přípravné utkání, středa 14.09.2022, 18:00

HC ChrudimHC Jaroměř

4:2 (2:1,0:1,2:0)

HC Chrudim:

Novotný - Linhart, Hrdlička, Urban, Hybeš, Hejduk, Secký, Budínský, Pejzl - Tobiáš, Pavlík, Plh, Polák, Hebek, Cvrček, Cimburek, Roubal, Kostka, Langr, Felcman, Hejl

HC Jaroměř:

Stodola (Filip) - Bujňák, Souček, Petira, Myšinec, Kotrč, Krejcar - Háze, Kašpar, Souček, Mertlík, Záliš, Holub, Štohanzel, Krause, Teuber, Jahelka

Góly a asistence: 4. Pavlík, 17. Cimburek (Kostka), 56. Linhart (Pavlík), 57. Hejduk (Cimburek, Kostka)

Tresty: 10:7

Oslabení: 0:0

Využití: 0:0

Rozhodčí: Čížek, Pošvář, Schaffer

Stadion: Zimní stadion Chrudim

Komentář

Ve druhém přátelském zápase náš tým přivítal soupeře z Jaroměře. Úvodní minuty moc šancí nepřinesly, vyjímkou byla pěkná akce Langra, kterou ovšem Hejl nevyužil. Záhy nato se však po opakované střele prosadil Zdeněk Pavlík a domácí tým se dostal do vedení. Hned poté měli chrudimští hráči výhodu přesilové hry, kterou však nezužitkovali, stejně tak se vedlo při početní výhodě i hostujícímu týmu. Druhý gól padl v 17. minutě, kdy po chytré nahrávce Kostky ve středním pásmu Cimburek prostřelil hostujícícho Stodolu. V této fázi byli chrudimští lepším týmem, ve střelecké pozici ovšem neuspěl Felcman a tak se hosté radovali ze snížení po blafáku Házeho.

Druhá třetina byla z obou stran bojovná, ve hře přibývalo nepřesností i vyloučení. Jediným střelcem v této pasáži byl podruhé v tomto zápase opět hostující Háze. Domácí tým mohl litovat nevyužitých šancí Pavlíka, Kostky a Roubala, které hostující gólman zneškodnil. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Poslední dějství přineslo vyrovnaný hokej a bylo znát, že oběma týmům dochází síly. Nejdříve zachránila hostujícího brankáře tyč po akci Dobiáše, na povedenou střelu Tomáše Linharta do šibenice již ovšem nedokázal Stodola zareagovat. Výhru domácích potom pečetil Tomáš Hejduk, který zužitkoval dobrou práci Kostky a Cimburka. Jaroměř poté měla několik příležitostí a zejména v přesilové hře podržel domácí tým výbornými zákroky Novotný, takže se chrudimští mohli radovat z prvního vítězství v sezóně.