neděle 24.01.2016, 18:00

HC ChrudimHC Litomyšl

4:5 (2:3 1:1 1:1)

Chrudim s Litomyšlí zaváhala!

Chrudimští hokejisté vstoupili do play off těsnou porážkou s Litomyšlí 4:5 a jako jediný tým nedokázal využít domácího prostředí. Litomyšl tak v sérii vede 1:0.

Ament-Urban, Vích, Budinský, Vágner, Brychta, Machač-Zrůst, Brožek, Polák Jiří, Kišš, Karásek, Dobiáš, Novák, Cvrček, Seidler, Procházka, Králíček

HC Litomyšl:

Misiorz-Lustyk, Ondráček, Krutina, Starý-Zavřel, Šeda, Pilavka, Dvořák, Skoumal, Švec Štěpán, Jankovský, Sokol, Budina, Vomočil, Fajfr

Diváci: 166

Hokejisté Chrudimi vstoupili do utkání aktivněji a už po jedenácti vteřinách vyzkoušel hostujícího gólmana Kišš. Daleko nebezpečnější byla ale až rána Vícha ve třetí minutě, kterou brankář Misiorz vyrazil. Úvodní tlak domácích přibrzdila přesilová hra Litomyšle, kterou chrudimští s přehledem ubránili a naopak chvilku po jejím skončení doslova vydoloval puk u mantinelu Jiří Polák a zadovkou naservíroval puk před branku naprosto osamocenému Dobiášovi, pro kterého nebyl problém poslat domácí do vedení -1:0. V osmé minutě mohl zvýšit Cvrček, ale brankář Misiorz byl proti. Z protiútoku a v první vážnější šanci hostů dokázal odražený puk poslat za Amentova záda Budina - 1:1. Chrudimské hráče branka nezaskočila a naopak ve dvanácté minutě si opět vzali vedení na svoji stranu, když po několika spálených šancích Karáska, dokázal svůj pokus proměnit Novák – 2:1. Za minutu a půl ale bylo opět srovnáno. Hrubku chrudimské obrany nekompromisně potrestal  Zavřel – 2:2. Litomyšl se dál tlačila do útoku a v čase 17:07 byla odměněna. Puk po Skoumalově vyhození až téměř ke stropu chrudimské haly zpracoval Šeda a poslal svůj tým poprvé v zápase do vedení – 2:3. A mohlo být pro domácí ještě hůře, ale zakončení Jankovského vytlačil Ament těsně mimo.

Druhá část začala velkou šancí Litomyšle, když Zavřel pálil těsně nad. Větší vzrušení bylo ale k vidění na druhé straně. Ve 25. Minutě se do trháku dostal Králíček, byl faulován a sudí nařídil trestné střílení. Sám postižený ale šanci na vyrovnání nevyužil. Na druhé straně mohl skórovat Budina, jeho ránu ale Ament vyrazil, teč Skoumala šla těsně mimo a Pilavka jen vyprášil betony chrudimského gólmana. Ve 27. minutě se zjevil před Amentem zcela sám Zavřel, ale možná se šance zalekl a netrefil puk přesně. Hosté byli v tlaku a chrudimská obrana vyráběla jednu hrubku za druhou. Jedna taková se ale povedla i soupeři. Po ní se dostal do nájezdu Karásek, který na Misiorze nevyzrál. Ve 33. minutě se mohli hosté radovat. Budina si potáhl puk a z pravého kruhu prostřelil Amenta -2:4. Minutu poté chrudimští snižují. Jiří Polák z otočky napálil puk na Misiorze a ten trochu překvapivě skončil v růžku za jeho zády – 3:4. Chrudimští se snažili ještě do konce druhé třetiny srovnat krok, ale ani dlouhá přesilovka 5 na 3 jim nebyl nic platná.

Třetí třetina byla té druhé hodně podobná. Když už to vypadlo, že se podaří domácím dotáhnout, přišel trest v podobě branky Starého, kterému po objetí brány mazácky naservíroval puk Šeda – 3:5. Chrudim se tlačila do šancí, ale až pět a půl minuty před koncem se podařilo snížit nejlepšímu hráči domácích Polákovi – 4:5. Ani hra bez brankáře ale k vytouženému srovnání nevedla a soupeř se mohl radovat z prvního vítězství v této sérii. Ve středu budou mít chrudimští šanci zaváhání napravit.