Neděle 28.02.2016

HC ChrudimHC Ledeč nad Sázavou

7:2 (3:1 1:1 3:0)

Chrudim zvládla rozhodující bitvu a je ve finále!

Chrudimští hokejisté dokázali vítězstvím 7:2 otočit sérii s Ledčí nad Sázavou a zahrají si tak finále Poháru Vladimíra Martince. V utkání se hattrickem blýsknul kapitán domácích Marek Kišš.

Chalupa- Budinský, Machač, Švadlenka, Turčáni, Dvořák - Brožek, Polák Jiří, Kišš, Karásek, Dobiáš, Novák, Cvrček, Seidler, Polák Jan, Koreček, Haltuch

HC Ledeč nad Sázavou:

Vaněk (od 13. Hanák) - Beneš, Hrabaň, Zmrhal, Štěpán, Krajíček, Vala, Pecen-Dudák, Křesťan, Svoboda, Bernard, Brýdl, Štěrba, Zadražil, Hlavnička, Blažek, Havel Marian

Branky a asistence:

3.20 Kišš (Dobiáš), 7.23 Kišš (Polák Jan), 12.38 Kišš, 31.02 Polák Jan, 47.35 Dobiáš (Turčáni, Kišš), 49.22 Cvrček (Polák Jiří, Seidler), 52.36 Budinský (Dobiáš) - 8.39 Štěrba (Svoboda), 25.07 Křesťan (Štěpán)

Rozhodčí: Kolář - Gregar, Vepřovský
Vyloučení: 6:4
Využití: 0:0
V oslabení: 1:0

Diváci: 128

Stadion: ZS Chrudim

Skoro by se některým divákům mohlo zdát, že se při sledování  rozhodující semifinálové bitvy posunuli  o týden zpět v čase. Chrudimští hokejisté opět poměrně brzo vedli 2:0 a na snížení hostů dokázali obratem odpovědět. Jenže stejně jako před týdnem se Ledči podařilo vstřelit kontaktní branku na 3:2 a nutno přiznat, že nebyla ani příliš daleko od vyrovnání. Kdo ví, jak by se pak zápas vyvíjel. Chrudimští ale dokázali odskočit na 4:2 a odpor soupeře polevil. Do konce utkání se prosadili ještě třikrát a po výhře 7:2 otevřeli finálovou bránu dokořán.

Zápas nezačal zrovna v závratném tempu a oba týmy se do útoku příliš nehrnuly. Úvodní oťukávanou tak trochu symbolicky ukončil domácí kapitán Kišš, který se protlačil mezi obránci až před gólmana hostů  a trefil přesně horní růžek (1:0). Za minutu dostal do nájezdu parádní přihrávku Novák, ale na hostujícího brankáře nevyzrál. V osmé minutě se ale mohli domácí radovat. Kišš dostal přihrávku mezi kruhy a zvýšil na 2:0. V deváté minutě dokázali hosté snížit, když ihned po vyhraném vhazování, práskl do kotouče Štěrba a puk zapadl za záda Chalupy. Hosté se oklepali a snažili se víc a víc tlačit před domácí bránu. Jejich plány na vyrovnání jim ale překazil Kišš, který se na Vaňka řítil zcela sám a s přehledem zkompletoval svůj hattrick (3:1). Hostující Vaněk poté přenechal své místo v brance Hanákovi. Další změnu skóre už první třetina nepřinesla a tak se na branku čekalo až do 26. minuty. To se hostům podařilo vymanit z tlaku a Křesťan přesnou střelou pod víko snížil na 3:2. Ledeč pak měla několik slibných šancí na vyrovnání, převážně po obrovských hrubkách chrudimských hráčů, ale zakončení jejích hráčů bylo buď nepřesné nebo jim v cestě stál pozorný Chalupa. Naopak ledečský gólman Hanák ve snaze dojet a vyhodit puk chyboval a Jan Polák s pomocí tyčky vstřelil ve 32. minutě nesmírně důležitý gól (4:2). Ledeč malinko polevila a dávala chrudimským hokejistům více prostoru. Ti však už nedokázali žádnou ze svých šancí ve druhé třetině proměnit. Podařilo se jim to až v té třetí. Ve 48. minutě Dobiáš v oslabení ujel obraně Ledče a brankou na 5:2 definitivně zlomil odpor soupeře. Chrudim na ledě dominovala a přidala ještě dvě branky. Nejdříve Cvrček zakončil parádní kombinaci domácích (6:2) a skóre uzavřel střelou od modré Budinský (7:2).