5. kolo, středa 28.09.2022, 14:00

HC ChrudimBK Havlíčkův Brod

4:5 sn (2:1,1:0,1:3-0:0)

HC Chrudim:

J. Červinka (M. Kadlc) — J. Sopoušek, O. Beran, E. Pazdera, M. Dvořák, M. Vaníček, V. Vašíček — P. Štrup, J. Štěpánek, J. Pilař, F. Hiemer, M. Macas, J. Pirner, O. Jirout, J. Novák, M. Kubant, D. Dostál, D. Hemský, D. Matýs, T. Jaša

BK Havlíčkův Brod:

F. Sigmund (V. Kukeně) — D. Jeletz, M. Zych, O. Besmák, J. Kuchta, A. Topol, J. Vaněček, M. Kutlvašr — T. Niederhafner, I. Kupriianov, K. Coufal, M. Janko, V. Kudrna, T. Holenda, M. Machovský, D. Krejčí, P. Hrdlička

Góly a asistence: 13. Pilař (Vaníček), 14. Jaša (TS), 31. Hiemer, 49. Štěpánek (Pilař, Novák) – 8. Zych (Coufal), 41. Besmák (Kuchta, Kupriianov), 46. Niederhafner (Holenda, Besmák), 53. Kudrna (Kutlvašr, Hrdlička), rozh. náj. Kupriianov (TS)

Střely: 35:39

Oslabení: 0:0:

Využití: 0:1

Rozhodčí: Tomáš Battěk — Jan Hnilička, Lukáš Kubas

Stadion: Zimní stadion Chrudim

Komentář

Dramatické utkání se odehrálo v Chrudimi, kam přijel Havlíčkův Brod. Celek z Vysočiny otevřel gólový účet utkání v deváté minutě zásluhou Martina Zycha. Východočeši dokázali dvěma zásahy v rozmezí 52 sekund otočit vývoj zápasu na svoji stranu a šli vstříc dalšímu vítězství, jenže... Hosté smazali dvoubrankovou ztrátu. Utkání nakonec dospělo až do nájezdů, které rozhodli dva osvědčení střelci z předešlých zápasů – kapitán Zych a Ilarion Kuprijanov. Havlíčkův Brod sice doposud nedokázal vyhrát za tři body, ale nájezdovou loterii ovládl už potřetí.