté z Nového Bydžova. Oba týmy nastoupily v lehce pozměněných sestavách oproti prvnímu střetnutí před týdnem. Z utkání se opět radoval soupeř, který stejně jako v prvním vzájemném měření sil otočil vývoj utkání na sovu stranu v poslední dvacetiminutovce.

HC Chrudim:

Ament - Linhart, Hybeš, Pejzl, Hrdlička, Budínský, Urban - Brožek, Novák, Langr, Hebek, Kostka, Pavlík, Polák, Cvrček David, Turčáni

Stadion Nový Bydžov:

Veselý (Lequin) - Novák, Pilný, Beděk, Muška, Sklenář - Procházka, Hlaváček, Pilný, Kolz, Tis, Čára, Láska, Václav, Černý

Góly a asistence: 5. Langr (Novák), 34. Pavlík (Hebek,Pejzl), 35. Pavlík (Kostka,Pejzl), 43. Brožek (Langr, Novák) - 6. Bezděk (Láska), 12. Hlaváček (Pilný), 49. Chára (Kolz), 57. Václav (Láska), 58. Hlaváček (Bezděk)

Komentář

Do utkání vstoupili opět lépe chrudimští hokejisté, kteří se ujali vedení v 5. minutě utkání. V přesilové hře se prosadil po asistenci Nováka útočník Nicolas Langr. Hosté však našli rychlou odpověď. Již o 17 sekund později srovnal stav utkání na 1:1 bydžovský Bezděk. Hosté se dostali poprvé v utkání do vedení v 11. minutě, když se prosadil Hlaváček. Pro Chrudim mohlo být ještě hůř, protože v 11. minutě byl vyloučen zkušený obránce Tomáš Linhart za podrážení. Jenže hosté přesilovou hru nevyužili. Ve druhé třetině se domácí hokejisté trápili, stejně jako před týdnem v Novém Bydžově, v přesilových hrách. Hokejisté s chrudimskou orlicí na dresu nevyužili ani jednu ze čtyřech nabídnutých přesilových her soupeře a to navíc měli možnost hrát 5 na 3. Góly se přeci jen podařilo vsítit, ale bylo to ve hře 5 na 5. Nevídaný kousek se podařil mladému útočníkovi Zdeňkovi Pavlíkovi. Ten dokázal během jednoho střídání skórovat hned dvakrát a Chrudim se díky němu ujala vedení 3:2. Ještě veseleji bylo ve 43. minutě, kdy zvyšoval na 4:2 navrátilec Dárius Brožek, kterému naservíroval kotouč Nicolas Langr po chybě hostujícího obránce za vlastní brankou. Nový Bydžov poté nedokázal během svého tlaku snížit. Možnost navýšit náskok domácích měl opět aktivní Nicolas Langr, který po krásném pasu od Tomáše Linharta ujížděl sám na bránu soupeře. Využít šanci se ale nepodařilo. Hra se přelévala ze strany na stranu. Několik nebezpečných šancí kryl Filip Ament v brance domácích. Maskovaný muž však nestačil na rychlou kombinaci hostů ve 49. minut. Nový Bydžov zlepšil pohyb a výsledkem bylo několik šancí, které likvidoval brankář Ament. Ještě 4 minuty před koncem utkání měli domácí své jednobrankové vedení. Hosté bohužel udeřili v 56. minutě, kdy se poradili ihned po vyhraném vhazování. O minutu později navíc hosté dokázali vývoj utkání otočit na sovu stranu, když se v 57. minutě prosadil Hlaváček. Nový Bydžov si své druhé vítězství v přípravě proti Chrudimi již v závěru utkání pohlídal. Ostrý start Východočeské ligy nás čeká již v neděli, kdy na domácím ledě přivítáme Trutnov od 18,00 hodin. Přijďte fandit.