HC ChrudimHC Hlinsko

7:6 pp (4:2 1:3 1:1)
Tomáš Straka | | A-tým

Gólová přestřelka vítězně pro Chrudim!

Zápas, ve kterém diváci viděli 13 branek, muselo rozhodnout až prodloužení. Chrudim vedla už 3:0 a 4:2, přesto nakonec musela dvakrát dotahovat vedení soupeře.

HC Chrudim:

Ament (od 30.minuty Chalupa)- Kalous, Budinský, Machač, Turčáni, Dvořák - Brožek, Polák Jiří, Kišš, Karásek, Dobiáš, Novák, Cvrček, Seidler, Polák Jan, Haltuch, Koreček

HC Hlinsko:

Gregor- Sobotka, Koželuh, Pazdera, Černý Martin- Brebera, Havel, Zdražil, Dítě, Plachý, Tulis, Bláha, Zídek, Pražan

Komentář

Finálové derby začalo obrovskou šancí Kišše, kterého už po patnácti vteřinách hry vybídl ke skórování Dobiáš, ale zcela sám před Gregorem branku těsně minul. Na druhé straně mohl zahrozit Bláha, ale střelu zpoza obránce Ament pokryl. Ve čtvrté minutě mohl skóre otevřít Dítě, ale přestřelil stejně jako za minutu po něm Pazdera. V sedmé minutě se domácí poprvé radovali. Jan Polák vybojoval za brankou puk, přihrál do skrumáže před Gregora a z ní se puk odrazil od brusle některého z hráčů za jeho záda (1:0). Za dalších 24 vteřin se odražený puk dostal ke Kiššovi a ten střelou švihem z levého kruhu nedal Gregorovi šanci (2:0). Třetí gól mohl přidat v 9. minutě Dobiáš, ale zcela osamocený před Gregorem zakončil jen do náruče hostujícího brankáře. V 11. minutě ujeli dva na jednoho Cvrček s Karáskem a druhý jmenovaný s přihrávkou svého spoluhráče naložil náramně, když trefil horní růžek Gregorovy branky (3:0). Snížit mohl okamžitě po rozehrání Pazdera, ale branku Amenta přestřelil. V polovině 16. minuty se už hosté radovali. Od modré vypálil Zídek a puk po teči Bláhy skončil v domácí brance (3:1). Hlinsko ožilo a za dalších 19 vteřin na rozdíl jediného gólu snížil Plachý (3:2). Na druhou inkasovanou branku dokázali domácí zareagovat téměř okamžitě, když v čase 16:01 brankář Gregor vyrazil Korečkovu střelu vedle sebe a pro dojíždějícího Haltucha nebyl problém zasunout puk do odkryté brány (4:2). Do konce první třetiny se již skóre neměnilo, a tak vzrušení přineslo jen několik zákroků za hranicí pravidel a následných potyček.

Do druhé části nastoupili aktivněji hosté a hned v první minutě zahrozili Havlem, jehož střelu Ament ramenem vytlačil těsně nad branku. Chrudimští odpověděli pokusem Dobiáše, který efektně objel branku a snažil se do ní zasunout puk, ale ten prolétl po brankové čáře mimo. Ve 24. minutě zahrávali hosté přesilovku, ve které se před Amentem objevil Koželuh, ale chrudimský gólman jeho střelu zlikvidoval. Na pokus Sobotky v polovině 26. minuty byl už ale krátký (4:3). Ve 28. minutě měli početní výhodu i chrudimští, ale jak se vzápětí ukázalo, byla výhodou spíše pro Hlinsko. Ve vlastním oslabení totiž dokázalo dvakrát skórovat! Po obrovské hrubce Seidlera se puku zmocnil Plachý a tváří v tvář Ametovi nezaváhal (4:4). Když navíc další chybu v rozehrávce chrudimských potrestal v nájezdu dvou na jednoho Brebera, dokázali hosté dokonale otočit skóre (4:5). Rozezlený Ament poté přenechal své místo v bráně Chalupovi. A ze strany Hlinska to nebylo vše. Dál se valili do útoku a domácí byli pod obrovským tlakem. Chalupa zázračně zneškodnil tutovku Pazdery, a po střele Bláhy zvonila tyč za zády chrudimského brankaře. Když už to vypadalo, že hostující hráči půjdou do trháku, protlačil se do šance Budinský a vyrovnal (5:5). Když těsně před přestávkou senzačním zákrokem překazil Chalupa radost Havlovi, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu.

Třetí třetinu začali chrudimští přesilovou hrou, ve které jim vedení mohl vrátit Brožek, ale ani nadvakrát Gregora nepřekonal. Stejně neúspěšný byl i ve 46. minutě Novák, který se z levé strany tlačil před Gregora, ale ten jeho pokus vytěsnil nad. O poznání úspěšnější byl minutu nato Dítě, když po vyhraném vhazování dostal přihrávku mezi kruhy a napálil puk za záda Chalupy (5:6). Radost však hlineckým vydržela jen minutu a půl, to od modré napřáhl Kalous a puk se zastavil až v síti Gregorovy branky (6:6). Chrudimští se snažili strhnout vedení na svoji stranu. V obrovské příležitosti se ocitl Jan Polák, ale proti jeho střele hlinecký brankář zasáhl betonem. V 51. minutě se úplně sám před Gregorem zjevil Seidler, ale přestřelil. V 55. minutě na druhé straně prchnul domácím Plachý, ale Chalupa podržel svůj tým. Stejně parádní zákrok předvedl i hlinecký Gregor, který lapačkou zlikvidoval únik Dobiáše. A když ani minutu před koncem nikým neatakovaný Brožek v jasné pozici přestřelil branku hostí, muselo o vítězi rozhodnout prodloužení.

Na konci jeho první minuty měli chrudimští výhodu přesilové hry a po uplynutí necelé půl minuty napřáhl na modré Machač a rozjásal domácí fanoušky a poslal chrudimské hokejisty v sérii hrané na dva vítězné zápasy do vedení. Hlinečtí hokejisté inkasovanou branku nesli jen velice těžce, a tak Gregor a Dítě vyfasovali vyšší tresty za protesty a stejně tak neunesli porážku i jejich fanoušci, kteří při odchodu rozhodčích do kabin napadli hlavního sudího Kejře.