neděle 21.02.2016, 18:00

HC ChrudimHC Ledeč nad Sázavou

5:6 (3:2 0:1 2:3)

Chrudim nezvládla první zápas s Ledčí nad Sázavou a v sérii prohrává 0:1!

Chrudimští hokejisté nastoupili k prvnímu semifinále s Ledčí nad Sázavou po dlouhé herní pauze a přestože v zápase třikrát vedli o dvě branky, nedokázali udržet vedení 5:3 a gólem tři sekundy před závěrečnou sirénou podlehli bojujícím hostům 5:6.

Ament-Urban, Vích, Budinský, Hudec, Švadlenka-Brožek, Kišš, Karásek, Dobiáš, Novák, Cvrček, Kohoutek, Seidler

HC Ledeč nad Sázavou:

Hanák-Beneš, Hrabaň, Zmrhal, Štěpán, Pecen-Dudák, Křesťan, Svoboda, Brýdl, Štěrba, Zadražil, Hlavnička, Blažek, Havel

Stadion: ZS Chrudim

Pouhých 88 diváků bylo zvědavo na to, jak si chrudimští hokejisté poradí v prvním semifinálovém utkání s týmem z Vysočiny. A nutno dodat, že i většina z této hrstky nejvěrnějších odcházela domů zklamaná. Čtyřikrát se domácí hráči střetli s Ledčí v základní, respektive nadstavbové části letošní sezóny a vždy zvítězili. Třikrát navíc rozdílem třídy a svému soupeři v těchto zápasech vstřelili 37!!! branek. Možná se i tentokrát očekávalo jednoznačné vítězství domácího favorita, jenže Ledeč pohárová není Ledčí ze základní části. Tým, který v této fázi soutěže nasbíral jenom šest bodů, v Poháru Vladimíra Martince válí. S Chotěboří si Ledeč poradila 2:0 na zápasy a především v tom druhém si zřejmě nacvičila to, co se ji nyní podařilo zopakovat i na našem ledě. V zápase totiž také prohrávala 3:5 a v poslední minutě dokonala obrat na 6:5. Tentokrát se jí to povedlo 3 sekundy před koncem třetí třetiny.

Začátek utkání ale nasvědčoval spíše předpokládané variantě s jednoznačným vítězstvím domácích. Po deseti minutách vedla Chrudim 2:0, když se po zmatcích v obraně Ledče trefil do odkryté brány Novák a z dálky Budinský. Když už to vypadlo, že se první třetina odehraje v poklidu, přišlo divokých 57 vteřin, ve kterých padly hned tři branky! Nejdříve snížil Zadražil na 2:1, aby mohl Kišš vrátit domácím dvoubrankový náskok, ale poslední slovo měl Havel, který upravil na 3:2.

Ve druhé třetině byli diváci svědkem něčeho, co v předchozích zápasech příliš neviděli. Ledeč byla totiž lepším celkem a po vyrovnání Štěrbou na 3:3 dál zle zatápěla před Amentem. Chrudimští se snažili vymanit z tlaku, ale několik slibných šancí z rychlých protiútoků se jim v gól proměnit nepodařilo. I chrudimský gólman ale odolával a tak druhá třetina skončila těsným vítězstvím hostů.

V poslední části každý čekal, že se domácí probudí a definitivně zlomí odpor soupeře. A hned po minutě hry začal tuto myšlenku naplňovat Seidler, který poslal Chrudim do vedení 4:3. Když ve 48. minutě po zmatcích v obraně Ledče zvýšil dokonce v oslabení na 5:3 Cvrček, zdálo se být o osudu zápasu rozhodnuto. Bohužel si to nejspíš řekli i samotní hráči a posledních deset minut se tak na chrudimském stadionu odehrálo představení hostujícího Svobody. V čase 50:10 snížil na 5:4, za další tři minuty vyrovnal a ve chvíli, kdy do konce třetí třetiny zbývaly 3 sekundy, rozhodl o divokém vítězství 6:5 pro svůj tým.

Stejně jako v play-off s Litomyšlí nedokázali chrudimští hokejisté využít v prvním utkání výhodu domácího ledu a pokud se chtějí podívat do finále Poháru Vladimíra Martince, musí ve středu v Ledči vyhrát a vynutit si třetí rozhodující zápas.