HC ChrudimHC Choceň

4:5 pp (1:0 2:2 1:2)
aa | | A-tým

Chrudimští hokejisté padli v prodloužení

Chrudimští hokejisté v posledním utkání před startem play-off přivítali Choceň a ta jim připravila první letošní porážku, když dokázala rozhodnout v prodloužení.

Ament - Urban, Vích, Budinský, Vágner, Kalous, Machač, Švadlenka - Zrůst, Brožek, Kišš, Karásek, Dobiáš, Polák, Cvrček, Kohoutek, Seidler, Procházka, Polák, Králíček

HC Choceň:

Zelený - Dvořák, Cik, Vyskočil, Vondráček, Pilař L., Fikejz - Křečan, Knytl, Šejba, Pilař M., Krejza, Král, Pochobradský, Řezníček, Prachař T.

Branky a asistence:

03:35 1:0 Machač (Zrůst, Kišš)

26:40 1:1 Řezníček (Prachař T., Vyskočil)

Diváci: 113

Do zápasu vstoupili lépe domácí a hned ve čtvrté minutě propálil najíždějící Machač brankáře Zeleného. Přidat druhou branku mohl v zápětí Dobiáš, ale v dobré pozici minul skákající puk. Neúspěšný byl i Králíček, jehož chytrá teč skončila na hrudi připraveného Zeleného. Změnu skóre nepřineslo ani zakončení Jiřího Poláka po objetí branky. Chrudimští měli v první třetině více ze hry a hosté se do útoku dostávali pouze po jejich chybách. Jednu z nich mohl potrestat v sedmé minutě Křečan, ale Ament byl připraven. Stejně pozorně zasáhl i proti nejlepšímu hráči hostů Tomášovi Prachařovi. A když svoje šance nevyužil Kohoutek ani  Brožek, skončila první třetina těsným vedením Chrudimi.

Do druhé části vstoupili hráči Chocně výrazně lépe a už v první minutě ujela dvojice Řezníček-Prachař, ale druhý jmenovaný  naštěstí nedokázal v záklonu usměrnit puk za záda Amenta. Za další minutu Křečanův pokus domácí brankář vyrazil betonem. V této chvíli byli domácí pod tlakem. Ulevit jim mohla přesilová hra, ve které ale ani jednou nevystřelili na branku hostů. Až po jejím skončení se do velké šance dostal Králíček, jeho  dobře umístěný  pokus ale Zelený parádně lapil. Ihned z protiútoku se Choceň dočkala zaslouženého vyrovnání, když ve 26. minutě parádně tečoval  Řezníček puk pod břevno bezmocného Amenta. Branka ještě více povzbudila hosty, kteří svírali domácí v jejich obranném pásmu a pálili jednu šanci za druhou. Pumelice T. Prachaře šla těsně nad, gólovou radost Šejbovi zkazil Ament a ve výborné pozici pálil Lukáš Pilař jen do boční sítě. Když už to vypadalo, že domácí tlak soupeře neustojí, zatáhl ve 32. minutě puk mezi kruhy Jan Polák a švihem vymetl pavouky z růžku Zeleného branky. Tato branka byla pro Choceň krutá a chrudimským hokejistům pomohla vymanit se z tlaku soupeře. Ten však nepotřebovali k tomu, aby se jim podařilo vyrovnat. Po nenápadné akci ve 36. minutě se před Amentem zjevil nikým neatakován T. Prachař a vyrovnal. Strhnout vedení zpět na domácí stranu mohl Procházka, jeho šanci ale Zelený vyrazil. Musel si tak svůj pokus zopakovat minutu poté a tentokrát byl úspěšný. I po druhé části tak domácí drželi jednogólové vedení.

O to však přišli v čase 40:58, pouhou sekundu před koncem oslabení. Střelou do levého rohu Amentovy brány se prosadil T. Prachař. Další pohroma pro Chrudim přišla  ve 43. minutě. Řezníček přesnou střelou poslal Choceň do vedení a to mohli během dalších minut, ve kterých byli hosté jasně lepší, navýšit Cik, T. Prachař nebo Řezníček. V cestě jim však stála nepřesnost. Chrudimští se nemohli dostat do útočného pásma a tak za zmínku stojí jen pokus Vícha, se kterým si ale Zelený poradil. Když už to vypadalo, že si soupeř odveze všechny body, namazal v čase 56:09 Procházka Kiššovi a ten přesnou ránou propálil Zeleného. Zápas dospěl do prodloužení a v něm se především díky přesilové hře prosadil Tomáš Prachař, který tak zařídil Chocni bod navíc a uzavřel svoje galapředstavení, ve kterém byl u všech branek svého týmu.