Redakce | | Junioři

Juniorka vlétla do nové sezóny jako uragán

Poslední dvě sezony Chrudimi byly velice špatné, vždyť Východočeši skončili na posledním a předposledním místě po základní části. Jenže úvod do sezony 2024/25 vyšel svěřencům nového trenéra Jiřího Malinského na výbornou. Nejprve si poradili po nájezdech s Havlíčkovým Brodem, aby potom přivítali nováčka soutěže z Tábora, kterého předčili o jediný gól. Dobrý vstup Chrudimi řídil Jakub Novák, který se bodově prosadil v obou utkáních.

V úvodním utkání ligy juniorů přivítali naši junioři na domácím ledě stejně staré protihráče z Havlíčkova Brodu. Hosté sice vstoupili do utkání lépe, když do vedení dostal svůj tým útočník Kraučuk. Na jednobrankový náskok soupeře odpověděl v 19. minutě jeden z nezkušenějších chrudimských juniorů Matyáš Macas po spolupráci s dalším "overage" hráčem v sestavě, Danielem Matýsem. Chrudimští junioři sahali po zisku plného počtu bodů, když si do závěrečné dvacetiminutovky nesli hubený jednobrankový náskok 3:2. Povedlo se jim ubránit dvojnásobnou přesilovou hru soupeře a gólman Filípek dokonce vychytal nařízené trestné střílení. I přesto v 55. minutě srovnal stav utkání havlíčkobrodský Hospodka. Vyrovnané utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů. V nich byl úspěšnější domácí tým a bral tak z utkání proti Bruslařskému klubu 2 body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech.

V rámci druhého kola Ligy juniorů se svěřenci trenéra Jiřího Malinského představili na ledě nováčka z Tábora. K vidění bylo opět vyrovnané utkání, kde se bojovalo o každý centimetr ledu. Obětavost party kolem kapitána Daniela Matýse však přinesla zasloužené ovoce. Na góly nepříliš bohaté utkání rozhodl brankou na 2:1 v 38. minutě Jakub Novák. Ve třetí třetině se již skóre neměnilo a to také díky velké zásluze brankáře Filípka, který tým opět podržel. Chrudimští junioři tak zůstávají po úvodních dvou kolech jediným týmem Ligy juniorů, který nepoznal pocit prohry. Svou formu z úvodu soutěže budou chtít chrudimští mladíci potvrdit tento pátek proti Rytířům z Kladna, které přivítají na domácím zimním stadionu ve 20,00 hodin. Přijďte fandit a užijte si druhou nejvyšší juniorskou soutěž v Chrudimi!

Ohlas hlavního trenéra Jiřího Malinského: ,,My jsme pochopitelně rádi, že se nám takto povedl vstup do nové hokejové sezóny. Borcům to samozřejmě pomůže v jejich sebevědomí, chuti dále pracovat. Musím vyzdvihnout poctivý týmový výkon a obětavost. Jsem rád, že se v naší hře ukazují věci, o kterých se bavíme, které se snažíme nacvičovat. A kluci vidí, že fungují. Je ale stále začátek sezóny, takže si znova ukážeme situace v zápase, které se nevydařily, které potřebujeme zlepšit. A znovu dobře potrénujeme. Je před námi ještě celá řada těžkých utkání."