Neděle 31.01.2016

HC ChrudimHC Litomyšl

5:4 (0:0 2:3 3:1)

Úkol splněn! Chrudimští porazili Litomyšl a snižují stav série na 1:2.

Hokejisté Chrudimi dokázali v nervy drásajícím utkání porazit Litomyšl a gólem minutu před závěrečnou sirénou odvrátili hrozbu vyřazení z play-off.

Chalupa (23. Ament)- Vích, Zrůst, Budinský, Vágner, Hudec, Machač-
Polák Jiří, Kišš, Karásek, Dobiáš, Novák, Cvrček, Kohoutek, Seidler, Procházka, Králíček, Polák Jan, Turčáni

HC Litomyšl:

Misiorz-Lustyk, Ondráček, Skalník, Krutina, Starý- Šeda, Pilavka, Dvořák, Skoumal, Hynek, Jankovský, Sokol, Budina, Vomočil, Fajfr

Diváci: 306

První šance zápasu patřila hostům, když ve třetí minutě a ve vlastním oslabení prchnul domácí obraně Budina, ale na Chalupu nevyzrál. Stejně se vedlo i Jiřímu Polákovi, který zkoušel tečí překvapit brankáře Misiorze. Daleko větší šanci na úspěch měl pokus Kišše ve 4. minutě, který se prodral před hostujícího gólmana, ale zakončil těsně vedle. Za další minutu ho napodobil Jan Polák, který byl ale zahákován obráncem Litomyšle. V následující přesilovce se marně o změnu skóre pokoušeli Jan Polák i Machač, který tvrdou střelou od modré pálil jen do prsou Misiorze. V jedenácté minutě se po závaru před brankou Litomyšle dostal k puku Novák, ale brankář se štěstím jeho pokus kryl. Následná střela Hudce prosvištěla těsně kolem horního růžku Misiorzovy branky. Vetší přesnost scházela i tvrdé ráně Turčániho. Závěr třetiny se dohrával ve čtyřech na obou stranách.

Na začátku té druhé fauloval Budínský a hosté měli výhodu 5 na 3. A naložili s ní dokonale. Nejprve se po zmatcích v obraně dostal puk k zcela volnému Pilavkovi a ten poslal hosty do vedení - 0:1. V pokračující přesilovce pak Skoumalovo spíše nahození než střela, propadlo Chalupovi pod výstrojí a i když se po puku natahoval co mu síly stačily, puk se došoural za brankovou čáru - 0:2. A pro domácí mohlo být ještě hůře. To už byl v brance Chrudimi střídající Ament a jen se štěstím zlikvidoval nájezd dvou na jednoho v podání Vomočila a Pilavky. Pak se chrudimským přece jen podařilo vymanit z tlaku a i když střela Kišše ve 29. minutě v brance ještě neskončila, za další minutu už se mohl nejlepší hráč domácích radovat. To se v dobré příležitosti objevil nejprve Králíček, který nedal, ale v následném závaru se nejlépe zorientoval právě Kišš a snížil - 1:2. Chrudimští se samozřejmě snažili o vyrovnání, ale chyby v obraně je mohly stát další inkasovaný gól. Senzačními zákroky ale Chrudim podržel Ament, když zlikvidoval tutovku Vomočila i dorážku Pilavky. A tak na druhé straně udeřil Procházka. Ve 36. minutě si sjel nikým neobtěžovaný mezi kruhy, podíval se a trefil přesně - 2:2. Vyrovnání mělo domácí povzbudit, ale místo toho přišla další hrubka v rozehrávce na polovině kluziště a Šeda prostrčil puk pod padajícím Amentem a opět vrátil hostům vedení - 2:3. Do konce druhé třetiny se už skóre neměnilo.

Chrudimští tak měli už jen dvacet minut na to, aby alespoň vyrovnali a odvrátili vyřazení z play-off. A začali velkým náporem. Karásek nepropálil v dobré pozici Misiorze a i následný únik Jiřího Poláka a Cvrčka brankář Litomyšle zneškodnil. Až ve 46. minutě se to chrudimským podařilo. Králíček snad na třetí pokus dokázal ze závaru procedit puk za gólmana hostí - 3:3. Za pár vteřin mohlo být ještě veseleji. Naprosto sám se před Misiorzem ocitl Kohoutek, zamíchal s pukem, ale gólman Litomyšle předvedl zákrok večera. Pak měl i notnou dávku štěstí, když zakončení Jiřího Poláka jen o chlup minulo jeho levou tyč. To Litomyšl si se zakončením počínala efektivněji. Do jedné z mála jejich šancí v této části zápasu se dostal Vomočil a nekompromisně trestal - 3:4. Hned z protiútoku se tvrdým zákrokem prezentoval Ondráček, kterého v následné bitce "odměnil" Turčáni. Chrudimští ale měli pětiminutovou přesilovku a doslova uzamkli Litomyšl před jejich bránou. Kišš ve své šanci nejdříve trefil tyč, ale v čase 56:06 už jeho rána znamenala vyrovnání - 4:4! S pokračující přesilovkou pokračoval i tlak Chrudimi, která chtěla strhnout vedení na svoji stranu. Převážně Kišš pálil na Misiorze jednu ránu za druhou. Rozhodnout ale mohl na druhé straně Pilavka, který v oslabení unikl do nájezdu, avšak zakončil vedle! Chrudimští tak ještě žili a dál pokračovali v ostřelování branky Litomyšle. Velkou šanci nevyužil Dobiáš po přihrávce Jiřího Poláka a gól nebyl ani z další dělovky Kišše. Přesně minutu před koncem třetí třetiny se ale do puku opřel naposledy a tentokrát už kotouč rozvlnil síť za zády Misiorze - 5:4! Domácí zvládli ubránit i soupeřovu power-play a zaslouženě vrátili sérii do Litomyšle. Šanci na její vyrovnání budou mít už v úterý od 18:30.